Skocz do zawartości
pobs

USTAWIENIE KOMUNIKACJI między vag-comem a portem USB

Rekomendowane odpowiedzi

Staram się robic tak,jak było już na forum napisane,porty ustawione,kluczyk,wszystko,a mimo to ciągłe pokazuje mi ten cholerny komunikat interface not found.Dodam,że kabel mam z allegro ten z niebieską wtyczką,a programy to:vag 311 i 409

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nie zawracam głowy,bo sobie poradziłem.Problemem był laptop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yaszyn, a może podpowiesz co to za problem z laptopem miałeś ? oprogramowanie? czy może na innym sprzęcie odpaliło?

 

Też mam taki problem, raz mi się połączył ładnie. a teraz ciągle komunikat "interface not found". Miałem uszkodzony kabel, teraz wymieniłem na nowy, z kompem sie łączy ale ze sterownikiem w aucie to już nie ;/ Nie wiem czy to właśnie nie problem z moim netbookiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafi2007 napisał

poszukuję oprogramowania VAG COm wersja 7401 koniecznie PL. Mam taki kabelek właśnie do tej wersji ale nie mam oprogramowania.

Czy ktoś mógłby mi pomóc?

Dzięki.

mam ten program pisz na gg 8732532

 

---------- Post added at 19:53 ---------- Previous post was at 19:43 ----------

 

Witam!

mam taki problem próbuje zrobić auto scan programem vag-com 409-1,

coś zaczyna robić i wyświetla się komunikat:

 

Sorry!

This Function Requires

VAG-COM to be Registered

and Activated. Please

coctact the Author or your Distributor for an

Activation Code

 

czy to chodzi o wprowadzenie jakiegoś klucza aktywującego jeżeli tak to gdzie go moge znaleść i gdzie go wpisać?

Edytowane przez matriks87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem

 

System Vista Home Edition

Na interfejsie mam napisane VAG-K+CAN

 

Program:

VAG-COM 311-2-N

 

Komunikat po teście:

 

COM Port status: OK!

Interface status: 0 - Found, Ready

Fast-Synch Compatible: NO

 

ustawiłem wszystko jak opisane w postach, zgodność ustawienia portu(a opcję administratora mam nieaktywną) i nawet kluczyk przekręcam :D ale nie mogę się połączyć z żadnym sterownikiem próbuję kilka razy i "controler not response" co ciekawe na takim starym polskim VAG chyba 1.05 łączy się z wszystkim nie wiem o co chodzi.

 

 

aaa Auto To Skoda SuperB 1.9 AWX

Edytowane przez zebros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim kompem się łączysz ? Ja miałem problemy z ASUS typu EEE 1000H - też nie dało się połączyć pomimo, że wszystko wydawało się w porządku. Okazało się że przeszkodą było oprogramowanie Asusa do oszczędzania baterii "SuperHybrid Engine". Po jego odinstalowaniu wszystko bez problemu, a wcześniej też tylko "controler not response".

Jeśli masz inny sprzęt to może wina jakiegoś oprogramowania związanego z USB ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Samsunga R510, nie mam zainstalowanego oprogramowania od baterii. Tą kwestię obsługuje Windows a tu mam ustawione "wysoka wydajność". Mogę spróbować na przedłużaczu się podłączyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
System Vista Home Edition

Na interfejsie mam napisane VAG-K+CAN

 

Program:

VAG-COM 311-2-N

Było na forum, kilka/kilkanaście razy napisane że kabelek K+Can Commander z VAG 311 nie zadziała. Na tym kablu możesz używać co najwyżej VAG-a 2,5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Pierwszy raz aktywnie na forum, wcześniej jedynie korzystałem z tego co wyszukałem, naprawdę świetna robota! Wszystkie problemy z moim paskiem znalazłem opisane tutaj.

Mam jedną prośbę, czy posiada ktoś może oprogramowanie PL do wersji 409-1, takie, które nie wymaga już aktywacji/rejestracji? Proszę o kontakt na privie. Dzięki z góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy posiada ktoś może oprogramowanie PL do wersji 409-1
niestety, ani witaminki, ani wersji pl ale jest coś takiego jak polski vag 409, jednak do vag-coma to mu daleko.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomocy......... zakupiłem kabeli z firmy VIANO, tj Interface VAG KKL i K+CAN, się okaząło że płytke przysłali ale z seerownimai do USB a bez programów.... więc zaczełą się szukanie.......... DO K+Can znalazłem dobrze skarkoawny soft na Elektrodzie, ale Do VAG Coman na Ross-tal, ale mam problem z VAG comem bo mimo instlacji weg, wskazóweg, VAG com go nie wykrywa...... mimi że USB jest ustawione na 2 czy 3, po kliknięcu na LEDs go wykrywa na przy TEST nie. gdzie tu problem..... ten drógi kabelek do K+CAN i soft śmiga.... a ten KKl nie........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pomocy......... zakupiłem kabeli z firmy VIANO, tj Interface VAG KKL i K+CAN, się okaząło że płytke przysłali ale z seerownimai do USB a bez programów.... więc zaczełą się szukanie.......... DO K+Can znalazłem dobrze skarkoawny soft na Elektrodzie, ale Do VAG Coman na Ross-tal, ale mam problem z VAG comem bo mimo instlacji weg, wskazóweg, VAG com go nie wykrywa...... mimi że USB jest ustawione na 2 czy 3, po kliknięcu na LEDs go wykrywa na przy TEST nie. gdzie tu problem..... ten drógi kabelek do K+CAN i soft śmiga.... a ten KKl nie........

Pisz spokojnie,bez emocji bo ciężko się czyta:dolamam.Pytaj na PW.:dobrze

---------- Post added at 17:15 ---------- Previous post was at 17:13 ----------

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość FISHBONE89

Witam.

Kupiłem taki kabelek: http://allegro.pl/vag-k-can-commander-pin-immo-licznik-ecu-diagnoza-i1285045859.html

 

Chciałem się zapytać jaki do tego kabla program jest potrzebny?

Moje auto to Golf Plus (2006 r.)

 

Na płycie dostałem jakiś program ale to badziewie. Cz przy tym kablu da radę użyć program VAG-COM albo VCDS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego FISHBONE89

ten kabelek od "lakiego" działa bardzo dobrze ale tylko z tym programem dołączonym na płytce. Dzięki temu kablowi możesz zrobić wszystko ale tylko z licznikiem. Od razu Cię uprzedzam że jak użyjesz innego programy to zablokujesz kabel. Mi się tak przydarzyło bo myślałem że coś nie tak z tym programem i zablokowałem kabel:dolamam. Na szczęście zadzwoniłem do gościa i po ściemniałem że coś nie chalo gość przysłał mi program do odblokowania kabla.:dobrze tak że ostrożnie z tym kablem i programem. Działa na bank

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na płycie dostałem jakiś program ale to badziewie.

No i właśnie tylko to badziewie działa z tym kabelkiem, notabene bezużyteczne w Twoim autku.

Jak chcesz coś konkretnego do diagnostyki, to kup HEX-a, bo na tym kablu VCDS nie zadziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, naczytalem sie na forum, ale chyba nikt nie mial problemu podobnego do mojego. Zainstalowałem sterowniki do kabla viakena kkl usb na widowsie xp na virtual pc. interfejs sie ladnie zaistalowal (pojawil sie w menedzerze w urzadzeniach usb), natomiast nie zainstalowal sie port USB (jest jako "USB serial port", w innych urzadzeniach ze zółtym znakiem zapytania czyli jakby bez sterownika). zamieszczam zdjecie zeby było jasniej. Macie moze jakies sugestie bo utknałem i nie mam pomyslu co dalej.

1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w Portach (COM i LPT) się pojawił kabelek?

Tutaj masz instrukcję, postępuj zgodnie z nią i powinno być bez problemu.

instalacjavagusb.rar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja niestety jestem nadal z Marsa i nic nie wiem :(

staram się poszukać kabla do VAG i znalazłem lecz teraz powstaje problem który niżej cytuję

 

  • Product Description: USB Vag-Com interface cable
  • OBDII Plug: J1962 16-Pin Male (to Car)
  • USB Port enabled
  • Not Compatible - Passat MK5 (B6)

proszę o pomoc w zakresie dla mnie niezrozumiałym

1. jaka różnica między kablem 16 pin a 7 pin, który z nich powinien być u mnie i o co chodzi jeśli jest jakaś różnica lub gdzie mogę odszukać wytłumaczenie (chodzi o forum)

2. jaka różnica między VAG 311 i 409 i który wg Was lepszy do mojego paska, który kabel z podanych wyżej w pkt 1 i oczywiście do którego VAG-a (znów o forum chodzi)

3. i tak już teraz poza VAG - co to jest passat MK5 ? - bo już tyle się naczytałem na serwisach aukcyjnych części że za chwilę kupię garbusa i będę miał święty spokój

 

z góry dzięki za pomoc w każdej możliwej formie i postaci gg, skype PW lub tu na forum :)

Edytowane przez chmiel62

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja niestety jestem nadal z Marsa i nic nie wiem :(

staram się poszukać kabla do VAG i znalazłem lecz teraz powstaje problem który niżej cytuję

 

  • Product Description: USB Vag-Com interface cable
  • OBDII Plug: J1962 16-Pin Male (to Car)
  • USB Port enabled
  • Not Compatible - Passat MK5 (B6)

proszę o pomoc w zakresie dla mnie niezrozumiałym

1. jaka różnica między kablem 16 pin a 7 pin, który z nich powinien być u mnie i o co chodzi jeśli jest jakaś różnica lub gdzie mogę odszukać wytłumaczenie (chodzi o forum)

2. jaka różnica między VAG 311 i 409 i który wg Was lepszy do mojego paska, który kabel z podanych wyżej w pkt 1 i oczywiście do którego VAG-a (znów o forum chodzi)

3. i tak już teraz poza VAG - co to jest passat MK5 ? - bo już tyle się naczytałem na serwisach aukcyjnych części że za chwilę kupię garbusa i będę miał święty spokój

 

z góry dzięki za pomoc w każdej możliwej formie i postaci gg, skype PW lub tu na forum :)

Tu poczytaj http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=3825&highlight=interfejs:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności