Skocz do zawartości
Gość tormen

centralny zamek

Rekomendowane odpowiedzi

jak to sprawdzić? tapicerkę trzeba rozbierać czy nie? i jak poprawić te zimne luty?

 

Tapicerka+blacha pod nią+zamek kompletny.Wszystkie luty lutujesz jeszcze raz.I masz :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk a zamek też będę musiał rozbierać? jest tam przy tych lutach dość miejsca żebym zwyklacką lutownicą mógł tam lutować czy to robota dla kogoś kto zna sie na rzeczy i potrafi bardzo precyzyjnie lutować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Patryk a zamek też będę musiał rozbierać? jest tam przy tych lutach dość miejsca żebym zwyklacką lutownicą mógł tam lutować czy to robota dla kogoś kto zna sie na rzeczy i potrafi bardzo precyzyjnie lutować?

Najlepiej jak sobie kupisz taka lutownice na allegro jest za 15zł ma ona cienki grot ktorym bez problemu poprawisz wszystkie lutowania w zamku. Jasna sprawa,z e zamek musisz rozlozyc na czesci pierwsze i tam znajdzie sie plytka na ktorej jest kolo 12 lutów może wiecej nie pamietam dokładnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Patryk a zamek też będę musiał rozbierać? jest tam przy tych lutach dość miejsca żebym zwyklacką lutownicą mógł tam lutować czy to robota dla kogoś kto zna sie na rzeczy i potrafi bardzo precyzyjnie lutować?

Zwykłą transformatorówka spokojnie dasz radę,ja polutowałem wszystkie zamki właśnie taką ;)

Zamek musisz rozebrać niestety,więc cierpliwości trochę będziesz potrzebował i zimne piwo :hyhy

Miejsca pomiedzy lutami jest dosyć sporo więc nie powinieneś mieć z tym problemu.Przeznacz jednak na to duuuużo czasu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem z wyjęciem tej blachy w przednich drzwiach kierowcy co jest pod tapicerką, odkręciłem wszystkie śruby i mimo to nie chce wyjść, co zle robie? jest jakaś fotoporada dot zdjecia tej blachy bo nie moge nigdzie znalezc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mam problem z wyjęciem tej blachy w przednich drzwiach kierowcy co jest pod tapicerką, odkręciłem wszystkie śruby i mimo to nie chce wyjść, co zle robie? jest jakaś fotoporada dot zdjecia tej blachy bo nie moge nigdzie znalezc?

Bo do tej blachy masz przynitowanie prowadnice od szyb. Musisz opuścić troszkę szybę, poluzować tam dwie śrubki na nakrętkę 10 i wyjąć szybę.

 

Zapoznaj się z tym tematem: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=18834

 

To musisz odkręcić: http://www.taligentx.com/passat/images/large/dlm_06_window.jpg

A wcześnie opuścić szybę na odpowiednią wysokość.

Edytowane przez Michal-LKR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo do tej blachy masz przynitowanie prowadnice od szyb. Musisz opuścić troszkę szybę, poluzować tam dwie śrubki na nakrętkę 10 i wyjąć szybę.

 

Zapoznaj się z tym tematem: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=18834

 

To musisz odkręcić: http://www.taligentx.com/passat/images/large/dlm_06_window.jpg

A wcześnie opuścić szybę na odpowiednią wysokość.

Że o zamku drzwi nie wspomnę.:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze taka rada jak wuyciagniesz szybe i odkrecisz zamek to pierw podwaz ta blache zeby ta uszczelka sie od drzwi a pozniej delikatnie po skosie w strone zawiasów drzwi po skosie w gore ppchnij ta blache i powinna Ci wyjsc cala blacha wraz z prowadnicami i zamkiem. Rozumiem, że linke z klamki zewnetrznej rowniez odczepiles?

 

Jak chcesz to podaj @ to podesle Ci caly poradnik jak krok po kroku zdemontowac drzwi kierowcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem, że linke z klamki zewnetrznej rowniez odczepiles?

Jak nie odczepiłeś to odkręcasz wkładkę zamka (od tej strony co widzisz zamek, pod zaślepką czarną masz śrubę, wykręcasz ją do końca - nie wyleci i wyjmujesz wkładkę, powinno pójść bez problemu) i tam masz zaczepioną linkę - odczepiasz ją. Inaczej nie wyjmiesz tej blachy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki panowie, pomogliście bo właśnie nie odkręciłem szyby od prowadnic i nie odkręciłem zamka dlatego nie chcialo wyjść, ale już sie udało, jestem na etapie rozkładania zamka na części pierwsze - fotka w załączniku (jak to wszystko poskładam wraz z drzwiami tak jak było to będzie chyba cud ;/) Jak ktoś potrafił by mi wytłumaczyć co mam robić dalej i w którym miejscu poprawia się te luty to będę bardzo wdzięczny :/

cz.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzięki panowie, pomogliście bo właśnie nie odkręciłem szyby od prowadnic i nie odkręciłem zamka dlatego nie chcialo wyjść, ale już sie udało, jestem na etapie rozkładania zamka na części pierwsze - fotka w załączniku (jak to wszystko poskładam wraz z drzwiami tak jak było to będzie chyba cud ;/) Jak ktoś potrafił by mi wytłumaczyć co mam robić dalej i w którym miejscu poprawia się te luty to będę bardzo wdzięczny :/
Jak odwrocisz plytke od zamka na druga strone to tam bedziesz mial :górki cyny" tam gdzie wychodza mikoprzelaczniki i inne rzeczy. Musisz wszytskie poprawić niewazne jak wygladają. Napoczatku wymontuj ten bialy plastik co trzyma 2 zembatki, nastepnie wyciagnij ten bialy brzeczyk ze sprezynka w srodku i pozniej możesz smialo wyciagnac juz plytke i zaczac przelutowywać plytke Edytowane przez maly3310

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak odwrocisz plytke od zamka na druga strone to tam bedziesz mial :górki cyny" tam gdzie wychodza mikoprzelaczniki i inne rzeczy. Musisz wszytskie poprawić niewazne jak wygladają. Napoczatku wymontuj ten bialy plastik co trzyma 2 zembatki, nastepnie wyciagnij ten bialy brzeczyk ze sprezynka w srodku i pozniej możesz smialo wyciagnac juz plytke i zaczac przelutowywać plytke

 

Czy to te górki na płytce mam przelutować? (zdjęcia w zalącznikach) Jest ich w sumie 22 i dwa takie ślady po lucie i w tych miejscach są dziurki ale to chyba tak mam być oryginalnie?

A pozostałe 22 punkty przelutować w jaki sposób? kapnąć cyną z lutownicy na każdą z górek czy jak?

mik1.JPG

mik2.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzięki panowie, pomogliście bo właśnie nie odkręciłem szyby od prowadnic i nie odkręciłem zamka dlatego nie chcialo wyjść, ale już sie udało, jestem na etapie rozkładania zamka na części pierwsze - fotka w załączniku (jak to wszystko poskładam wraz z drzwiami tak jak było to będzie chyba cud ;/) Jak ktoś potrafił by mi wytłumaczyć co mam robić dalej i w którym miejscu poprawia się te luty to będę bardzo wdzięczny :/

Tutaj masz: http://forums.vwvortex.com/showthread.php?1542461

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michal ja nie widzę u siebie takich pęknietych lutów jak na tamtej stronie :/ są tylko dwa luty bez tych szpiców do góry tak jak pozostałe mają i nie wiem czy tak ma być czy zrobić cyną takie szpice-górki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Michal ja nie widzę u siebie takich pęknietych lutów jak na tamtej stronie :/ są tylko dwa luty bez tych szpiców do góry tak jak pozostałe mają i nie wiem czy tak ma być czy zrobić cyną takie szpice-górki?
Mateusz musisz roztopic cyne z tych gorek i najlepiej ponownie uformowac ja tak zeby wygladało jak teraz tylko zeby było poprawione przez Ciebie. Jak bedzie za mała "górka" top możesz skapke dodać cyny, tylko uważaj żebyś nie zalał cyna innej sciezki Edytowane przez maly3310

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mały, dzięki już wszystko prawie jasne tylko odpowiedz mi czy ważna jest wysokość tych górek? mają być takie wysokie jak teraz czy im wyższe tym lepsze czy też bez znaczenia? dwie gorki nie mają takich szpiców jak pozostałe tylko są bardziej płaskie i nie wiem czy tak powinno być czy też mam zrobić na nich takie górki do szpica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mały, dzięki już wszystko prawie jasne tylko odpowiedz mi czy ważna jest wysokość tych górek? mają być takie wysokie jak teraz czy im wyższe tym lepsze czy też bez znaczenia? dwie gorki nie mają takich szpiców jak pozostałe tylko są bardziej płaskie i nie wiem czy tak powinno być czy też mam zrobić na nich takie górki do szpica?
Maja byc takie zeby nie byl uszkodzony obwod miedzy nimi, moga byc wiekszea moga byc mniejsze. Kwestia jak Ci sie uda poprawic zimne luty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie polutowałem te zimne luty i wygląda to bardzo nie profesjonalnie bo po pierwsze cyna kleiła mi się raz do lutownicy raz do płytki i miałem problem z uformowaniem tych "górek" a po drugie brak doświadczenia i drgające ręce, dlatego nie mam pojęcia czy dobrze to poprawiłem czy może jeszcze bardziej spartoliłem :/

Dodaje fotkę żebyście mogli się wypowiedzieć czy coś z tego będzie???

Na 1 zdjęciu zaznaczyłem na czerwono dwa punkty w których nie ma górek a są dziurki i nie wiem czy tak powinno być czy powinienem też to zalutować i uformować górkę?

1.JPG

2.JPG

3.JPG

Edytowane przez mateusz_kajtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na 1 zdjęciu zaznaczyłem na czerwono dwa punkty w których nie ma górek a są dziurki i nie wiem czy tak powinno być czy powinienem też tozalutować i uformować górkę?

Tak powinno być.Poprawione luty nie wyglądają za ciekawie.Używałeś cyny dla elektroników i kalafonii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

używałem cyny z kalafonią (w cynie) i zwykłej lutownicy z cieńkim grotem, musze przyznać ze nie szło mi to dobrze, w jaki sposób moge najszybciej sprawdzić czy to działa? czy musze wszystko w raz z drzwiami poskładać na od A do Z czy mozna jakoś pójść na skróty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności