Skocz do zawartości
Gość tormen

centralny zamek

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam jeśli się powtarzam. Czytałem cały temat jest wiele podobnych kwestii jak u mnie ale....

 

Passat 97' centralny zamek. Po naciśnięciu przycisku na pilocie niby otworzyło normalnie, wyskoczyły wszystkie bolce. Niestety drzwi z lewej strony nie można otworzyć (i przód i tył). Rozebrane drzwi, napięcie podane bezpośrednio do siłownika poza centralką i nic. Siłownik niby działa i zapadka w górę i w dół chodzi jednak drzwi nie działają. Nic nie działa z możliwych sposobów. Jak otworzyć drzwi? Jak sobie z tym poradzić? Jaka jest przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie czy ktoś może mi podpowiedzieć dlaczego przy zamykaniu samochodu z kluczyka nie migają kierunkowskazy, jak jest przyczyna. 1.8 125km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam pytanie czy ktoś może mi podpowiedzieć dlaczego przy zamykaniu samochodu z kluczyka nie migają kierunkowskazy, jak jest przyczyna. 1.8 125km

Migały i przestały migać,czy nie migały w ogóle?Np:niezakodowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dlaczego nie migają kierunkowskazy przy zamykaniu centralnego z pilota

 

---------- Dodano o 14:14 ---------- Poprzednia wiadomość o 14:14 ----------

 

Nie migają w ogóle

passata mam od nie dawna więc chce znac przyczyne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pilot fabryczny VW,czy dokładany?Jeśli fabryczny,to jeśli moduł to obsługuje- mogą być wyłączone Vagiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemanko wszystkim mam problem mianowicie.

pilot od kluczyka mi nie działa i pali się niebieska lampeczka, i nie otwiera ani nie zamyka samochodu

dziś rano po wielu próbach otworzył sie zamek ale od tamtej pory już niedziała

nie wiem czy jest on orginalny pisze na nim car protect

ktoś może wie co sie dzieje bardzo byłbym wdzieczny za pomoc!

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pilot jest oryginalny czyli najlepiej podłączyć sie pod kompa i to sprawdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czy jest on orginalny pisze na nim car protect

 

oryginalny nie jest na pewno, a powodów że nie otwiera może być kilka:

 

masz zapewne schowany gdzieś sterownik ten który ktoś dokładał i jest on albo w drzwiach (kierowcy, lub pasażera) lub przy module komfortu pod siedzeniem kierowcy

 

jeśli jest to Car Protect to powinno być słychać klikanie jak wciskasz pilot posłuchaj skąd ono dochodzi i tam szukaj sterownika, jeśli on działa i jest podpięty do wiązki kabli w któryś drzwiach, to najprawdopodobniej zimne luty w którymś zamku

 

rada tu :

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/18834-Rozbiorka-drzwi-i-naprawa-zamka-Almannah-dla-potomnych-)

 

jeśli nie klika sterownik a mówisz że dioda na pilocie Ci świeci to albo sterownik padł, albo - co jest mało prawdobodone ale się zdarza,

rozprogramował się pilot, żeby go zaprogramować musisz znowu odnaleźć sterownik, zdjąć z niego plastikową obudowę i na płytce masz taki przycisk który trzeba wcisnąc i przytrzymać i jednocześnie wcisnąc przycisk na pilocie

 

instr tu

http://bowi.com.pl/instrukcje/sterowanie.pdf

 

jeśli natomiast tak jak pisałem sterownik padł to pozostaje go wymienić na nowy, akurat te sterowniki kosztują grosze

 

http://allegro.pl/sterownik-centralnego-zamka-carprotect-bx20-i3480721406.html

 

w komplecie z kluczykami-scyzorykami (trzeba tylko pastylkę immo ze starego przełożyć)

 

i to chyba na tyle

 

czyli

 

1. lokalizujesz sterownik i sparawdzasz czy działa

2. jeśli działa sprawdzasz zamki

3. jeśłi sterownik nie klika probujesz doprogramować pilot

4. jeśli się nie uda to wymieniasz centralkę

 

prościej sie nie da

 

a jeśli się nie uda jedziesz do elektronika ;P

 

Pozdrawiam

 

PS. a z kluczyka od strony kierowcy otwiera i zamyka???

 

bo jeśli zimne luty to i z kluczyka będzie lipa

Edytowane przez michal1981g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalnie sie otwiera kluczykiem , wszystko działa

jak weźmie sie od pasarzera to wszystkie sie otwierają/zamykają , szyby sie dosuwają /odsuwają

tylko wogóle nie reaguje pilot, nie jestem pewien ale na 90% wcześniej świecił na czerwono a teraz na niebiesko pilot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posłuchaj czy jak wciskasz przycisk otwierania lub zamykania słychać gdzieś klikanie sterownika centralnego, Carprotect jest dokładany i jeśli gdzieś jest to na pewno go słychać, a jeśli nie slychać to zdechł albo sterownik, albo zasilanie, lub coś w tym stylu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moze być to bateria?

 

raczej nie,

carprotect w 99% pilotów ma niebieską diodę i raczej nie świeciła na czerwono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam moze w tym temacie, ktos mi pomoże - chodzi o rozpisanie schematu pinów we wtyczce do centalnego zamka pasażera

 

8 pinów

 

czarno-zielony - masa

czarno-niebieski - masa

czerwono-zielony +

czerwono-niebieski +

brazowy ?

brazowo czarny ?

brazowo-niebieski ?

brazowo-zielony ?

 

jak to powinno dokladnie byc, sadze ze brazowe tez powinny byc masowe, ale na zadnym nie ma masy, wina w instalacji czy wina w zamku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mi po zamknięciu z kluczyka przestały działać kierunki a działały i sterowanie szyb z kluczyka też przestało działać no i brzęczyk po zamknięciu też nie działa . zamyka i otwiera wszystkie drzwi normalnie. czyżby to był zamek od strony kierowcy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego danyo1 wyciagnij zamek kierowcy i popraw zimne luty i bedzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nikt schematu ?

Witam moze w tym temacie, ktos mi pomoże - chodzi o rozpisanie schematu pinów we wtyczce do centalnego zamka pasażera

 

8 pinów

 

czarno-zielony - masa

czarno-niebieski - masa

czerwono-zielony +

czerwono-niebieski +

brazowy ?

brazowo czarny ?

brazowo-niebieski ?

brazowo-zielony ?

 

jak to powinno dokladnie byc, sadze ze brazowe tez powinny byc masowe, ale na zadnym nie ma masy, wina w instalacji czy wina w zamku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie.

Mam problem z autkiem i proszę was o pomoc. Od pewnego czasu po zamknieciu i ponownym otwarciu autka na desce rozdzielczej pokazuje błąd. Po wizycie u mechanika stwierdził iż pokazuje mu zwarcie zwrotne prawych przednich drzwi . Czy ktoś z was jest mi w stanie podpowiedzieć co to takiego? Dziś oddałam autko do mechaniora i twierdzi, że rozebrał całe drzwi i sprawdził wszelkie połączenia i je przesmarował i to nic nie dało a teraz znów twierdzi że to jakiś czujnik... Proszę was o radę bo nie chciałabym żeby wymieniono mi zbędne części i oświadczono "będzie Pani zadowolona" jak w programie :-) .

Z góry dziękuję za rady i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuję szybciutkiej pomocy :( mam trzaśnięte 2 zamki prawej strony :( na ile pinów jet wtyczka ??? przeglądam ale już mi się w oczach miesza passat b5 2005 rocznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności