Skocz do zawartości
Gość imnothep

Centralny zamek w (B5)

Rekomendowane odpowiedzi

Rozebrać zamki, poprawić luty, sprawdzić przewody w gumach pomiędzy budą a drzwiami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie otwierać nowego tematu, to opiszę mój problem z zamkiem tutaj. Mianowicie w moim passacie zamek drzwi prawych tylnych nie za każdym razem się zamyka (z pilota i kluczem), oraz po przekręceniu zapłonu słychać uderzenie siłownika, tak jakby próbował otworzyć już otwarte drzwi. Nigdy nie miałem problemu z otworzeniem drzwi, jedynie zamykanie nie zawsze działa oraz te dziwne zachowanie siłownika po przekręceniu zapłonu.

 

Macie jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po raz enty zimne luty na płytce z mikrostykami w puszcze z silownikiem centralnego ( w zamku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój problem rozwiązany (post 910 i dalej w tym wątku - przestały działać ori piloty, baterie OK, kodowanie nic nie dawało).

Z tym że problem rozwiązał się sam, zaczęło znów działać tak samo nagle jak zimą przestało, również samo z siebie..

Niby się cieszę, że jest OK, ale z drugiej strony w każdej chwili może znów przestać i jakikolwiek to był problem, pozostaje nierozwiązany..

Tak sobię myślę, że padło w środku zimy, a "naprawiło się" po kilku dniach upałów.. Może coś było zalane i po wyschnięciu jest ok..? Na pewno nie moduł komfortu, tam wsadzałem łapę jeszcze zimą i było suchutko.. Jest coś w zamku w drzwiach kierowcy, co mogło spowodować takie objawy, bo koroduje mi parapet i tamtędy może mi się lać na zamek (chociaż innych problemów typu mikrostyki tam nie ma)?

 

W każdym razie jeszcze raz dzięki za zainteresowanie i pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

zwracam sie do was o porade odnosnie zamka centralnego; jest to sterownik zakupiony na allegro bo wczesniej moj vagon nie mial centralnego,

podlaczylem go wedlug instrukcji i dziala wszystkie drzwi sie otwieraja i zamykaja razem z klapa jedyny problem to to ze jak zamykam z pilota samochod to nie zalacza mi sie ta dioda migajaca w drzwiach kierowcy;jak wloze kluczyk i przekrece zamek w pozycje zamknij to slychac ponowne takie cykniecie i wtedy dioda mruga

co jest nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje waszej pomocy.

Sprawa polega na problemie z domykaniem szyb za pomocą kluczyka. Podczas przekręcenia kluczyka w pozycji otwierania, szyby reagują poprawnie (otwierają się). Gdy chce zamknąć szyby przekręcam kluczyk w pozycje zamykania lecz nie przynosi to żadnej reakcji.Pytanie brzmi czy panowie z warsztatu którzy wymieniali wcześniej zamek mogli coś przeoczyć i czegoś niepodliczany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam nie otwierają mi sie drzwi ani nie zamykają zablokowane komp pokazuje problem jednostka zamykająca centralnego zamka z tyłu z prawej strony -F223- niewiarygodny sygnał statyczna ma ktoś pomysł czy to płytka do przylutowania czy raczej kabelki jesli to one to gdzie szukac kabelki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich podepnę się do tego wątku, bo mój problem jest związany z centralnym. Mianowicie po odpięciu zasilania (rozładował się aku. ) dziwnie zachowuje się centralny zamek. Chodzi konkretnie o otwieranie tylnej klapy klawiszem z pilota .Przed awarią akumulatora było wszystko ok. a teraz jak nacisnę otwieranie samej klapy to otwiera mi się klapa i tylne lewe drzwi ,reszta drzwi jest zamknięta mało tego po zamknięciu klapy nie zamyka się automatycznie centralny zamek . Zamykanie i otwieranie całego auta działa dobrze . Może ktoś wie o co biega trzeba cos zaprogramować pilotem , vagiem czy coś padło ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowniez mam problem z centralnym tylko w prawych drzwiach przednich. Mianowicie nie zamyka sie centralny i nie dziala szyba i lusterko. Prad dochodzi napewno bo dzialaja glosniki i lampla drzwiowa sie swieci. Myslalem ze modol poszedl kupilem nowy modul i silniczek i nadal to samo. Czy musze to jakos zaprogramowac czy cos zrobic??

Dziekuje z gory pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prad dochodzi napewno bo dzialaja glosniki i lampla drzwiowa sie swieci
To wcale nie znaczy, że "prąd dochodzi" do sterownika .

Sprawdź np. stan przewodów w gumowej przelotce nadwozie-drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jacek cichy

Witam, mam problem z centralnym zamkiem, a mianowicie najpierw zablokowało mi prawy tył, następnie wlew paliwa, następnie lewy tył, a na koniec prawy przód więc mam teraz duży samochód jedno osobowy pomóżcie bo nie wiem co robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko krótkie pytanko...co jest odpowedzalne za domykanie szyb i mrugającą lampkę przy ryglu?Wymieniłem mikrostyk w lewych drzwiach i polutowałem na płytce zimne luty a nie działa mi domykanie szyb i ta kontrolka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź Kolego wiązki przewodów w progu idące do modułu komfortu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki problem tylne prawe drzwi nie zamykają ani otwierają z pilota trzeba ręcznie je otwierać /zamykać. Stawiam na połamane kable w przelotce, ale zauważyłem coś dziwnego. Zapłon wyłączony, tylne szyby zablokowane, a mimo to mogę otworzyć szybę w tych drzwiach. Co może być przyczyną takiej sytuacji ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie troche inny problem. Centralny działa dobrze, ale jeśli otwieram go z pilota to mrugną kierunki, natomiast jeśli go zamykam kierunki nie mrugaja. Co moze być tego przyczyną? To chyba ie wina kabli, skoro przy otwieraniu działają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. U mnie troche inny problem. Centralny działa dobrze, ale jeśli otwieram go z pilota to mrugną kierunki, natomiast jeśli go zamykam kierunki nie mrugaja. Co moze być tego przyczyną? To chyba ie wina kabli, skoro przy otwieraniu działają

 

Nie zakodowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odswiezem temat

 

Mam podobny problem Mianowicie "czasem" od strony kierowcy jak wloze kluczyn i po przekreceniu jest zero reakcji , ani nie da sie otworzyc ani zamknac, od strony pasazera dziala wszystko ok. Czasem tez jest tak od strony kieropwacy ze otwierajac otwieraja sie tylko dzwi kierowcy albo zamykaja sie tylko dzwi kierowcy... od strony pasazera dziala wszystko:/ Co to moze byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co to moze byc?
Ile razy można pisać o tym na Forum ...? - zimne luty na płytce zamka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć !

 

Potrzebuje porady odnośnie montażu sterownika centralnego zamka (allegro).

Otrzymałem schemat od sprzedawcy.

 

Załącznik.

 

Wychodzi na to, że sterowanie jest masą ? czy do tego potrzebne jest podłączenie 12v ?

RTX AS1- Passat B5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potrzebuje porady
Dokładany sterownik musi mieć zasilanie +12V, "-" masa.

Resztę masz.

Przewody czerwono-niebieski, czerwono-zielony znajdziesz pod tapicerką drzwi kierowcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności