Skocz do zawartości
Gość Ojciec

Zawieszenie / wahacze - jaka firma, producent, ceny?

Rekomendowane odpowiedzi

Łukaszu odniosę się do tego co napisałeś by to uzupełnić:

 

 

febi polata, nie jest to szał ale dobrze zamontowany i eksploatowany normalnie da radę spokojnie 60 tyś pojeździć

 

 

TRW więcej pewnie około 90-100 tyś , lemforder jeszcze więcej.

Nasza firma sprzedaje lemfordera od 7 lat i sprzedaliśmy około 200 kompletów, nikomu ani jeden wahacz nie zrobił problemu a wiadomo auta jeżdzą.

 

Ruville zawieszenia ma słabe i zdecydowanie to najgorsze z powyższych zawieszeń.

 

 

Chińszczyznę typu kraft master sport opisałeś bardzo dobrze - kolega z wypożyczalni je przetestował. Tak niestety te kości wyglądają.

 

 

Na allegro trzeba uważać ale jeśli kupuje się od sklepu stacjonarnego mającego ofertę na allegro, miejsca gdzie możesz przyjechać obejrzeć i nie będzie to mieszkanie czy jakaś budka to kupisz oryginał.

 

 

Ja ze swojej strony mogę powiedzieć że lema ori idzie kupić za 1500zł brutto oryginał.

 

wybacz za dociekliwość, ale przejrzałem Twoją/Waszą ofertę i widzę, że macie komplet LEMa za 1490zł brutto ale dajecie tylko 12m gwarancji, patrząc u konkurencji np. na allegro na LEMa dają zazwyczaj 24m...

sorry ale pieniądze nie lecą mi z nieba, a kupując dany produkt z "najwyższej" półki chcę wiedzieć za co płacę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dajemy 12 miesięcy ponieważ Polskie prawo jest idiotyczne i daje 12 miesięcy gwarancji firmy wobec firmy(którą oczywiście jesteśmy). Po 12 miesięcznym okresie przy jakimkolwiek problemie ktoś(hurtownia,dostawca)da CI info że nie pokrywa gwarancji ponad 12 miesięcy bo tyle mówi ustawa. Dlatego wolimy pisać że na towar jest 12 miesięcy. Co z tego że napiszemy 24 miesiące jak powyżej 12 i tak dostaniesz opinie że towar był sprzedawany do firmy więc gwarancji już nie ma.

 

 

Krótko zatem mówiąc, wszyscy ściemniają o 24miesięcznej gwarancji ale praktyka i tak będzie taka jak w powyższym przypadku. Inna sprawa że na lemfordera nie mieliśmy nigdy żadnej reklamacji, z nawet najmniejszym elementem a tu na forum sprzedaliśmy już grubo ponad 100 kompletów bo nikt nie ma takiej ceny(choć na www jest zaniżona, na forum sprzedajemy kilka zł więcej)

 

Pozdrówki i w razie wątpliwości pytaj/pisz/dzwoń. Nie ma tutaj żadnej gwiazdki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie może nie związane z wachaczami ale z amorkami i spreżynami.

Czy amortyzatory i sprężyny z angola podejdą do mojego europeja? Nadwozie i silnik to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam pytanie może nie związane z wachaczami ale z amorkami i spreżynami.

Czy amortyzatory i sprężyny z angola podejdą do mojego europeja? Nadwozie i silnik to samo.

Oczywiście że podejdą , wiec bierz jak za friko .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To super bo mam taki zestaw przod plus tyl za 120 zł, nalatane na nich 20 tys km :P sprawdzone ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dajemy 12 miesięcy ponieważ Polskie prawo jest idiotyczne i daje 12 miesięcy gwarancji firmy wobec firmy(którą oczywiście jesteśmy). ....

 

Ale wobec konsumenta prawo mówi: 24 miesiące, poza tym nikt nie broni dać firmie dłuższą gwarancją np. 36miesięcy. Wszystko zależy od solidności firmy i jak dba o klienta. Zresztą jeśli nie ma reklamacji na Lema to co za problem dać te 24 miesiące?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wahaczy powiem tak - jeździłem na febi, trw, moog itp. - generalnie słabo(szybko leciały sworznie w górnych wahaczach)-długo zastanawiałem się co kupić......... i kupiłem teknorot - tureckie wahacze w - bardzo normalnej cenie - i o dziwo mam zrobione na nich ponad 50 tys km i nic się nie dzieje - jestem w szoku - chciałem kupic lem-y,ale po co przepłacać skoro większej różnicy nie ma?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odnośnie wahaczy powiem tak - jeździłem na febi, trw, moog itp. - generalnie słabo(szybko leciały sworznie w górnych wahaczach)-długo zastanawiałem się co kupić......... i kupiłem teknorot - tureckie wahacze w - bardzo normalnej cenie - i o dziwo mam zrobione na nich ponad 50 tys km i nic się nie dzieje - jestem w szoku - chciałem kupic lem-y,ale po co przepłacać skoro większej różnicy nie ma?!

Teknorot bardzo uwielbiają użytkownicy Alfy Romeo, podobno u nich długo wytrzymują:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się że Lemforder miał tulejki gumowe (sinenbloki) z napisami Rumunia czy mam rozumieć że to jest ori wyrób Lemfordera bo sprzedawcy z forum reklamują się że ich zestaw to Lemforder Germany - i jak to właściwie jest z tą produkcją .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o których tulejach mówisz Michale?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jakiej firmy kupic wachacze, aby nie bylo problemu? Budzet tez nie za wysoki mam na nie, aby kupic jakies bardzo drogie i dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytaj 5 stron do tylu chociaz;) wszystko bylo napisane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie jakiej firmy kupic wachacze, aby nie bylo problemu? Budzet tez nie za wysoki mam na nie, aby kupic jakies bardzo drogie i dobre.

 

lemforder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klichy przy budżecie około 14xx zł - lemforder

przy budżecie niższym febi rts

przy małych pieniążkach i gotowości na wymiany co rok - kamoka kraft i master sport.

 

Pytanie czego oczekujesz.

 

Pozdrówki

marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie na firmę Delfi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co powiecie na firmę Delfi ?

 

wg moich spostrzeżeń i opinii forumowiczów wielowahacz do naszych B5 i B5FL można podzielić na 3 grupy:

1. LEMFORDER i TRW

2. FEBI i RUVILLE

3. WIĘKSZE i mniejsze GÓWNO!!

 

tyle z mojej strony:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile stron tego tematu przeczytałeś ? Jedną czy dwie ? Przeczytaj więcej i wtedy napisz opinię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Chcę kupić zawieszenie FEBIego - http://allegro.pl/komplet-wahaczy-febi-audi-a4-a6-passat-b5-wachacze-i5033365419.html - http://allegro.pl/wahacze-komplet-febi-a4-a6-superb-vw-passat-b5-i5052049700.html

Czy są to napewno oryginalne części tego producenta? Bo oczytałem się w wcześniejszych postach o podróbach na allegro tych lepszych firm.

A może ? - http://allegro.pl/wahacze-zestaw-meyle-a4-a6-vw-passat-b5-laczniki-i5108686713.html

 

Ogólnie jest duża rozbieżność w cenach, są zestawy FEBIego, MEYLE i za 1 300+ ale to już raczej zależy od tego co wystawia.

Chcę zamówić na allegro bo w hurtowni cena FEBIego to 1 700 zł, a gotówkę jaką mogę przeznaczyć to około 1000 zł, a też nie mam pewności czy zrobię te chociaż 50 tyś. km bo jak czytałem to i FEBI u niektórych zawodził a tańsze aluminium dawało radę, także na dwoje babka wróżyła..:)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego popytaj o oferty w tym dziale http://forum.vw-passat.pl/forums/114-Og%C5%82oszenia-i-us%C5%82ugi-komercyjne

napewno nie wyciągną od Ciebie ostatniego grosza i o pochodzenie części nie masz co się w tym przypadku martwić:ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dłubałem w garażu przy zawieszeniu. Jako że wszystkie wymiany części zapisuję sobie w kajeciku to zdam krótką relację z twałości elementów Meyle. W 2012 w marcu wymieniałem drążki i końcówki na elementy Meyle przebieg 214. 876 km. Parę dni temu zaliczyłem konkretną dziurę na zakręcie i niestery drążek i końcówka się poddały obecny przebieg 266.998 km. Następna wymiana prawdopodobnie też na Meyle, podejrzewam że gdyby nie dziura to jeszcze by trochę te części posłużyły.

 

No chyba że... ktoś może ma doświadczenia na temat końcówek MS? Jak z trwałością???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności