Skocz do zawartości
irek30

Zatrzaśnięte drzwi kierowcy

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z drzwiami kierowcy. Nie moge ich otworzyć ani z zewnątrz ani od środka. Klamki są "luźne". Centralny działa OK. Jak się dostać do zamka przy zamkniętych drzwiach? Proszę o pomoc.

Edytowane przez GURAL
Usunięte "pomocy" z tytułu. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

irek30, musisz rozebrać tapicerkę drzwi, bo inaczej się do niego nie dostaniesz

pod nią jest blacha, którą trzeba odkręcić

a potem już do zamka się dostaniesz...

 

tutaj masz zdjątka z opisem jak do tego się dostać...=>http://www.taligentx.com/passat/maintenance/doorlockmechanism/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

irek30 , o ile dobrze zrozumiałem Twojego posta , odciągnij klamkę zewnętrzną i puść tak , ażeby sama " klapnęła " na swoje miejsce , u mnie pomogło .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
irek30 , o ile dobrze zrozumiałem Twojego posta , odciągnij klamkę ze wnętrzną i puść tak , ażeby sama " klapnęła " na swoje miejsce , u mnie pomogło .

 

Już je otworzyłem ale zabawy było 2 godz. Dostać sie od wewnątrz nie dało rady ponieważ drzwi były zamknięte. Jakimś cudem za 50 razem ciągnięcia za klamke od zewnątrz puściło. :hurra: Coś musi się chrzanić z zamkiem. Pewnie do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

irek30, Jasne że nie do wymiany!!!

Masz na 99% coś nie tak z linką od zewnętrznej klamki,jest za bardzo naciągnięta.Musisz rozebrać klamkę i wyciągnąć linkę,zostawić klamkę i założyć linkę(poprostu ją poluzować)i sytuacja nie powinna się powtarzać.Powodzenia :vw: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
irek30, Jasne że nie do wymiany!!!

Masz na 99% coś nie tak z linką od zewnętrznej klamki,jest za bardzo naciągnięta.Musisz rozebrać klamkę i wyciągnąć linkę,zostawić klamkę i założyć linkę(poprostu ją poluzować)i sytuacja nie powinna się powtarzać.Powodzenia :vw: .

 

Czyli wyciągnąć linkę z klamki zewnętrznej (ten mały plasticzek na końcu linki), klamke zostawić w położeniu "zamkniętej" i nie naciągając linki wcisnąć plastik w klamke? Dobrze kumam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli

Wykręcasz śrube w lewym górnym rogu(na tym foto)

dlm07silleo9.jpg

Wyciągasz bębenek

dlm08lockxx5.jpg

I wyciągasz,luzujesz i wkładasz,tak żeby był lużno,ale żeby drzwi się otwierały ! ten mały plastik zaznaczony na tej fotce

dlm10exteriorzv3.jpg

 

Miłej zabawy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko OK, wiem o co chodzi. Ale można to zrobić jak się ma otwarte drzwi. Bo tylko tak można dostać się do śruby która poluzuje wkładkę. Ja miałem zamknięte drzwi! Na szczęście po odciągnięciu klamki zewnętrznej, udało mi się odchaczyć plasticzek z linką i po kilku pociągnięciach zamek puścił. Bez wyciągania wkładki. Nie mam pojęcia co by było gdyby to nie pomogło. Chyba zostało by wywarzenie drzwi siłowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość patriko

Panowie u mnie podobny problem. Odebralem autko od lakiernika (500km stad) i juz na drugi dzien cos mi sie drzwi zacinaly od zewnatrz. Od srodka wszystko ok a od zewnatrz kurna nie idzie. Dzis rozebralem tapicere a tu zonk, wielka blacha ktora po odkreceniu nie chciala drgnac. Skrecilem wiec drzwi, wszystko bylo jak wczesniej, a teraz od srodka juz sie nie otwieraja, chyba linka spadla. Co zrobic, drzwi ani rusz a dostep do zdjecia tapicerki jest przy otwartych drzwiach. Moze polecacie jakis dobry warsztat ktory mi to otworzy w Wawie ?? Pomocy!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie u mnie podobny problem. Odebralem autko od lakiernika (500km stad) i juz na drugi dzien cos mi sie drzwi zacinaly od zewnatrz. Od srodka wszystko ok a od zewnatrz kurna nie idzie. Dzis rozebralem tapicere a tu zonk, wielka blacha ktora po odkreceniu nie chciala drgnac. Skrecilem wiec drzwi, wszystko bylo jak wczesniej, a teraz od srodka juz sie nie otwieraja, chyba linka spadla. Co zrobic, drzwi ani rusz a dostep do zdjecia tapicerki jest przy otwartych drzwiach. Moze polecacie jakis dobry warsztat ktory mi to otworzy w Wawie ?? Pomocy!!

Jeżeli spadła linka z klamki to możesz częściowo zdjąć tapicerke przy zamkniętych drzwiach i masz dostęp do linki. Ja tak robiłem. A co do klamki zewnętrznej to masz pewnie za mocno naciągniętą linkę. Linka ta jest przymocowana do klamki za pomocą kawałka plastiku, który widać jak pociagniesz za klamkę. Luzujesz ją i wszystko jest OK. Tak było u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość patriko

dzieki wielkie, dzis sprubuje, a powiedz mi gdzie szukac tego plastiku ?? mam na drzwiach wielkia blache kryjacą wszystko. Ma ona tylko 2 otwory zatkane takimi deklami z gumy. Przez nie jest dojscie do ciagadel, czy oto chodzi ?

 

aaa widze wyzej na foto dzieki, zdam relacje

 

 

//scaliłem - kuczlaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, widzę ze ostatni post już trochę tu wisi, ale nie chce zaczynać nowego ponieważ temat podobny.

Mianowicie nie mam możliwości otwarcia lewych tylnych drzwi, dodam ze tylko z zewnątrz. Zamki działają poprawnie, drzwi sie otwieraja i zamykaja. Niestety wczoraj dojrzalem na wyciagnietej klamce ze nie ma tam linki, nie wiem czy ten klinik na lince peka??? ( czy to sie zdarza) ale nie ma tam linki.

I teraz pytanie do kogos kto moze to juz przerabial, co nalezy w takiej sytuacji zrobic? Czy potrzeba jest rozbierania calych drzwi, lacznie ze zdejmowaniem wewnetrznej blachy, co wiaze sie z wybijaniem jakis tam koleczkow (innym slowy rzezba) czy jest na to jakis latwiejszy sposob?

nie rozbieralem drzwi, najpierw chcialbym zaciagnac informacji zanim rozbebesze cale drzwi. Pozdrawiam, licze na pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety wczoraj dojrzalem na wyciagnietej klamce ze nie ma tam linki,
- miałem to samo, a nawet lepiej, bo drzwi od środka zablokowane przed dziećmi. Rozebrałem wszystko, aby uzyskać dostęp do teł małej linki, która jest zaczepiana w klamce zewnętrznej. Najlepiej zamontować ją w to samo położenie (po brudzie dojdziesz, gdzie to było) i zabezpieczyć odrobinką kleju np: cyjanoakrylu, aby więcej nie wypadało. Rozebrać się to powtórnie da, bo już taką operację robiłem, a klej to najlepiej zaaplikować po włożeniu tej linki do klamki, bo będzie go mniej, a i tak podsiąknie na zasadzie włoskowatości.

 

pzdr

zyggy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i zabezpieczyć odrobinką kleju np: cyjanoakrylu

 

No, a potem jak mu luty padną albo switch, to bedzie robił kombinacje alpejskie, by zamek wyjąć. O ile da się go tak obrócić, by wyjąć linkę z zamka w drzwiach. Zadnych klejeń, ludzie opamiętajcie się. Akurat krańcówki, to jest taka rzecz, która leci w Passkach prawie cały czas. Nic nie chce mówić, ale w przeciągu miesiąca robiłem krańcówki kilku kolegom z forum i kilku znajjomym (1 Audi, 1 Golf i 6 Passatów...). Więc klejem to się jedynie uszczęśliwisz klnąc potem przy demontażu. Bebenek albo zaślepka z tyłu na tyle dociska ten dzyndzelek, że on na bank nie wypadnie i cyjanopany są zbędne absolutnie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lwieserce

Panowie prosze o pomoc sprawa jest taka.Miałem w tylnych dzwiach od kierowcy klameczke popsuta i tylko od srodka otwierałem dzwi.Pewnego pieknego dnia zrobiłem blokade przed dziecmi bo mój syn czesto przed zatrzymaniem samochodu na parkingu szybko otwierał dzwi.Iteraz klops ani od środka ani od zewnątrz.Pomóżcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba zdjąć boczek z krawędzi drzwi przy szybie i będziesz miał dostęp do linki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje ze tak szybko znalazlo sie paru co znaja temat, ale na dobra sprawe dalej nie wiem czy musze sie szykowac do rozbierania calych drzwi, lacznie z metalowa blacha, a co za tym idzie wyjeciem szyby itd. zastanawia mnie ponadto jak ta linka mogla spasc z tego rowka...czy ten grzybek trzymajacy sie rozsypal?? na wyciagnietej klamce robi sie szczelina do wnetrza drzwi ale chyba nie tak duza aby ta koncowka mogla tam wpasc. Jak to jest naprawde czy ktos wie?? Jeszcze raz prosze o podpowiedzi. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje ze tak szybko znalazlo sie paru co znaja temat, ale na dobra sprawe dalej nie wiem czy musze sie szykowac do rozbierania calych drzwi, lacznie z metalowa blacha, a co za tym idzie wyjeciem szyby itd. zastanawia mnie ponadto jak ta linka mogla spasc z tego rowka...czy ten grzybek trzymajacy sie rozsypal?? na wyciagnietej klamce robi sie szczelina do wnetrza drzwi ale chyba nie tak duza aby ta koncowka mogla tam wpasc. Jak to jest naprawde czy ktos wie?? Jeszcze raz prosze o podpowiedzi. pozdrawiam

 

przeczytaj mój post wyżej to jedyna opcja żeby zobaczyć cosię stało no chyba że pękła linka przy zamku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie była za luźna linka i drzwi nie otwierały się. Mechanik powiedział, że z centralnym coś nie tak. Ale na babski rozum wzięłam, że centralny wszędzie jest ok. W tych drzwiach też chodził. Więc tylko usterka mechaniczna. Sama naprawiłam w ciągu paru minut - przy wsparciu Forum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności