Skocz do zawartości
Gość carmelo1

Niezamykające się drzwi na mrozie-przyczyny?

Rekomendowane odpowiedzi

kolego musisz rozebrać zamek wysuszyć a następnie nałożyć smaru i będzie oko. Miałem to samo i teraz jest gitara.POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam motywacje do zrobienia tego porządnie :-), opowiem jako ciekawostke, zamarzł mi dzisiaj tak, że jak otwierałem centralny to nie odbijał do końca i po kilku sekundach sam się zamykał spowrotem. Pojechaliśmy na miasto przed chwilą ze znajomkiem, i przed odjazdem wyszliśmy na fajke, ja odpaliłem auto, żeby się grzało, wychodze i tylko słysze odgłos centralnego :-), na szczęscie na mieszkaniu miałem drugi kluczyk i po ok 30 minutach uratował mnie drugi znajomek, a przed wyjściem ustawiłem grzanie na full, po ok 30 minutach zaczął topnieć śnieg z dachu :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sobotę też przerabiałem niezamykające się drzwi.

Jest na to rada.

Kupiłem biały smar w sprayu. Posmarowałem te zapadki w drzwiach. Ale jest jeszcze jedno miejsce, które trzeba przesmarować!

Trzeba zdjąć tę plastikową osłonę zamka. Od strony zewn. drzwi jest taki rygiel, który pracuje góra - dół. Tam trzeba dość mocno podlać smarem. Po takim zabiegu będzie cacy.

Na zamarzające uszczelki polecam silikon w sprayu, to taki preparat do kupienia w sklepie z armaturą, monterzy używają tego do łączenia rur kanalizacyjnych. Popsikanie uszczelek jesienią załatwia sprawę na całą zimę!

Pozdrawiam.

Edytowane przez wroobelek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

mam taki sam problem z drzwiami jak otworzę to nie moge ich zamknąć wczoraj psikłem wd 40 i pomogło ale co dalej zdaje sobie sprawe że jest rozwiązanie na chwilę jak rozebrać ten zamek `żeby go nasmarowć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkręc go po prostu. Sciągasz najpierw plastik, potem odkręcasz chyba 3 śruby i już widac srodek zamka. Wtedy psikasz WD-kiem, potem troche smaru i po kłopocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

też mam taki problem psikłem wd 40 i pomogło ale pewnie tylko na chwilę jak rozebrac ten zamek żeby go nasmarować

 

---------- Post added at 11:03 ---------- Previous post was at 11:01 ----------

 

czyli nie trzeba go całkowicie demontować z drzwi

 

---------- Post added at 11:10 ---------- Previous post was at 11:03 ----------

 

jak rozebrać ten zamek i czy trzeba go demontować z drzwi całkowicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz centralny zamek to odpuść sobie całkowity demontaż zamka bo jest przekichane. Ja przerabiałem to 2 dni temu i serdecznie żałuje że zabrałem się za to teraz jak jest zimno a nie jak było ciepło;/ Plastyk w tej temperaturze jest strasznie kruchy ( u mnie - 18 stopni ) coś źle pociągniesz i będzie problem. Lej WD-40 w zamek, a pozniej smarem silikonowym albo syntetycznym w spray po zamku i powinno jakoś przeżyć do wiosny, bo dopiero wtedy radze Ci się zabrać za konserwacje zamków;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja użylem brunox turbo-spray - miałem problem z zamykaniem drzwi. Sprawdza się od 3 dni, obecnie -11*C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tamtym roku mialem to samo. 5 rano ja otwieram VW wsiadam do auta zamykam drzwi i doopa. nie moge zamknac. otwieram drugie zamykam i to samo mysle sobie no to pojechalem. na dworze - 15st. suszarka do wlosow i jazda poszlo szybko zamknelem i pojechalem. Znowu suszarka wysuszyłem całą wilgos i nasmarowałem smarem do łancuchów w spreju. działa cycus glancus dzisiaj bylo -18 i bez problemu. mojemu ojcu w tolego robilem to samo 4 lata temu do dzisiaj bez problemu. smar nie zostawia zacieków podczas wysokich temperatur i to jest jego duzy plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_scalone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze można włazić bagażnikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki michał jest dużo lepiej a na wiosnę powalczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też przerabiałem ten temat. Pomogło zdjęcie plastikowej osłony zamka i przesmarowanie go olejem wazelinowym. Bez rozbierania. I już 2 rok niemam tego problemu:)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wczoraj to samo. Na szczęście psiknięcie sprayem do rozmrażania zamków wyeliminowało problem od ręki. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nasmaruj zamek teraz bo odmrazacze wypłukują smar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasmarowałem -- to było doraźne, żeby nie musieć trzymać drzwi ręką w drodze do pracy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiaj rowniez mialem problem z domykaniem sie drzwi ale po rozkreceniu i oczyszczeniu wykreceniu bolcow drzwi o zyly lecz znalazlem inny problem.

W klamce wychodza 3 kabelki od centralnego jeden jest urwany calkiem drugi przetarty i moje pytanie czy da sie rozkrecic klamke aby je spowrotem przylutowac strasznie tam ciasno aby to zrobic z gory dziekuje za odpowiedzi i porady pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przewody nie są urwane przy mikrostyku to można je uratować, ale jesli urwały sie zaraz przy wejsciu w mikrostyk to czarno to widzę. Klamkę spokojnie rozbierzesz na części pierwsze i złożysz ponownie. Kiedyś rozbierałem i składałem wiec dasz rade, tylko na spokojnie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest urwany calkiem drugi przetarty i moje pytanie czy da sie rozkrecic klamke aby je spowrotem przylutowac

U mnie 2 były urwane, trzeci się urwał przy przygotowywaniu zamków do zimy i raczej nie da się tego polutować (ułamane przy samym wyjściu z klamki). Ja mam pilota, więc nie robi mi to problemu. A jeżeli nie ma pilota, to chyba jedyne wyjście ---> klamka z alledrogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
klamka z alledrogo

Pod warunkiem, że to bedzie ori używana, bo zamienniki to sobie podaruj!

Miałem zamiennik dwa tygodnie po czym spieprzył sie mikrostyk, oddali mi kase a ja poskładałem z dwóch starych jedną i jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności