Skocz do zawartości
Gość tymon

Problem z zasilaniem radia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Panowie jestem w trakcie robienia car audio. Przeciagnalem grube kable (grubosci kciuka) zeby wyeliminowac kondensator. Wzmaczniacz mam CHRUNCH'a gtr 350.4. Suba mam slabego, poniewaz tak jak pisalem jestam w trakcie robienia dobrego sprzetu. Jest to tuba BLAUPUNKT jakas 600w. Jak uzbieram kase to zmienie na lepsza. Radio JVC KD-G341( tez do zmiany). Ale do rzeczy. Kiedy slucham radio na vol 30 to przygaszaja mi sie delikatnie swiatla pod wplywem basu.

 

Moje pytania

 

Czy bede musial jednak wsadzic kondensator?

 

Czy ma to jakies znaczenie dla samochodu ze mi tak przygaszaja sie swiatla np dla alternatora czy jakis innych rzeczy ze moze sie popsuc?

 

Prosze o rade. Dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak grube kable masz. Ile milimetrów kwadrat? W jakim stanie jest akumulator? Gdzie masę podłączyłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak grube kable masz. Ile milimetrów kwadrat? W jakim stanie jest akumulator? Gdzie masę podłączyłeś?

Takie na grubosc kciuka. Akumulator dobry. Mase podlaczylem pod kanapa do zywej blachy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile kciukow tyle grubości. Nie wiesz jaki kupiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedle mojego kciuka to masz jakieś 200mm2. Takie kable o takich przekrojach można spotkać w energetyce.

 

Najlepiej jak pomierzyłbyś miernikiem spadki. U mnie na kablu 16mm2 też występuje przygasanie świateł. A raczej delikatne pulsowanie. Tego nie przeskoczysz, a kondensator wiele nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taką kostkę w passacie B7

 

kostaka.jpg

 

Chce podłączyć taką zmieniarkę

 

http://allegro.pl/new-zmieniarka-mp3-sd-usb-vw-audi-seat-skoda-8gb-i4984711597.html

 

Przypuszczam że w mojej kostce niebieska to od telefonu ? A zielona ? Bo zmieniarki niema ... Może się myle z tymi dwoma kosatkami i są od czegoś innego ?

 

I jeszcze jedno pytanie... czy spotkaliście się z adapterem anteny fm/am z np: rcd310 rns510 (takie było seryjnie założone) na wejście antenowe fm/am do mfd2 ? Na aukcjach spotkałem adaptery z drugą stronę z starych anten na nowe ,dokładnie ten adapter http://allegro.pl/adapter-antenowy-fm-do-nawigacji-rns510-mfd3-vw-i5024526509.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój probem

Stały plus jest na kostce fakra, plus po stacyjce idzie przez CAN, wiec podpialem tego plusa z zapalniczki, ale jest niemily objaw:

-wkladam kluczyk - radio sie włącza,

-w momencie odpalania samochodu radio traci zasilanie i po chwili zaczyna sie uruchamiać ponownie.

 

1. Doradzi ktoś gdzie się podpiąć z tym plusem po stacyjce, źeby radio podczas odpalania dalej miało napiecie.

2. Separator antenowy - ten niebieski kabel łączy się tylko z radiem, czy musi isc takze do kostki fakra?

3. Przerabiał ktoś temat adaptera z interfejsem CAN, gdzie kupić?

 

Dodam, że przy oryginalnym radiu, po zgaszeniu zaplonu, radio grało do momentu wyjecia kluczyka z stacyjki, przy obecnym połączeniu przestaje grać natychmiast po wylaczeniu silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Doradzi ktoś gdzie się podpiąć z tym plusem po stacyjce, źeby radio podczas odpalania dalej miało napiecie.

 

Tak nie powinno być ze względu na stany nieustalone. Praca rozrusznika to jak piorun w rabarbar dla całej instalacji elektrycznej. Ja się poświęcam i wyłączam i właczam radio ręcznie, żeby unikac sytuacji, o których piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czołem,

Koledzy mam u Siebie radio Gamma (dokładnie takie jak na załączonym zdjęciu) + zmieniarka na 6 płyt zaraz pod nim (wszystko w konsoli środkowej jako 2x1DIN).

Gdzieś tam świta mi pomysł wymiany tego zestawu i x-carlink który mam podłączony na coś 2DIN ale to później).

Teraz się zastanawiam czy z teh Gammy jest jakieś (któreś piny z kostek tylnych) aby dać sygnał "dźwięk" do wzmacniacza?

Zakładam, że wyjście na remote do wzmaka będzie z pina od anteny o ile taki istnieje?

Pomożecie, pytanie w sumie czy jest wyjście 2 kanałów L i P do wzmaka i jakiś pin dla sygnału remote?VW_Gamma-5_1J0035186E_7648231360_VWZ1Z3_EU.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:respect

dzięki, w życiu bym nie wpadł na pomysł szukania odpowiedzi na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forumowicze mam problem z podłączeniem radia BETA V do caddy mk2 99rok , instalacja jest tam podejrzewam jak w golfie 3/passacie b4.

Aktualnie jest radio Alpha i wszystko działa bez problemu (poza tym że ma tak ubogie funkcje że nawet stacji radiowej ręcznie nie idzie ustawić :D ). Po podłączeniu Beta V w radiu miga tylko czerwona dioda i nie idzie go włączyć. Radio 100% sprawne, podłączaliśmy w vw bora i działa bez problemu. Czy winą może być to że w mojej instalacji nie mam linii k-bus?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam (podejrzewam) drobny problem z głośnikami, są fabryczne, tj. z przodu i z tyłu system odseparowany 16cm i sykacze powyżej. Zainstalowałem nowe radio Pioneer DEH-1700UBB zamiast fabrycznego Gamma 5 i przestały grać głośniki niskotonowe z tyłu. Niestety nie mam już oryginalnego radia i nie za bardzo mam jak to sprawdzić, a drzwi nie chcę rozbierać bo znając moje szczęście pourywam wszystkie zaczepy :/ może ktoś z was miał podobny problem, i wie jak go rozwiązać? czy to wina radia czy głośniki padły na amen?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 99% wina podłączenia. Wyższe jest prawdopodobieństwo trafienia 6 w totka niż to, że obydwa głośniki padły jednocześnie akurat po podłączeniu nowego radia. A wysokotonowe grają z tyłu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wysokotonowe działają wszystkie. Nie działają tylko głośniki basowe z tyłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy na forum i mozna powiedziec jezeli chodzi o car audio zielony.... Posiadam radio 2 din Eonon D2216 z gps i roznymi bajerami moj problem polega na tym ze jak podlacze radio to po przekreceniu kluczyka radyjko sie nie wlacza tylko musze samoczynnie wlaczyc... druga wada to jak wyciagne kluczyk i wylacze radio nadal swieci sie ..... ale nie gra. A najgorsze jest to ze jak podlacze radio nie dziala centralny zamek macie jakies propozycje jak to ogarnac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze zamień miejscami kabel żółty z czerwonym. A po drugie gdzieś widziałem już taki temat z nie działającym centralem. Poszukaj tutaj i na Strefie Car Audio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam jestem nowy na forum i mozna powiedziec jezeli chodzi o car audio zielony.... Posiadam radio 2 din Eonon D2216 z gps i roznymi bajerami moj problem polega na tym ze jak podlacze radio to po przekreceniu kluczyka radyjko sie nie wlacza tylko musze samoczynnie wlaczyc... druga wada to jak wyciagne kluczyk i wylacze radio nadal swieci sie ..... ale nie gra. A najgorsze jest to ze jak podlacze radio nie dziala centralny zamek macie jakies propozycje jak to ogarnac

 

:hmm Chyba ktoś montując to radio zrobił sześciopaka zamiast czeropaka :lol2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak problem z centralnym rozwiazany radio reaguje na przekrecenie kluczykiem wystarczylo zamienic kabel zolty z czerwonym natomiast problemem jest jeszcze ze jak wyciagne kluczyk to nadal dzialaja przyciski swieca sie i w glosnikach slychac delikatny szum co sadzicie o tym ? jakies propozycje odnosnie kabelkow ?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem rozwiazany radio gra super wystarczylo odpiac z kostki niebieski kabel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności