Skocz do zawartości
hevi

przednie halogeny do b5(3b)

Rekomendowane odpowiedzi

A dziś udało się znacznie szybciej założyć drugi bo z tej strony nic nie koliduje i już wiadomo co i jak :jasne

Blachę ocynk ,która widać w tej chwili prysnę sprayem czarnym ,żeby sie nie rzucało w oczy i po temacie. Minimalne szczeliny jakie powstały pomiędzy halogenem a kratką wypełniłem czarnym siliconem a przy okazji będzie lepiej trzymało

PH_61.jpg

PH_63.jpg

PH_64.jpg

PH_65.jpg

PH_68.jpg

PH_69.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wcześniej posiadałem lampki w pasku z halogenami przeciwmgielnymi zintegrowanymi ze światłami długimi ale zmieniłem lampki na oryginalną soczewkę z xenonem firmy hella i mam pytanie kupiłem halogenki od fabii i potrzebuję rozpiskę tej wtyczki co się podpina do lampy tzn. jak możecie to zaznaczcie strzałkami i napiszcie który pin za co jest odpowiedzialny dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zrobiłem tak,że przykładasz wtyk do lampy i patrzysz który się nie zgrywa z nową lampa czyli ten jest od byłych halogenów.Jak chcesz to zobaczę jutro jaki ma kolor ten kabel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak możesz Przemek-83 to by się przydało i jak da radę to fotę pstryknij bo na taj wtyczce pewnie są numerkami od 1 do 5 te konektory poznaczone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak szczególne podziękowania dla Przemek-83 za pomoc w montażu halogenów

a teraz taki mały wzór poglądowego stelażu do mocowania halogenów od skody fabii na czerwono to nasz stelaż do umocowania halogenu

wysokośc - 10cm

długośc - 4cm

szerokośc - 2cm

grubośc - od 2mm do ilu wam pasuje

otwory pod halogeny w kratkach wycinamy i dopasowujemy kształt halogenu

stelaż z halogenem trzeba przyłożyc do belki metalowej zderzaka i zaznaczyc sobie w którym miejscu wywiercic otwory do skręcenia tego

wtyczka która wpinamy na halogen ma oznaczone wyjścia kabli 1 i 2 ( jeśli ktoś wcześniaj miał w oryginalnych lampach halogeny to podpięcie jest proste) , a wiec tak kabelek 1 od halogenów podpinamy do kabelka 3 we wtyczce którą wpinamy na lampę, a kabelek 2 od halogenów podpinamy do kabelka 2 we wtyczce którą wpinamy na lampę

chyba dośc jasno opisałem montaż halogenów jak coś to pytajcie na PW

Edytowane przez pawelvw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:kumple

jeszcze dodam parę dupereli od siebie :)

ja dla lepszego wykończenia lukę jaka powstała miedzy halogenem a kratka wypełniłem czarnym silikonem co również zapobiega ewentualnym drganiom.Szczebelki w kratce radze wycinać powoli i dokładnie bo to etap nie odwracalny :) Ja sobie poznaczyłem odległosci białym markerem na każdym szczeblu i wycinałem na każdym jest inaczej więc dlatego uprzedzam .Blaszki radzę użyc ocynkowanej bo wiadomo,że jest to nisko i czarna szybko skoroduje .Ja dla lepszego efektu żeby sie nic nie wyróżniało prysłem czarnym sprayem przez kratkę na tą blaszkę i ta biała częśc halogenu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam czy ktoś już rozwiązał problem z halogenami do passata b5 ciągle nie ma jakiegoś 100 % rozwiązania a korci mnie żeby coś założyc, zrobił może ktoś projekt połączenia dwóch zderzaków z passata 3B i 3BG ......

ps co z halogenami od audi A4 montował już to ktoś?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szukałem szukałem i coś ciekawego znalazłem i myśle że to chyba zastosuje u siebie... są to halogeny od Audi A4 model B5 rok produkcji 99-2001....poniżej zdjęcia jak to się montuje.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ameryki nie odkyrłeś :-P temat już znany ale zobacz ile trzeba dac za takie uzywane halogeny. Łączony zderzak widziałem u kogoś tu na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ameryki nie odkyrłeś :-P temat już znany ale zobacz ile trzeba dac za takie uzywane halogeny. Łączony zderzak widziałem u kogoś tu na forum

Zderzak ma DJ,a wiem że miał go znowu przerabiać (już jakiś czas temu).

Apropos halogenów-widziałem ostatnio z kratkami za 250 zeta :hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślałem,że lepiej to wygląda :-P teraz nie żałuje że nie podjełem się tematu. Ta zaślepka wygłąda jak z d.py moim zdaniem :-) zderzak spawany z fl'a wygląda znacznie lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co w temacie zasłonięcia halogenami intercoolera? Słyszałem sprzeczne opinie mechaników, że rozgrzany da rzadsze powietrze i będzie mniejsze doładowanie, inni twierdzą zaś, że to bez znaczenia. Jak u Was wygląda działanie turbo latem po zasłonięciu coolera ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o koszty to tak:

halogen audi A4 B5 zamiennik 2 x 80 zł nowy,

zaślepki w ASO 2 x 55 zł,

wtyczki 2 x 25 zł,

przełącznik świateł z opcją na dwa razy na alle jakieś 60 zł razem za całość wyjdzie ok 360zł i nie trzeba nic malować, spawać itd....

 

Przerobienie ala F'la:

zderzak ok 200zł,

halogeny 250 zł,

malowanie zderzaka 300zł,

włącznik na dwa razy 60 zł,

wtyczki 2x 25zł,

za spawanie facet powiedział mi 300zł bo niestety nie mam sprzętu do takiego majstrowania, suma sumarum ponad 1000 zł..... chyba jest różnica......

jeśli chodzi o piękno to te od fabi wyglądają jak od roweru pelikan.....ale cóż każdemu podoba się co innego.....aloe licza się koszta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te ceny chyba masz z ASO ...halogeny 250 przestań takie głupoty gadać.Widziałem zderzak z halo za 250.

Moze byc i wigry 3 :-P ale blisko 4 paki dać za coś co użyje kilka razy w roku to chyba mija sie z celem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

killer_84 jest na forum taki temat o proszę http://forum.vw-passat.pl/showthread.php/459-OtwĂłr-w-nadkolu-do-Intercoolera-(przerĂłbka-z-passat3b.de) tylko zapoznaj się z nim uważnie

dominik1980 ty chyba te ceny to z kosmosu wziołeś, ty mówisz o tych wtyczkach co się wpina na halogeny z tyłu, w aso 1 sztuka kosztuje 25 zł i bez urazy nie to żebym cię chciał obrazić, ale nie myślisz takie wtyczki z kawałkiem instalacji dostaniesz na każdym szrocie za śmieszne pieniądze tylko trzeba poszukać, a i jeszcze jedno ciekawi mnie jak będziesz ściągał tą kratkę z prawej strony jak np. będzie trzeba cię scholować bo pasek odmówi posłuszeństwa np. w zimie przy mrozie będziesz latał z kluczem i odkręcał śrubki zeby wyjąć halogen, a potem zdejmował kratkę żeby zapiąć linkę do cholowania na ucho to też jakieś wyjście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak każdy ma racje to pewne, ale to jedno z tańszych rozwiązań w porównaniu do zrobienia spodu od f'la prawda jest jedna ten model poprostu jest bez halogenów a to że ja i inni chca poprawić fabrykę to drugie.....no nie ważne chciałem dobrze wyszło jak wyszło......pomyśle nad czymś innym w taki razie hehe ale halogeny ciągle za mną chodzą.....

z tym holowaniem to fakt byłby problem i to nie mały.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w 3BG ucho do holowania z przodu w którym miejscu jest??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przodu w którym miejscu jest??

 

Stojąc przodem do auta ściągasz lewą kratkę i masz "ucho".;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli tak jak w 3b?? a halogen przymocowany jest do tej wyjmowanej kratki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli tak jak w 3b?? a halogen przymocowany jest do tej wyjmowanej kratki??
halogen przymocowany jest do kratki wraz z rantem zderzaku (na fotkach widać dobrze co i jak )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności