Skocz do zawartości
sergiusz-

Nie zamyka sie centralny od strony kierowcy i ....

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za :browar,wieczorem wpiję :)

 

Dobrze że "operacja" się powiodła,zimne luty to podstawa włącznie z mikrostykami.A zawsze lepszy oryginał niż podróba działająca krócej...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bob61

Witam. Mam problem jestem lajkiem i nie chce zakładać nowego postu więc pytam tutaj. Mam B4 `94 i gdy przekręcam kluczyk w zamku, zamykają się wszystkie drzwi, lecz od razu od kierowcy się otwiera. Co może to powodować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Podepnę się do starego wątku.

Miałem problem z zimnymi lutami - nie działał brzęczyk świateł, podświetlanie przy otwarciu drzwi, automatyczne ryglowanie w czasie jazdy odbijało zamek drzwi kierowcy. Przelutowałem wszystko i problem zniknął.

 

Pojawił się nowy problem - nie mogę zablokować drzwi kierowcy. Niby wszystko ladnie się zamyka, ale jak pociągnę za klamkę, drzwi się otwierają i wyje alarm. Silnik jest sprawny... Ktoś ma jakieś pomysły co mogłem złożyć źle? to moim zdaniem musi być jakiś mechaniczny problem. Jak składałem elektrykę zamka, tam popychacz napędzany silnikiem musi wpaść w takie jakby oczko - u mnie to ładnie siadło (jak przesuwam mechanizm, to słychać że popychacz kręci silnikiem). Jakieś jeszcze pomysły co dalej może być nie tak? Nie składałem jeszcze drzwi do końca, ale wydaje mi się że rygiel chowa się znacznie mniej niż wcześniej - ale się rusza......

 

Z góry dzięki za wszelkie wskazówki.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK - 2:30 operacja zakończona (łącznie ze wszczepieniem nowych głośników).

 

Mój błąd - źle połączyłem puche mechaniki z puchą elektroniki :/. Uważałem żeby trafić odpowiednio "bolcem" ale coś mi zeszło, a po zmontowaniu nie da się tego podejrzeć :P.

 

Pozdrawiam

 

Aha - i jakby ktoś z moich okolic potrzebował wsparcia, walić na PW. Ostatnie rozłożenie (zapomniałem założyć linki od klamki wewnętrznej - okazało się to dopiero po złożeniu całości łącznie z tapicerką drzwi - tak to jest robić będąc zmęczonym :P) zajęło mi:

10min rozkręcenie drzwi z demontażem zamka

16min złożenie całości (dużo zabawy z szybą żeby zamykała się możliwie lekko)

Edytowane przez archivi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem.

 

Od czasu do czasu dzieje się tak, że drzwi od strony kierowcy pozostają otwarte po zamknięciu z pilota - wszystkie rygle opadają, natomiast ten od kierowcy praktycznie natychmiast odskakuje a czerwona kontrolka sygnalizuje tak jakby wszystko było pozamykane.

 

Proszę o porady. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam podobny problem.

 

Od czasu do czasu dzieje się tak, że drzwi od strony kierowcy pozostają otwarte po zamknięciu z pilota - wszystkie rygle opadają, natomiast ten od kierowcy praktycznie natychmiast odskakuje a czerwona kontrolka sygnalizuje tak jakby wszystko było pozamykane.

 

Proszę o porady. Pozdrawiam!

 

Gdy siedzisz w aucie i nacisniesz przycisk zamykania drzwi (ten na panelu u drzwi kierowcy) to chowa sie jak trzeba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie taką samą sytuację jak opisujesz. Pomogła wymiana mikrostyku w zamku. Od tego czasu mam spokój. Teraz za każdym razem zamek się prawidłowo rygluje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .

zauwazylem ze u mnie jest problem z drzwiami pasazera tzn.czasem nie zamyka drzwi i musze wtedy nacisnac zamykanie w drzwiach i dzieje sie to tak z pilota i z przycisku w srodku. Po otwarciu drzwi pasazera lampka sie swieci i pokazuje na liczniku ze drzwi są otwarte.

Co mam najpierw sprawdzic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do naprawy zamek. Zimne luty na płytce w okolicy złącza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam .

zauwazylem ze u mnie jest problem z drzwiami pasazera tzn.czasem nie zamyka drzwi i musze wtedy nacisnac zamykanie w drzwiach i dzieje sie to tak z pilota i z przycisku w srodku. Po otwarciu drzwi pasazera lampka sie swieci i pokazuje na liczniku ze drzwi są otwarte.

Co mam najpierw sprawdzic ?

 

Standardowa przypadłość- zimne luty tak jak kolega wyżej napisał. Będziesz musiał się trochę pomęczyć bo trzeba cały zamek wyjąć rozkręcić i dosłownie poprawić luty. Na złączach kabli w zamku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie zwlekaj zbyt dlugo bo za jakis czas napiszesz w temacie "jak zdjac tapicerke bez otwierania drzwi" ? Przerabialem to z tylnymi drzwiami, zwlekalem bo i tak rzadko je uzywalem, az jednego dnia juz wogole zamek nie ruszyl i trzeba bylo sie gimnastykowac przy zamknietych drzwiach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wlasnie ktos mi podpowie jak do tego sie dobrac?

jest jakis manual od a do zet po polsku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drzwi przod czy tył? Ja na dniach bede robic lewy tył, więc moge zrobic fotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja potrzebuje prawe przednie drzwi.(ostatnio czesto nie zamyka i nie otwiera mi drzwi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Analogicznie jak lewy przód z tym, że 2 śruby masz ukryte pod zaślepką od zamykania drzwi, dół na torxach, reszta boczka na spinkach, śruby blachy widać gołym okiem - klucz 10. Jeszcze trzeba wyjąć szybę ale tak jak w lewym przodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łapcie mały manual dotyczący wymiany zamka w drzwiach (na przykładzie drzwi kierowcy ale resztę robi się analogicznie) ;)

 

Wymiana zamka drzwi.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z zamkiem w swoim Passacie (drzwi z tyłu od strony kierowcy). Mają miejsce następujące sytuacje:

1. Gdy zamykam drzwi pilotem wszystkie oprócz tych jednych się zamykają. Słychać że reagują lecz rygiel odskakuje w dół a następnie do góry i na tym się kończy. Gdy otwieram drzwi natychmiast uruchamia się alarm (ale to chyba oczywiste ;) ). Gdy wciskam rygiel ręcznie i zamykam drzwi następnie zamykam auto pilotem sytuacja się powtarza i drzwi zamiast zostać zamknięte otwierają się. (Pomaga dopiero gdy najpierw zamknę auto pilotem potem wcisnę rygiel i zatrzasnę drzwi)

2. Bywa również tak że drzwi po prostu nie reagują i się nie otwierają. Po kilku próbach udaje się je otworzyć od wewnątrz.

Czy ktoś ma jakieś pomysły nie wiem czy wina leży po stronie zamka czy to może wina elektroniki. Dodam, że zamek był wymieniany 2 lata temu i od tamtej pory nie sprawiał żadnych problemów. Będę wdzięczny za pomoc :)

Edytowane przez krzychu28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam problem z zamkiem w swoim Passacie (drzwi z tyłu od strony kierowcy). Mają miejsce następujące sytuacje:

1. Gdy zamykam drzwi pilotem wszystkie oprócz tych jednych się zamykają. Słychać że reagują lecz rygiel odskakuje w dół a następnie do góry i na tym się kończy. Gdy otwieram drzwi natychmiast uruchamia się alarm (ale to chyba oczywiste ;) ). Gdy wciskam rygiel ręcznie i zamykam drzwi następnie zamykam auto pilotem sytuacja się powtarza i drzwi zamiast zostać zamknięte otwierają się. (Pomaga dopiero gdy najpierw zamknę auto pilotem potem wcisnę rygiel i zatrzasnę drzwi)

2. Bywa również tak że drzwi po prostu nie reagują i się nie otwierają. Po kilku próbach udaje się je otworzyć od wewnątrz.

Czy ktoś ma jakieś pomysły nie wiem czy wina leży po stronie zamka czy to może wina elektroniki. Dodam, że zamek był wymieniany 2 lata temu i od tamtej pory nie sprawiał żadnych problemów. Będę wdzięczny za pomoc :)

 

Kolego, odpowiedź masz w poście #7 tego tematu. Możesz też mieć ułamany kabelek między drzwiami a słupkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności