Skocz do zawartości
Gość imnothep

Centralny zamek w (B5)

Rekomendowane odpowiedzi

sprawdz cala wiazke

rowniez ta co idzie do modulu komfortu-jest w podlodze pod nogami kierowcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ten temat jest nieco zbliżony do mojego problemu, a mianowicie: Robiliśmy u brata w samochodzie(B5FL z 11.2001) kompletną przekładkę tapicerki na skórzaną z boczkami z wersji USA i u pasażera z przodu jest przełącznik od otwierania i zamykania drzwi.. Ma ktoś jakąś koncepcję jak to podłączyć aby działało? Gniazdo jest podobne(a może i takie same) jak w przełączniku od szyb elektrycznych i jest 4 lub 5 pinowe. Pin 1 i 2 to będzie zapewne +12V z podświetlenia i masa ale co z resztą?

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi i pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja mam problem taki że tyle prawe drzwi z panelu w drzwiach zamykają się co drugi, trzeci raz natomiast z pilota albo kluczykiem w zamku zawsze. Co to może być ? Trochę dziwna sprawa... Dzięki z góry za rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest podobna sytuacja ale dotyczy wszystkich drzwi. Mianowicie po otwarciu auta kluczykiem (zamek w drzwiach kierowcy mam odpięty bo po mojej naprawie krańcówki kompletnie zwariował) z panelu na drzwiach kierowcy z reguły mogę otworzyć resztę drzwi, ale czasem coś zamuli, i muszę najpierw włożyć kluczyk do stacyjki (wtedy centralny raz stuknie jakby zamki testował) i potem z panelu już mogę je obsługiwać. Podejrzewam, że coś z modułem komfortu się dzieje, jakby gubił zasilanie ale wolę sam nie zaczepiać bo jak będzie tak samo jak z naprawą zamka to nic nie będzie działać :D

 

Kolego juniper objawy wskazują na posadzoną krańcówkę, ale dziwne, że z kluczyka i pilota działa a z panelu nie. Przejrzałbym podłączenie kostki panelu i wiązkę, od panelu w drzwiach aż do kostek przy lewej stopie kierowcy. najprędzej kostka zaśniedziała albo kable nie łączą. Panel się szybko zdejmuje i łatwo to sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MMichał dzięki, jak będę miał chwile to zaglądnę co tam może być nie tak, zacznę od panelu :) Jak coś uda się ustalić to dam znać, może się komuś innemu kiedyś przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie...może już było ale w połowie czytania postów się pogubiłem...oto mój problem...zamykając z pilota, zamykają się wszystkie poza drzwiami kierowcy i nie mrugają awaryjne. Jak przekręcę kluczykiem to migają - czyli tak jak powinno. Z kolei otwierając z pilota światła zamrugają dwa razy ale kierowcy drzwi pozostają zamknięte i tak muszę otwierać kluczem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z moim passatem (2004 TDI 1.9), wczoraj przestał mi działać centralny zamek. samochód nie zamyka sie po naciśnięciu przycisku w kluczyku i musze zamykać drzwi wkładając kluczyk do zamka drzwi. w ten sposób zamykają sie wszystkie drzwi, jednak gdy chcę otworzyć drzwi, te otwierają sie i po paru sekundach odzywa sie alarm! i wtedy musze szybko odpalac silnik zeby ten alarm wylaczyc. nie musze chyba mówić jak irytujący jest ten problem. nie mam pojęcia co się stało i czy mogę samemu to naprawić.... mieszkam w Szkocji, i tutaj dobry mechanik jest na wage złota. jak na razie trafiam na samych idiotów i mam dosyć wydawania grubych pieniędzy za coś co mogę sam naprawić (jeśli sie da). szkoda tylko że nie mam zdolności ani narzędzi żeby naprawiać co bardziej skomplikowane usterki.... :(

Dzieki z góry za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam problem z moim passatem (2004 TDI 1.9), wczoraj przestał mi działać centralny zamek. samochód nie zamyka sie po naciśnięciu przycisku w kluczyku i musze zamykać drzwi wkładając kluczyk do zamka drzwi. w ten sposób zamykają sie wszystkie drzwi, jednak gdy chcę otworzyć drzwi, te otwierają sie i po paru sekundach odzywa sie alarm! i wtedy musze szybko odpalac silnik zeby ten alarm wylaczyc. nie musze chyba mówić jak irytujący jest ten problem. nie mam pojęcia co się stało i czy mogę samemu to naprawić.... mieszkam w Szkocji, i tutaj dobry mechanik jest na wage złota. jak na razie trafiam na samych idiotów i mam dosyć wydawania grubych pieniędzy za coś co mogę sam naprawić (jeśli sie da). szkoda tylko że nie mam zdolności ani narzędzi żeby naprawiać co bardziej skomplikowane usterki.... :(

Dzieki z góry za pomoc!

 

-bezpiecznik sprawdziłeś ?

-bateria w alarmie padła ? spróbuj drugim (jak masz)

 

masz elektryczne szyby ? działają jak uruchomisz auto ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim Passacie B5FL z 2005r jest taki problem że nie za każdym razem zarygluje drzwi kierowcy, zamek trzaśnie dwa razy ale guzik nie wejdzie do środka (drzwi da się otworzyć klamką). Dodam że czujniki otwarcia drzwi działają, oświetlenie wnętrza także oraz migają kierunkowskazy. Kiedy guzik nie wpadnie otwieram dzwi pilotem aby nie uruchomić alarmu i delikatnie popycham guzik w dół po czym zamek zamyka się pilotem.

Podejrzewam jakąś usterkę mechaniczną, może coś się zaciera lub wymaga nasmarowania w zamku? Na jakiej zasadzie działa centralka, jest chyba jakiś elektryczny siłownik może to on jest winny?

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
-bezpiecznik sprawdziłeś ?

-bateria w alarmie padła ? spróbuj drugim (jak masz)

 

masz elektryczne szyby ? działają jak uruchomisz auto ?

 

mam 2 kluczyki, sprawdzilem dwoma, wymienilem baterie w kluczyku = nic

szyby elektryczne i dzialaja.

nie wiem jak/gdzie sprawdzic bezpiecznik.... prosze o podpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dzisiaj sprawdziłem CCM (Comfort Control Module) pod siedzieniem = wszystkie kable suche i w bardzo dobrym stanie, żadnych oznak wody czy wilgoci;

wyciągnąłem baterię i przeczyściłem drenaże (troche tam było wody i błota), wszystkie kable też wyglądają w porządku;

ponownie wymieniłem baterię (na innej firmy) i kluczyk wreszcie ożył, ale tylko zamyka wszystkie drzwi a nie otwiera....

zsynchronizowałem kluczyk z samochodem, więc powinien działać, ale działa tylko połowicznie :P na szczęście nie uruchamia mi się już alarm po każdym otwarciu samochodu z zamka drzwi.

 

Co jest nie tak, że kluczyk nie chce otworzyć zdalnie drzwi, mimo iż je zamyka (przycisk do bagażnika też działa) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki problem. Otoz od nowosci kiedy kupilem paska, klapa bagaznika, kombi, otwierana byla za pomoca guzika w drzwiach, kluczyka w zamku bagaznika czy tez przez pilota z kluczyka, nie dzialala natomiast raczka w klapie. nadeszla wiosna i postanowilem sie za to zabrac. po rozebraniu oslony od klapy wewnatrz, okazuje sie ze cala raczka byla zasniezala i wogole nie odbijala, mysle ze to kwestia wyplukania w coca coli i wstawienia sprezyki zeby mechanizm pracowal.

 

mikrostyk, ktory przymocowany jest do raczki, po nacisnieciu, dziala, ale przestalo dzialac otwieranie klapy z pilota oraz z kabiny kierowcy. zamek przekrecalem na wszystkie mozliwe kombinacje, zeby otwierac ponownie z kluczyka, z kabiny i dodatkowo normalnie, przez raczke klapy. niestety zadna z kombinacji nie dziala

 

Czy macie moze jakies sugestie co poszlo nie tak? czy cos podczas tej operacji, moglo sie poprzestawiac? kluczykiem nie mozna chyba raczej przeprogramowac jego dzialania jesli chodzi o przycisk otwierania klapy w scyzoryku z pilota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wyskoczył mi taki błąd: 930 Mechanizm zamka centralnego, drzwi tylne lewe - F222. Drzwi generalnie się zamykają i otwierają, chociaż wczoraj nie chciało zamknąć tyłu ale po skasowaniu błędu z powrotem działa. Na allegro znalazłem coś takiego http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=zamek+ty%C5%82+passat+b5&search_scope=&bmatch=seng-v6-p-mt-0415. Warte to jest cokolwiek czy trzeba dać komuś reanimować ten który mam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie wyskoczył mi taki błąd: 930 Mechanizm zamka centralnego, drzwi tylne lewe - F222. Drzwi generalnie się zamykają i otwierają, chociaż wczoraj nie chciało zamknąć tyłu ale po skasowaniu błędu z powrotem działa. Na allegro znalazłem coś takiego http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=zamek+ty%C5%82+passat+b5&search_scope=&bmatch=seng-v6-p-mt-0415. Warte to jest cokolwiek czy trzeba dać komuś reanimować ten który mam?

 

Lutuj zamek. Roboty niewiele a zawsze oryginał zostaje a nie zamiennik niewiadomego pochodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witajcie...może już było ale w połowie czytania postów się pogubiłem...oto mój problem...zamykając z pilota, zamykają się wszystkie poza drzwiami kierowcy i nie mrugają awaryjne. Jak przekręcę kluczykiem to migają - czyli tak jak powinno. Z kolei otwierając z pilota światła zamrugają dwa razy ale kierowcy drzwi pozostają zamknięte i tak muszę otwierać kluczem

 

czy ktoś podpowie co zrobc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ktoś podpowie co zrobc?

 

to samo co kolega wyżej, przelutuj krańcówki w zamku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak sprawdzić czy między modułem komfortu, a zamkiem w drzwiach kierowcy nie ma przerwanego przewodu? Czy te kable w instalacji między modułem i zamkiem zawsze odpowiadają sobie kolorem czy może się gdzieś zmienić kolor po drodze? Gdzie mogę się dowiedzieć który kabel za jaki sygnał odpowiada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akutom82 przerabiałem to samo 3 tygodnie temu ale zamek kupiłem u handlarza Tobie radze też poszukać np. na szrocie lepsza dobra używka niż nowy zamiennik no chyba że chcesz się bawić w rozbieranie zamka i lutowanie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności