Skocz do zawartości
Marek

Klimatyzacja - climatronic

Rekomendowane odpowiedzi

Masz nieszczelny układ, cały czynnik już uciekł dlatego sprężarka się nie włącza.

Przerabiałem to samo. Czeka cię wizyta w serwisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnośnie climatronica.Chce zamontować radio 2din i chce przenieść climatronic na dół,powiedzcie mi czy jak odłączę climatronic, a później go podłączę czy coś sie stanie.czy trzeba podłączać VAG i coś sczytywać.proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie odnośnie climatronica.Chce zamontować radio 2din i chce przenieść climatronic na dół,powiedzcie mi czy jak odłączę climatronic, a później go podłączę czy coś sie stanie.czy trzeba podłączać VAG i coś sczytywać.proszę o pomoc
jak przed tym odłączysz aku to nic się nie powinno stać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Picia, możesz odłączać, nic się nie stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy aku tez,chodzi o to aby się nic nie stało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyłączasz zapłon i już, możesz spokojnie odłączać panel, będą błędy w sterowniku, ale nie będzie to miało wpływu na działanie klimatronika, po za tym po podłączeniu możesz je sobie odczytać i później skasować, bez użycia vaga. wszystko z poziomu panela klimatronika (chyba wiesz o co chodzi ?? ECON i obieg wewnętrzny .....)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięta ktoś, jaki jest numer łożyska do sprężarki klimy do passata (model jak w avatarze) ? To jest sprężara typu chyba ZEXEL i w modelu '97 ma końcówki do przewodów z nakrętkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ostatnimi dniami pojawiła mi się taka oto rzecz - przy włączonej klimatyzacji silnik chodzi równo ale co klika minut dławi (zrywa) go na pół sekundy i znowu wraca do normalnej pracy. Pod maską wszystko wygląda normalnie. Wcześniej wszystko działało ok.

Wspomnę jeszcze, że kiedy zaczęło się to dziać to ekran na climatroniku wyświetlał jakieś niezrozumiałe znaki i dopiero po kilku sekundach wrócił do normalnego wyświetlania. Gdzie szukać przyczyny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy, po samo teście wyskoczyło mi 71 I i na drugim wyświetlaczu 00h, efekt jest taki że pomimo na max ustawionego ogrzewaniu , po lewej stronie wieje zimnym powietrzem,z prawej lekko ciepłym.

Prosił bym o jakieś sugestie co można z tym fantem zrobić? :)

z góry dzięki za podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy, po samo teście wyskoczyło mi 71 I i na drugim wyświetlaczu 00h, efekt jest taki że pomimo na max ustawionego ogrzewaniu , po lewej stronie wieje zimnym powietrzem,z prawej lekko ciepłym.

Prosił bym o jakieś sugestie co można z tym fantem zrobić?

z góry dzięki za podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, macie może jakiś sposób aby wprawić w ruch silnik spiętrzania powietrza kod 71 I,

który powoduje że nie działa ogrzewanie na lewej stronie? może jakiś schemat jak co pokolei rozebrać ect. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może jakiś schemat jak co pokolei rozebrać ect. ?

Na pierwszej stronie masz wszystko na zdjęciach rozłożone :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem że jest, ale ten schemacik dotyczy b5, a jak to wygląda w przypadku b6 :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiem że jest, ale ten schemacik dotyczy b5, a jak to wygląda w przypadku b6 :/

A sorry - nie spojrzałem w Avatar, że masz B6 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko, opis fajny , wszystko ładnie opisane i właśnie czatuje taki do mojego dyliżansu :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do B6 jeszcze nikt takiego "foto story" niestety nie zrobił... Wiec ciężko będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Pytanie czy tak ma byc?

1)Rano silnik zimny.Wlaczam climatronik.Tryb ECON i 18 st.C.Z nawiewu po chwili leci gorace powietrze i bez wzgledu na ustawienia temperatury leci stale gorace do zagrzania sie silnika.Po nagrzaniu sie silnika temperatura spada do 18 tak jak ustawione.Regulacja temperatury dziala takze plynnie przy zwiekszaniu jej w gore.

2)Wydaje mi sie ze przy wylaczonym climatronicu na OFF, otwartych kratkach nawiewow i od predkosci 60km/h w gore jest za duzy ped powietrza zasysanego z zewnatrz do kabiny.Sprawdzalem u kolegi w identycznym passacie i tak nie ma.Nawet przy 120 km czuc u niego lekki tylko powiew powietrza, a u mnie lekka wichura sie robi.Zaznaczam ze przy pozycji OFF na postoju wentylator pod filtrem nie kreci sie.W czasie jazdy nie moge tego sprawdzic.Climatronic nie wyswitla przy diagnozie zadnych bledow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z Klimatronikiem proszę o pomoc bo nie mogę nic znaleźć na forum

Otóż nie działa mi wogóle panel klimatronika nic sie nie świeci i nie wyświetla stało sie to po tym jak padł mi akumulator i próbowałem zakręcic rozrusznikiem , sprawdzałem bezpiecznik nr 25 30A i jest dobry są może jeszcze jakieś inne bezpieczniki ?

Druga sprawa pstryka mi cały czas przekaźnik od wentylatory klimy i wentylator załącza się odrazu po włączeniu zapłonu

 

Dzięki z góry za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki mam problem zima idzie a mi w ogóle klimatronik nie chodzi nie świeci się nic zero reakcji

 

18062 Tablica przyrządów - zapamiętane błędy

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem

 

 

taki błęd mi wyskoczyły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chłopaki mam problem zima idzie a mi w ogóle klimatronik nie chodzi nie świeci się nic zero reakcji

 

18062 Tablica przyrządów - zapamiętane błędy

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem

 

 

taki błęd mi wyskoczyły.

czyli już wiesz co się popsuło --> sterownik/panel klimatronicka sprawdź bezpieczniki i kostki wpięte w sterownik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności