Skocz do zawartości
Gość tormen

centralny zamek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Podczas uruchamiania silnika (nie po włożeniu do stacyjki) blokuje mi wszystkie drzwi, jak zgaszę silnik automatycznie je odblokowuje. Reaguje tak jakbym włączył anty napad. Miał ktoś podobny problem ?
Prawdopodobnie masz dołożony alarm(niefabryczny). Mozna tą funkcję wyłaczyć ale musisz znać procedurę jej wyłączenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

potrzebuje porady. jakiś czas temu założyłem do passata b5 kombi alarm z centralnym zamkiem, chciałem mieć na pilota (wcześniej centralny był ale z kluczyka) dodam że przed zakładaniem centralnego nie działało mi oświetlenie środka oraz oświetlenie od spodu drzwi. elektryk założył mi ten centralny z alarmem i wszystko działało do bez zarzutu oprócz oświetlenia środka i drzwi więc ostatnio postanowiłem wymienić zamki w drzwiach aby już wszystko hulało jak należy i ku mojemu zdziwieniu po wymianie od strony pasażera prawej i lewej strony alarm działa normalnie natomiast centralny z pilota nie zamyka ani nie otwiera. oświetlenie które nie działało działa a centralny nieeee. Co to może być? Czy elektryk coś pomylił czy to wina nowych zamków ? Zamki kupiłem na allegro ( zamienniki)

A i jeszcze jak już z powrotem wymieniłem zamek na stary od kierowcy a od pasażera został nowy to raz otwiera i zamyka a raz nie. Dopiero mogę otworzyć jak wciskam od środka "otwarcie drzwi" i pociągam za klamkę kilka razy. POMOCY !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hgv

Witam, po wyjeciu kluczyka ze stacyjka odblokowuja sie tylko drzwi kierowcy a powinny wszystkie. Stalo sie to po wymianie radia. Jak zrobic zeby po wyjeciu kluczyka otwieraly sie wszystkie drzwi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,nie dziala mi centralny zamek (zamykanie z pilota) czy moze to byc spowodowane tym ze na pulpicie sygnalizuje mi tym ze mam caly czas otwarte drzwi od kierowcy oraz pali mi sie caly czas lampka u dolu w drzwiach (oczywiscie pomimo to ze sa zamkniete).co moze byc przyczyną tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam,nie dziala mi centralny zamek (zamykanie z pilota) czy moze to byc spowodowane tym ze na pulpicie sygnalizuje mi tym ze mam caly czas otwarte drzwi od kierowcy oraz pali mi sie caly czas lampka u dolu w drzwiach (oczywiscie pomimo to ze sa zamkniete).co moze byc przyczyną tego?

 

mikro styk w zamku kierowcy zacznij od tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mikro styk w zamku kierowcy zacznij od tego

dzieki kolego,a czy jest mozliwosc jak mozna zlokalizowac ktory z nich jest uszkodzony bo jest tam ich kilka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy

w związku z ostatnimi mrozami zmuszony byłem wyjąć i doładować akumulator. po ponownym zamontowaniu pojawił się problem z tylnymi drzwiami, a mianowicie nie mogę ich otworzyć. otwierają się przednie i klapa bagażnika też. sprawdziłem bezpieczniki wszystkie całe. poradźcie coś ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzieki kolego,a czy jest mozliwosc jak mozna zlokalizowac ktory z nich jest uszkodzony bo jest tam ich kilka?

ten z kabelkami niebieskim i czerwonym

http://www.taligentx.com/passat/images/photo.php?photo=329&exhibition=4&pass=public&lang=eng

 

 

koledzy

w związku z ostatnimi mrozami zmuszony byłem wyjąć i doładować akumulator. po ponownym zamontowaniu pojawił się problem z tylnymi drzwiami, a mianowicie nie mogę ich otworzyć. otwierają się przednie i klapa bagażnika też. sprawdziłem bezpieczniki wszystkie całe. poradźcie coś ...

 

sprawdź przewody w słupku po między drzwiami i wtyczki pod tą gumą może coś nie styka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

sprawdź przewody w słupku po między drzwiami i wtyczki pod tą gumą może coś nie styka

 

 

 

i po problemie. dzięki andrzejek za szybką reakcję. niestety nie zdążyłem skorzystać z Twojej rady. problem sam się usunął. hehe w aucie wożę cały czas "sam naprawiam" i widać pasek z niej sobie korzysta i sam usuwa usterki :))

pozdrawiam i raz jeszcze dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie otwieraja sie tylne prawe drzwi mechanik stwierdził ze trzeba wymienić zamek bo nie da sie tak nic polutować.Znalazłem na allegro taki zamek czy bedzie on dobry do mojego passata?http://allegro.pl/vw-passat-b5-golf-bora-zamek-drzwi-tyl-prawy-new-i2071822132.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da się wszystko polutować... taki zamiennik długo Ci nie podziała..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mój problem jest taki, ze kiedy ruszam to auto sie zamyka, ale nie zawsze wszystkie drzwi, za kazdym razem inne albo wszystkie procz tych od kierowcy. kiedy sie zatrzymuje to zadne sie nie otwieraja, wiecie cos o tym?

Jeszcze dodam, ze bagaznik sie nie otwiera kiedy silnik chodzi, musze wylaczyc auto to wtedy sie otwiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem alarm i mam jeden problem z samouzbrojeniem. Mówią że mam się wpiąć pod kabel brązowy z czarnym paskiem od krańcówki drzwi tylko gdzie go znajdę? Tak żeby działał na wszystkie drzwi a nie tylko od kierowcy że jak otworze kierowcy tylko to się nie ubroją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak żeby działał na wszystkie drzwi a nie tylko od kierowcy że jak otworze kierowcy tylko to się nie ubroją

 

Jeżeli chcesz alarm skonfigurować w ten sposób to trzeba się wpinać w każde drzwi z osobna, ponieważ sygnały z krańcówek nie spływają do słupków analogowo.

Możesz to w pewnym sensie obejść i wpiąć się słupku kierowcy- to zagwarantuje, że alarm się nie dozbroi po otwarciu którychkolwiek drzwi. Niemniej jednak w takim wariancie alarm nie dozbroi się nawet po przypadkowym wyłączeniu (bez otwierania drzwi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chcesz alarm skonfigurować w ten sposób to trzeba się wpinać w każde drzwi z osobna, ponieważ sygnały z krańcówek nie spływają do słupków analogowo.

Możesz to w pewnym sensie obejść i wpiąć się słupku kierowcy- to zagwarantuje, że alarm się nie dozbroi po otwarciu którychkolwiek drzwi. Niemniej jednak w takim wariancie alarm nie dozbroi się nawet po przypadkowym wyłączeniu (bez otwierania drzwi).

 

Ale to troche bez sensu bo nawet trzeba poprowadzić do bagażnika z którego tylko skorzystamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale to troche bez sensu bo nawet trzeba poprowadzić do bagażnika z którego tylko skorzystamy

 

Żale do inżynierów z DE :) Wrzucili do drzwi steuergeräte, który rozmawia z body magistralą i po temacie. Wyjścia są dwa- ciągnąć przez całe auto, lub wpinka w boczek do kabla od lampy. Ma to pewne minusy, ale i plus np taki, że samo przekręcenie łamakiem wkładki spowoduje arming.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do wymiany zamek centralnego w tylnych prawych drzwiach chce kupic używany ale skąd mam wiedzieć jaki jest ten zamek bez rozbierania tzn ile ma pinów 6 lub osiem?mam tylko domykanie szyb z kluczyka i sam centralny i nic wiecej.Czy mozna to stwierdzic po numerze vin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam odgrzeje troszkę temat centralnego zamka w piątek przed wigilią miałem mały problem z odpaleniem (mróz) a nie doładowany akumulator odpaliłem z pomocą kabelków ale zaczęło mi się coś kiełbasić w centralnym zamku a mianowicie na początku tj .po dopaleniu działało wszystko a po godzinie jak go zgasiłem - brak reakcji na pilota nie mogłem zamknąć z pilota po przejechaniu następnych paru km centralny zaczął działać tyle tylko że przy zamykaniu nie migają kierunkowskazy i nie otwiera ani nie zamyka tylnych drzwi od strony pasażera mam takie wrażenie jakby siłownik w tych drzwiach nie miał siły .MA ktoś może pomysł od czego zacząć szukać przyczyny problemu !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem taki że nie zamykają mi się tylne lewe drzwi. Centralny otwiera wszystkie drzwi ale ma problem z zamknięciem tych jednych. Ogólnie przy zamykaniu słychać jak by coś się tam ruszało. Przy zamykaniu z panelu w drzwiach kierowcy po naciśnięciu natychmiast zamyka się reszta drzwi a a gdy jeszcze chwile przytrzymam te tylne lewe tez się zamkną. Kluczykiem jak przytrzymam to włącza sie tylko domykanie szyb. Problem może leżeć w elektryce czy w "cięzkiej" pracy siłownika w tych drzwiach ? moze trzeba coś posmarować ?

 

Nie próbowałem tego robić z pilota bo tutaj pojawia sie drugi problem że jak kupiłem auto to nie działał bo podobno słaba bateria a jak zmieniłem baterie to dalej nie dziala. Czytałem ze kluczyk może sie rozprogramowac po wymianie baterii. ? wiec jak go zaprogramowac ? czytałem o paru sposobach na forum ale nic nie działa.

 

Sedan 97' 1.9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i nikt nie miał takiego przypadku żeby pomóc czy nie chce się nikomu pisać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności