Skocz do zawartości
rainman777

Zabezpieczenie passacika VAG

Rekomendowane odpowiedzi

FAQ

"4. Przerobić złącze diagnostyczne VAG (zrobić ukrytą odcinkę linii komunikacji VAG) bo przez te złącze rozwalają immobiliser i autko jest już gotowe do odjazdu - dlatego należy schować tak aby się nie dostał do niego (przenieść, odciąć, schować, wynieść je.... "

 

co odciąć całkowice :) i schować czy jakiś konkretny kabelek?? jak tak to który

 

Dzięki wielkie za poradę

 

Pozdro ALL :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć

Należy zrobić poniższe czynności

1) przeciąć linię komunikacji „linia K” (zielony przewód)

2) zrobić nową izolację z taśmy parcianej, żeby wyglądało na oryginał (zawsze można powrócić do normalnego użytku, przecież tego nie używa się codziennie)

3) zapamiętać miejsce obcięcia przewodu

:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jak odetniesz linię K to i Can

- to muszisz sobie do tej linii doprowadzić coś co potem załaczy te dwa obwody (szybko i sprawnie) np. w celu diagnostyki.

 

Natomiast do samego sposobu to niestety zrób tak abyś tylko ty wiedział co i jak - musi to być rozwiązanie niestandardowe i znane tylko tobie. :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć

Generalnie jak odetniesz linię K to i Can

 

dlaczego również trzeba ciąć Can, ja przeciąłem linię K i VAG nie ma komunikacji z kompem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cześć
Generalnie jak odetniesz linię K to i Can

 

dlaczego również trzeba ciąć Can, ja przeciąłem linię K i VAG nie ma komunikacji z kompem

Dlatego że złodziej nie używa Vag-a tylko wyspecjalizowanego urządzenia, które może nie koniecznie korzysta z linji K a Can właśnie :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz swój własny fejs, to przestaw sobie piny na nóżkach gniazda wg jakiegoś schematu - np. podaj zamiast K napięcie +12, a zamiast L daj masę... Zrób to samo na wtyczce swojego fejsu i masz gotowe rozwiązanie. Operacja na 15 minut roboty, bo gniazdo i wtyczka są łatwo rozbieralne.

 

Po podłączeniu cudzego fejsu tracisz... fejs... i bezpiecznik ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć

linia K kolor zielony

:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy K to to samo co Can. Bo kolegan napisał że jak odetniesz K to i Can. Potraciłem się już

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cześć
Generalnie jak odetniesz linię K to i Can

 

dlaczego również trzeba ciąć Can, ja przeciąłem linię K i VAG nie ma komunikacji z kompem

Dlatego że złodziej nie używa Vag-a tylko wyspecjalizowanego urządzenia, które może nie koniecznie korzysta z linji K a Can właśnie :ok:

 

czyli linia K i Can to różne linie

:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat bo też chce zrobić odcinke.

Tak więc panowie linia k to ZIELONY kabel a linia Can????

Czy najlepiej zrobić odcinke na wszystkich kablach?Ile ich jest?Może jakiś schemat???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również przyłączam się do pytanie jakiego koloru jest przewód Linii CAN :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy K to to samo co Can. Bo kolegan napisał że jak odetniesz K to i Can. Potraciłem się już

B4 miał CAN? :D chyba nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hezek

wydaje mi sie że szyna CAN to juz nowa epoka zaszczyt mają miec ją paski 3BG i niektóre ostatnie z produkowanych 3B wiec we wczesniejszych wersjach tniemy tylko linie K :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje troche kotleta, jako że temacik Chcieli ukraść Paska jest już zamknięty, to zapytam sie tutaj.

Chce odciąc sterowanie pompkami w aucie znajomego i tu rodzi sie pytanie, czy trzeba stosować przekaźnik czy wystarczy sam pstryczek?

http://img693.imageshack.us/i/schemata.jpg/.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chce odciąc sterowanie pompkami w aucie znajomego i tu rodzi sie pytanie, czy trzeba stosować przekaźnik czy wystarczy sam pstryczek?

 

przetnij kabelek, puść prąd przez miernik elektryczny, zobacz ile prądu ciągną te pompki, zobacz jakie max obciążenie wytrzymuje pstryczek i sam sobie odpowiesz na pytanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy popatrzeć na grubość kabelka, o ile pamiętam jest tam 0.5 lub 0.25 mm2 więc raczej nie będzie więcej niż 2A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie jeszcze tam nie zaglądałem puki co jedynie głośno myśle... i szukam potwierdzenia mojej opini :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję kotleta (po 3 latach), ale lepsze to chyba niż zakładanie nowego tematu co nie ?

Kolega Marek napisał wyzej, że jak odetniesz linię K to i odetnę CAN (rozumiem, ze jak odetnę zielony kabelek to nie działa linia K (VAG) oraz CAN, dobrze rozumiem?)

Oczywiście zastosuję jakiś "włącznik", ale chcę wiedzieć na 100% czy robiąc przerwę w obwodzie na lini K (zielony kabelek) automatycznie robię przerwę w obwodzie CAN ?

 

EDIT:

Auto to Passat B5FL (2001), 1.9TDI 131KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności