Skocz do zawartości
yorey

auto bliżej nieznane....

Rekomendowane odpowiedzi

Ja czasami używam ogrzewania lusterek żeby odparowały więc moim zdaniem dobrze, że jest to osobny system i nie załącza się razem z tylną szybą :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, radekrp90 napisał:

Mercedes ma po czujniku temperatury. Tam nie ma chyba wcale opcji wyłączenia grzania ;)

Passat też ma tę funkcję zależną od temperatury zewnętrznej. Nie ma ryzyka, że będziesz jeździł całe lato z włączonym podgrzewaniem lusterek, bo zapomniałeś obrócić pokrętło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, nTomek napisał:

Passat też ma tę funkcję zależną od temperatury zewnętrznej. Nie ma ryzyka, że będziesz jeździł całe lato z włączonym podgrzewaniem lusterek, bo zapomniałeś obrócić pokrętło.  

Wiesz może jak dokładnie działa ta funkcja? Zauważyłem że po pewnym czasie podgrzewanie lusterek się wyłącza, ale nie wiem dlaczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, yorey napisał:

Jest jakiś inna firma, która stosuje taki patent? A problem jest taki, że przejechawszy rozmaitymi modelami różnych marek grubo ponad milion kilometrów nie mogłem tego cholerstwa znaleźć i byłem solidnie zdziwiony, że nie działa mimo włączenia ogrzewania tylnej szyby. To trochę analogicznie do klaksonu w manetce wycieraczek stosownej kiedyś w peugeocie lub resetowania kontrolki ciśnienia opon w BMW - kompletnie nieergonomiczne rozwiązania stosowane diabli wiedzą po co.

 

Ja też tu nie widzę problemu. Nie zawsze jak mam zaparowana tylną szybę to mam też zaparowana lusterka więc po co ma się podgrzewać i to i to jednocześnie.. lepiej jak jest sterowane osobno. Ja to akurat uważam za atut. A że jest w drzwiach pokrętło do lusterek to logiczne, że podgrzewanie lusterek jest przy tym pokretle a nie gdzie indziej :)

Edytowane przez biokd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, biokd napisał:

Ja też tu nie widzę problemu. Nie zawsze jak mam zaparowana tylną szybę to mam też zaparowana lusterka więc po co ma się podgrzewać i to i to jednocześnie.. lepiej jak jest sterowane osobno. Ja to akurat uważam za atut. A że jest w drzwiach pokrętło do lusterek to logiczne, że podgrzewanie lusterek jest przy tym pokretle a nie gdzie indziej :)

Ciekawy pogląd...;) A powiedz mi jeszcze w czym problem by lusterka grzały razem z szybą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebne używanie dwóch odbiorników, które pewnie się w jakimś stopniu zużywają. To tak jakbym wyjeżdżając do garażu dwustanowiskowego jednym samochodem, za każdym razem z pilota otwierałoby obie bramy. Niby można ale po co ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2018 o 08:34, yorey napisał:

Mędrcy, poradźcie mi, proszę - od tygodnia jeżdżę fabrycznie nowym B8 variantem w "ultrasportowej" specyfikacji 1.4 (125KM), ale za cholerę nie mogę go rozgryźć - spodziewałem się kompletnej biedy i smutku, ale...  faktycznie wnętrze jest przeszczepione bodaj z oktavii, ale ma na przykład zupełnie zacny i funkcjonalny wyświetlacz dotykowy, ma trójstrefową klimatyzację, natomiast nie ma (albo nie znalazłem) podgrzewanych lusterek!!! (o elektrycznym składaniu onych nie wspomnę...) Jestli to możliwe? Jako, że auto nie jest moje, a moją rolą jest jedynie w miarę delikatne użytkowanie auta przez najbliższe 2 lata to nie dostałęm do ręki specyfikacji wyposażenia - czy ktoś się orientuje, czy mogę gdzieś takową znaleźć np. po VINie?

Yorey, są trzy poziomy wyposażenia. Trendline - najtańszy (nie ma żadnych chromowanych listew na aucie), Comfortlinie - środkowy pułap (listwy chromowane tylko wokół szyb) i Highline - najdroższy (listwy chromowane wokół szyb i wokół auta przy progach i zderzakach), ale w Highline nie można było wybrać silnika 1,4 125 KM (tylko 150 KM). Po tym najszybciej poznasz, która wersję posiadasz, chyba, że masz opcjonalnie pakiet sportowych dodatków R-Line, to wtedy z tym silnikiem musisz mieć Comfortlinie (i wtedy listwy chromowane są wokół auta jak w półce wyżej, ale jest również inny zderzak przedni i tylny).

Oczywiście każdy poziom można dodatkowo doposażyć o liczne opcje.

Trzystrefowa klima na rynku PL jest w każdej wersji w standardzie.

Jak chcesz to wstaw zdjęcie i odrazu zobaczymy jakie masz auto i damy znać ?

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, yorey napisał:

Ciekawy pogląd...;) A powiedz mi jeszcze w czym problem by lusterka grzały razem z szybą?

No to chyba jest oczywiste, tak jak ziomek1988 napisał. Po co jednocześnie używać 2 rzeczy, jeśli obie w tym samym czasie nie są potrzebne? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, biokd napisał:

No to chyba jest oczywiste, tak jak ziomek1988 napisał. Po co jednocześnie używać 2 rzeczy, jeśli obie w tym samym czasie nie są potrzebne? 

cóż... ostatnie auto, w którym doświadczyłem przepalenia drucików grzewczych w tylnej szybie to był opel kadett rocznik 1981, wnoszę zatem, że technologia w tym czasie poszła do przodu i w następnych autach nigdy już taka awaria mnie nie spotkała - konkluzja: psu w rzyć taka oszczędność, która skutkuje gorszą ergonomią (albo może raczej nietypowym rozwiązaniem, na które nie sposób wpaść bez instrukcji obsługi lub korzystaniem z wiedzy wspólników volkswagenowej niedoli na forum - za którą jeszcze raz serdecznie dziękuję).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sie nie smiejcie ale jak kupowalem swojego paska z przebiegie 100.000 to wydaje mi sie ze poprzedni wlasciciel caly czas jezdzil z ogrzewaniem lusterek i dopiero ja je przelaczylem, tak jakby myslal(leli) ze w tej pozycji jest zero  a nie grzanie lusterek - ale to bylo w NI a nie w Polsce.

Edytowane przez loki7777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak się poruszam i co z tego. Jak ma się zużyć to się zużyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ze start stopem jeździcie czy wyłączacie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

używam start-stopa. Ale słabo miarodajny jestem - nie wiążę się z passatem na długo, a zakładam, że te 70kkm zdzierży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez jezdza z wlaczonym, mimo ze dam rade sam wylaczyc. Tylko ze ja mam do pracy 15km i jade przez las i dopiero na wjzdzie do miasta wita mi piec skrzyzowan ze swiatlami, jak zle trafie i seria czerwonych to trzymam na biegu i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności