Skocz do zawartości
pobs

USTAWIENIE KOMUNIKACJI między vag-comem a portem USB

Rekomendowane odpowiedzi

nie powiem ci bo z kabelkiem i laptopem na którym jest program przyjeżdza znajomy i musiał bym się jego spytać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
musiał bym się jego spytać

Pawełku, ale pamiętacie o Twoim magicznym przycisku?? Żeby się połączyć musicie go wcisnąć :)

Ale tak BTW, mi ost. 2 kable padły... w tym jeden "Polski VAG" :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o tym pamiętam i na zapłonie samym z tym przyciskiem i i na uruchomionym silniku i nie da rady

więc tak program to Vag com 311-2

kabel KKL

Edytowane przez pawelvw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Potrzebuję dopisać kluczyki do immo co prawda nie do passka ale do golfa IV 1.9 SDI(2002r) i nie mogę połączyć się z licznikiem. Pokazuje błąd Can't Synch Baud Rate. Mogę się tylko połączyć ze sterownikiem silnika i modułem komfortu. ABS i Airbag również ten sam błąd.

Sprzęt to kabel K-L lane RS232 Viaken podłączony przez przejściówkę USB-COM (Profilic to serial COMport) do laptopa WIN 7 (32bity) oraz uruchomiony tryb XP Mode. Testowane na VAG-COM 311-2 aktywowanym , na VCDS-Lite i VAG Com 208.1. Licznik w tym golfie to MOTOMETER RB8 1J0 920 806 EX. Próbowałem zmieniać wartości Baud rate w programie jak również ustawienia Latency portu ale bez efektu.Jakie wartości próbować zmienić? Czy coś jeszcze można ustawić, zmienić w czym może być przyczyna braku komunikacji? A może kabel zbyt słaby do tego? Proszę o jakieś sugestie czy można jeszcze z tym coś zrobić .

 

EDIT

Problem rozwiązany. Winna okazała się przejściówka USB-COM. Odpaliłem starą Armade 1592 z WIN98 z fizycznym portem COM i wszystko śmiga. Łączy się z wszystkimi sterownikami bez problemu. Nawet udało mi się zczytać wsad licznika i odczytać PIN VAG Eepromerem chociaż nie bez problemów, bo zczytywał niepełne wartości albo wysypywało transmisję danych. Ale po kilkunastu próbach poszło mimo że to licznik Motometer. A zakodowanie kluczyków do immo to już Vag-comem 311-2 bez problemu.

Edytowane przez zakt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie

 

Mam problem z połączeniem się ze sterownikami wyskakuje błąd

 

COM Port Satatus: OK

Interfeace status: 3 Not Found or Not Ready!

 

klikłem przez przypadek jedną z opcji nie wiem czy to jest powodem tego błędu bo wcześniej też miałem takie przygody a mianowicie klikłemBez tytułu.jpg po czym wyskoczyło że program nie jest zerejestrowany i sie zawiesił po czym jest brak komunikacji w 409.1 przechodzi test

 

a nie mam pojęcia co ta opcja robi auto to passat b5 98r

 

edit:

mogę połączyć się tylko vag-com 409.1 z ABS

VAG 311 nie chce się łączyć wcale

 

 

Edit:

Problem rozwiązany przyczyną błędów komunikacji była wirtualna maszyna VMware i WIN XP a dokładniej to, że WIN XP przypisuje konkretnie sterowniki do konkretnego USB dlatego polecam podłączać tylko jedno urządzenie pod jeden port USB.

 

ps.

Jeżeli ktoś by miał jakies pytania pisać na PW

Bez tytułu.jpg

Edytowane przez PersoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może dlaczego za chiny nie mogę się połączyć z autem przy pomocy VCDS 11.11 a z VCDS lite 1.2 idzie bez żadnego kombinowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
VCDS 11.11

Klon?? Kabel dedykowany do programu? Używany bez neta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli rozumiem że ta wersja już mi na kkl nie ruszy....:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Po przeanalizowaniu calego watku to wogole mam ciezki przypadek. Posiadam kabel Vag K+Can i rozne wersje programu Vag...No i problem tkwi wlasnie w tym ze nie chce znalezc kabla (po przeczytaniu stwierdzam ze nie -tylko u mnie) robilem chyba wszystko, useporty, przekladalem na inne porty i instalowalem kabel. Jak go wloze na czysty port to wyskakuje mi Vag k+can i ze gotowy do uzycia ale w vag comie wyskakuje port OK interface NOT FOUND....Juz nie wiem co mam poczac...wgrywac ponownie windowsa czy jak?? Mam Paska b6 2.0 z 2006 i chce przekodowac szyby lusterka bo zostal przelozony z Anglika i dlatego tak sie dzieje, wiec jak ja sobie nie poradze to moze ktos by sie znalazl co by pomogl mi w tym gdzies w okolicach miasta Warszawy (najlepiej od strony Legionowa ale to szczegół) Prosze o jakas pomoc. Jezeli mi zatrybi tek kabel to bym mial juz problem z bani bo chce na przeglad zerowy jechac.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Po przeanalizowaniu calego watku to wogole mam ciezki przypadek. Posiadam kabel Vag K+Can i rozne wersje programu Vag...No i problem tkwi wlasnie w tym ze nie chce znalezc kabla (po przeczytaniu stwierdzam ze nie -tylko u mnie) robilem chyba wszystko, useporty, przekladalem na inne porty i instalowalem kabel. Jak go wloze na czysty port to wyskakuje mi Vag k+can i ze gotowy do uzycia ale w vag comie wyskakuje port OK interface NOT FOUND....Juz nie wiem co mam poczac...wgrywac ponownie windowsa czy jak?? Mam Paska b6 2.0 z 2006 i chce przekodowac szyby lusterka bo zostal przelozony z Anglika i dlatego tak sie dzieje, wiec jak ja sobie nie poradze to moze ktos by sie znalazl co by pomogl mi w tym gdzies w okolicach miasta Warszawy (najlepiej od strony Legionowa ale to szczegół) Prosze o jakas pomoc. Jezeli mi zatrybi tek kabel to bym mial juz problem z bani bo chce na przeglad zerowy jechac.

pozdrawiam

Tym kablem nic nie przekodujesz ,ten kabel nie będzie działał z vag comem ani vcds-em , tylko z Vag K can commander,ewentualnie vw tool po lini K ale tobie sie to nie przyda

 

---------- Dodano o 00:11 ---------- Poprzednia wiadomość o 00:10 ----------

 

Aha czyli rozumiem że ta wersja już mi na kkl nie ruszy....

Obawiam sie ze ta wersja już ci na niczym nie ruszy:rumieniec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obawiam sie ze ta wersja już ci na niczym nie ruszy

Hymmmm... a wiesz może czy jest któraś wersja posiadająca opcje odczytu przebiegu która jeszcze pójdzie na tym?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci się wysypała ATmega ,to interfejs jest ubity i tylko reflash nowym wsadem pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak Ci się wysypała ATmega ,to interfejs jest ubity i tylko reflash nowym wsadem pomoże

Będe szczery....nic z tego nie kumam..:D Kabel działa mi nadal na innych wersjach co miałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i dobrze masz kkla więc nic nie ubiłeś bo nie masz tam atmegi, pracuj na lite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym o jakas pomoc w przekodowaniu mojego paska w okolicach warszawy.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam użytkowników

 

Mam podobny problem jak osoby powyżej. Na aukcji kupiłem taki oto kabel

http://allegro.pl/sn58-interfejs-kabel-diagnosty-vag-usb-obd-vw-audi-i3120903265.html

Na komputerze mam zainstalowany Windows 7 HP 64 bit, więc zainstalowałem wirtual box'a i na nim XP MODE. Na XP mode zainstalowałem vag com 409 i 311 programy normalnie uruchamiają się na XP mode, problem pojawia się przy próbie testu. Wyskakuje komunikat Port status OK Interface not found! Wcześniej miałem problemy aby zainstalować odpowiedni sterownik (pisałem też o tym na forum ale nie uzyskałem odpowiedzi), na jednym z forum znalazłem odpowiedni, musiałem zainstalować sterownik o nazwie CH341SER.EXE który pomógł, komputer odnalazł sprzęt dzięki czemu mogłem ustawić port USB na odpowiedni COM a ustawiłem go na 4 bo był wolny i tak samo postąpiłem w programie. Dodam też że na innych portach również próbowałem i nic.

Pewnie dziwicie się że piszę o tym problemie, czytałem poprzednie posty ale sam nie wiem do którego mam się odnieść. Na innych forach czytałem że może pomoże zmiana ustawień kabelków we wtyczce. Aha zapomniałem dodać że nie mam możliwości zmiany parametru latency timer bo nie mam go w zakładce zaawansowane, być może to by pomogło ale nie wiem jak mam to zrobić w moim przypadku. U mechanika wtyczka w samochodzie działa więc pewnie problem leży po stronie oprogramowania/ wtyczki.

Proszę o pomoc bo mam problemy z autem (turbo) i zależy mi na jak najszybszym znalezieniu i usunięciu usterki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kupiłem jakiś miesiąc temu kabel od viakena. Nie pisałem wcześniej bo czekałem aż mój wujek wróci passatem żeby sprawdzić czy wina nie leży po stronie samochodu i jest tak jak u mnie czyli łączy się tylko z ABS a przy reszcie wyskakuje "No response from controller" Czy to wina kabla? Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Kupiłem jakiś miesiąc temu kabel od viakena. Nie pisałem wcześniej bo czekałem aż mój wujek wróci passatem żeby sprawdzić czy wina nie leży po stronie samochodu i jest tak jak u mnie czyli łączy się tylko z ABS a przy reszcie wyskakuje "No response from controller" Czy to wina kabla? Proszę o pomoc.

 

Podłączę się, tylko u mnie nie chce się łączyć wcale. Ten sam komunikat "No response from controller". Może ktoś podeśle ustawienia. Vag 311.2, kabel od viakena KLL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy da się sprawdzić miernikiem czy w gnieździe obd jest prąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w pinie 16 powinno być 12V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności