Skocz do zawartości
sergiusz-

Nie zamyka sie centralny od strony kierowcy i ....

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z zamkiem w swoim Passacie (drzwi z tyłu od strony kierowcy). Mają miejsce następujące sytuacje:

1. Gdy zamykam drzwi pilotem wszystkie oprócz tych jednych się zamykają. Słychać że reagują lecz rygiel odskakuje w dół a następnie do góry i na tym się kończy. Gdy otwieram drzwi natychmiast uruchamia się alarm (ale to chyba oczywiste ;) ). Gdy wciskam rygiel ręcznie i zamykam drzwi następnie zamykam auto pilotem sytuacja się powtarza i drzwi zamiast zostać zamknięte otwierają się. (Pomaga dopiero gdy najpierw zamknę auto pilotem potem wcisnę rygiel i zatrzasnę drzwi)

2. Bywa również tak że drzwi po prostu nie reagują i się nie otwierają. Po kilku próbach udaje się je otworzyć od wewnątrz.

Czy ktoś ma jakieś pomysły nie wiem czy wina leży po stronie zamka czy to może wina elektroniki. Dodam, że zamek był wymieniany 2 lata temu i od tamtej pory nie sprawiał żadnych problemów. Będę wdzięczny za pomoc :)

 

Podłącz najlepiej pod vaga i zobaczysz błędy zamków. Pewnie lewy tył do przelutowania bo są zimne luty, wymieniałeś na nówke zamiennik czy używany oryginał? po otwarciu drzwi światła w podsufitce się zapalają? odpływy wody pod akumulatorem i serwem są drożne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podłącz najlepiej pod vaga i zobaczysz błędy zamków. Pewnie lewy tył do przelutowania bo są zimne luty, wymieniałeś na nówke zamiennik czy używany oryginał? po otwarciu drzwi światła w podsufitce się zapalają? odpływy wody pod akumulatorem i serwem są drożne?

 

Właśnie sprawdziłem i odpływy są w porządku. Światła w podsufitce się zapalają. Wymieniany zamek nie był używany, kupiony nowy. Nie miałem okazji podłączyć go pod vaga ale mam nadzieję że zrobię to w najbliższym czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...Wymieniany zamek nie był używany, kupiony nowy. Nie miałem okazji podłączyć go pod vaga ale mam nadzieję że zrobię to w najbliższym czasie.

 

Kolego ja również założyłem nowy ale nie ori zamek. I po roku kupa. Kilka dni temu rozbierałem drzwi kierowcy bo nie mogłem ich otworzyć. Ori to coś koło 500+ pln, zamiennik koło 100 do tego kupa stresu i roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko! Mały problem się pojawił. Pewnego pięknego dnia zamek w przednich prawych drzwiach odmówił współpracy bez okresu wypowiedzenia. Działał bardzo dobrze i nagle krach ... nie otworzył się. Zero reakcji na klamkę wewnętrzna i zewnętrzną. Wkładka wiadomo martwa wiec ciężko było ale udało się otworzyć drzwi. Wymieniłem zamek na używany oryginał a przy składaniu nie założyłem tej łopatki która łączy wkładkę zamka z zamkiem. Niestety zamek nie współpracuje z centralnym w związku z czym kupiłem i zamontowałem nowy zamiennik. Niestety on tez nie reaguje na centralny ani na guzik na drzwiach kierowcy. Jutro jeszcze będę starał się ponownie dociskać wszystkie połączenia przewodów i sprawdzę moduł komfortu jednakże vag nie pokazuje żadnych błędów dotyczących tych drzwi. Błagam o pomoc bo nigdzie nie znalazłem żeby ktoś miał taki problem. Dodam tylko ze jak otworze drzwi to lampki się świecą a jak przy otwartych drzwiach „kliknę” zamek żeby był w pozycji zamknięty to nie gasną te lampki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności