Skocz do zawartości
sergiusz-

Nie zamyka sie centralny od strony kierowcy i ....

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie od czasu do czaspo po zamknięciu z pilota , odbija i z powrotem otwirają się drzwi za kierowcą.

Jest jakiś błąd sporadyczny w zamku za kierowcą ale nie pamiętam numeru.

Czy w zamku za kierowcą (tylne lewe drzwi)też moga wystąpić tzw zimne luty, czy moze być jakaś inna przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie od czasu do czaspo po zamknięciu z pilota , odbija i z powrotem otwirają się drzwi za kierowcą.

Jest jakiś błąd sporadyczny w zamku za kierowcą ale nie pamiętam numeru.

Czy w zamku za kierowcą (tylne lewe drzwi)też moga wystąpić tzw zimne luty, czy moze być jakaś inna przyczyna?

 

Też mogą wystąpić i obstawiam że w Twoim wypadku tak właśnie jest.

 

Jeśli chodzi o klucz do odkręcenia kasety zamka to jest to M8 - bardzo gęsta gwiazda. Ja zapłaciłem za niego 12 pln w motoryzacyjnym aczkolwiek w nie każdym go mają. W Castoramie też nie było więc podobnie jak kot_ik trochę sobie pojeździłem zanim go znalazłem.

 

Dla wszystkich zainteresowanych naprawą zamków zerknijcie w inny mój post:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=318296#post318296

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o klucz do odkręcenia kasety zamka to jest to M8 - bardzo gęsta gwiazda. Ja zapłaciłem za niego 12 pln w motoryzacyjnym aczkolwiek w nie każdym go mają. W Castoramie też nie było więc podobnie jak kot_ik trochę sobie pojeździłem zanim go znalazłem.

 

Dla wszystkich zainteresowanych naprawą zamków zerknijcie w inny mój post:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=318296#post318296

Ja swój kluczyk kupiłem w komplecie z innymi za jakieś 30 PLN na lokalnym rynku

może jakoś całego kompletu nie jest za wysoka ale do takich spraw wystarczają a do tego - jest wiele rozmiarów i rodzajów torx i innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Objawy awarii standard: brak kontrolki na FIS, nie swieci lampa na próg ani w podsufitce po otwarciu drzwi. Wyjąłme zamek i przelutowalem 6 pinów wg wskazan z linku gdzies tu podanego. Wygladaly super .Cala plytka od strony sciezek wygladala idealnie.Jakby polakierowana. Mimo wszystko przelutowalem te 6 styków. Ponadto wyciągnąłem mikrostyk w mechanizmie zamka.Ten do ktorego dochodza 2 kable. Rozebralem i przejechalem papierem 1500 styki oraz psiknąłem kontaktem. POskladalem wszystko do kupy. Efekt taki , ze jedynie zapala się lapka w podsufitce przy pierwszym nacisnieciu na pilota.(przedtem po drugim) . Nadal po otwarciu nie swieci kontrolka w FIS-ie oraz ta w suficie.

Teraz podpowiedzcie proszę, który mikrostyk za to odpowiada. Mam 4 na plytce i piaty w mechanizmie zamka.

Mam rozkawalkowany inny zamek , z którego moglbym przelutowac jakis mikrostyk i zamienic:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zabrałem się do roboty i przelutowałem styki przeczyściłem mikrostyki i wszystko elegancko hula:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem taki ze normalnie otwieram dzrwi od srodka i od zewnatrz ale gdy zamkne drzwi pilotem to potem nie mozna ich otworzyc z zadnej strony dopiero jak stukne piescia pod klamke to sie odblokowuje jakby zamek nie puszczal i moge otwierac znowu dowoli dopoki nie zamkne ich pilotem potem problem znow powraca.Gdzie mam szukac przyczyny czy juz zamek do wymiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam problem taki ze normalnie otwieram dzrwi od srodka i od zewnatrz ale gdy zamkne drzwi pilotem to potem nie mozna ich otworzyc z zadnej strony dopiero jak stukne piescia pod klamke to sie odblokowuje jakby zamek nie puszczal i moge otwierac znowu dowoli dopoki nie zamkne ich pilotem potem problem znow powraca.Gdzie mam szukac przyczyny czy juz zamek do wymiany?

Do wymiany/naprawy-da się ;) Obszerny wątek: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=717&highlight=zimne+luty+zamku Popatrz jeszcze tu http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=18834&highlight=zimne+luty+zamku jeszcze manual http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=879706&postcount=215

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Patryk dzieki za podpowiedz z tego jak dobrze rozumiem to moze byc zawilgocony modul konfortu lub w zamku jakis mikrostyk dodam ze u mnie centralny z pilota byl dokladany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Patryk dzieki za podpowiedz z tego jak dobrze rozumiem to moze byc zawilgocony modul konfortu lub w zamku jakis mikrostyk dodam ze u mnie centralny z pilota byl dokladany

 

Jeżeli był dokładany to na samym początku ten dołożony moduł sprawdź.Jeżeli będzie dobry,to podejrzewam steruje poprzez moduł komfortu centralnym-sprawdź moduł i całą instalację wokół niego (także pod izolacją).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z zamykaniem drzwi kierowcy od wewnątrz z panelu za pomocą przycisku.

 

Z kluczyka wszystko zamyka i otwiera OK, z klucza także. Jednak jak od wewnątrz chcę zamknąć auto z przycisku to wszystkie rygle się zamykają, a ten w drzwiach kierowcy się chowa i natychmiast odbija - co może być nie tak?

 

Przy zamykaniu z kluczyka wszystko ładnie zamyka i dioda alarmu też miga.

 

Wilgoci w okolicy modułu komfortu nie ma i nigdy nie było...

 

Z góry dzięki za porady!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, problem leży w mikro wyłącznikach. Musisz je wymienić na nowe, lub zamień je miejscami. A jak będziesz miał już zamek rozebrany, nie zaszkodzi poprawić lutowanie na płytce. Ja dodatkowo całą płytkę pokrywam lakierem np. takim do drewna, żeby wilgoć i woda się nie dostawała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rygielek odbija / drzwi kierowcy

 

Jak się za to zabrać - wiesz może? jest jakiś FAQ? Gdzie te mikro wyłączniki są wogóle - trzeba zamek wymontować? HELP ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linka - ale nawet nie wiedziałem co wpisać w wyszukiwarkę...

 

Poprawię się ;-) POZDROOO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam problem z zamykaniem drzwi kierowcy od wewnątrz z panelu za pomocą przycisku.

 

Z kluczyka wszystko zamyka i otwiera OK, z klucza także. Jednak jak od wewnątrz chcę zamknąć auto z przycisku to wszystkie rygle się zamykają, a ten w drzwiach kierowcy się chowa i natychmiast odbija - co może być nie tak?

 

Przy zamykaniu z kluczyka wszystko ładnie zamyka i dioda alarmu też miga.

 

Wilgoci w okolicy modułu komfortu nie ma i nigdy nie było...

 

Z góry dzięki za porady!

 

U mnie było podobnie. Też odskakiwał rygiel. Tylko u mnie nie działało też sterowanie lusterek (grzanie lusterek było OK) oraz zamykanie drzwi z przycisku. Ale ja wczesniej rozbierałem drzwi (wymiana linki od podnoszenia szyby) no i chyba zbyt słabo wcisnąłem tę dużą kostkę (przez dłuższy okres było wszystko OK) do silniczka. Ponowne rozebranie drzwi i dociśnięcie kostki rozwiązało problem. Nie miałeś rozbieranych drzwi? Jeżeli nie - to może któryś z przwodów w wiązce która idzie do drzwi się przełamał.

 

---------- Post added at 08:19 ---------- Previous post was at 08:15 ----------

 

Witam, problem leży w mikro wyłącznikach. Musisz je wymienić na nowe, lub zamień je miejscami. A jak będziesz miał już zamek rozebrany, nie zaszkodzi poprawić lutowanie na płytce. Ja dodatkowo całą płytkę pokrywam lakierem np. takim do drewna, żeby wilgoć i woda się nie dostawała.

 

Jeżli mikro wyłączniki to sprawdź: otwórz drzwi i zobacz czy zapali się światełko (przy lusterku wstecznym) oraz czy na fisie jest informacja o otwartych drzwiach a następnie zamknij drzwi - jak zgaśnie to mikro wyłacznik jest OK. Wtedy trzeba szukać dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w lipcu pękły mocowania podnośnika szyby własnie wdrzwiach kierowcy i rozbierałem całe drzwi...

 

Nie mam na fisie inforamcji o otwartych/zamkniętych drzwiach, ale jak otwieram drzwi to zapala sie oświetlenie w drzwiach i oświetlenie kabiny. Po zamknięciu drzwi oczywiście gaśnie...

 

Sprawdzę w wolnej chwili połączenia w drzwiach... A jeśli maiła to by być słabo dociśnięta kostka, to która? Ta co idzie do zamkaczy panelu z przyciskiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak w lipcu pękły mocowania podnośnika szyby własnie wdrzwiach kierowcy i rozbierałem całe drzwi...

 

Nie mam na fisie inforamcji o otwartych/zamkniętych drzwiach, ale jak otwieram drzwi to zapala sie oświetlenie w drzwiach i oświetlenie kabiny. Po zamknięciu drzwi oczywiście gaśnie...

 

Sprawdzę w wolnej chwili połączenia w drzwiach... A jeśli maiła to by być słabo dociśnięta kostka, to która? Ta co idzie do zamkaczy panelu z przyciskiem?

 

To kostka która jest pod tapicerką,taka duża,czarna kostka.Możesz spróbować docisnąć wszystkie,jak będziesz demontował tapicerkę to pewnie wiesz,że przy panelu sterującym też masz kostkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dzisiaj się może za to zabiorę, a jak nie poskutkuje no to chyba zamek trzeba będzie rozebrać... Jeszcze się zastanawiam nad ewentualną wymianą zamka bo widzę, że można kupić na allegro za ok 100zł cały i poprostu go wymienić odrazu na nowy. Ale muszę być pewny, że to jego wina, a nie np. przetartego kabelka gdzieś tam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności