Skocz do zawartości
Gość imnothep

Centralny zamek w (B5)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dorzucę swój problem z centralnym zamkiem, pewnego dnia nie mogłem otworzyć drzwi z prawej strony, myślałem że zamarzły i nagrzałem go porządnie, nic nie pomogło. Zaczełem sprawdzać inne rzeczy i odkryłem że; prawe drzwi przednie i tylne zaryglowane, nie mogę je otworzyć zewnątrz ani wewnątrz, drzwi lewe naszczepcie nie zaryglowane ale centralny nie działa, wlew paliwa nie działa, oświetlenia w środku brak, regulacja lusterek nie działa. Tylna klapa działa bez zarzutu z pilota i jak naciskam na drzwiach przycisk, szyberdach działa wzorowo, domykanie szyb i szyberdachu działa jak zamykam z pilota samochód. Poczytałem na forum i drzwi otworzyłem (wpiąłem się w wiązkę w drzwiach, podałem na kable czarno zielony i czarno niebieski +,- i drzwi otwarte). Ale problem został, wszystkie bezpieczniki sprawdziłem, moduł komfortu na rzut oka Oki, nie jest mokry, podłączyłem inny moduł i **** bez zmian. Kable w słupkach i kostki dobre. Brzęczyk działa jak otworze drzwi i są włączone światła. Dalej brak pomysłu, POMOCY!!! Zapodam trochę danych samochodu; 1997r. 1,9TDI kombi, numer modułu komfortu 1J0959799H, pilot dokładany nie oryginalny ma swoją osobną centrale pod kierownicą. Aha, jeszcze coś powiem, jak przyciskam pilota to przekaźnik działa w module komfortu, zamyka i otwiera tylną klapę taki szczegół może będzie pomocny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Dorzucę swój problem z centralnym zamkiem, pewnego dnia nie mogłem otworzyć drzwi z prawej strony, myślałem że zamarzły i nagrzałem go porządnie, nic nie pomogło. Zaczełem sprawdzać inne rzeczy i odkryłem że; prawe drzwi przednie i tylne zaryglowane, nie mogę je otworzyć zewnątrz ani wewnątrz, drzwi lewe naszczepcie nie zaryglowane ale centralny nie działa, wlew paliwa nie działa, oświetlenia w środku brak, regulacja lusterek nie działa. Tylna klapa działa bez zarzutu z pilota i jak naciskam na drzwiach przycisk, szyberdach działa wzorowo, domykanie szyb i szyberdachu działa jak zamykam z pilota samochód. Poczytałem na forum i drzwi otworzyłem (wpiąłem się w wiązkę w drzwiach, podałem na kable czarno zielony i czarno niebieski +,- i drzwi otwarte). Ale problem został, wszystkie bezpieczniki sprawdziłem, moduł komfortu na rzut oka Oki, nie jest mokry, podłączyłem inny moduł i **** bez zmian. Kable w słupkach i kostki dobre. Brzęczyk działa jak otworze drzwi i są włączone światła. Dalej brak pomysłu, POMOCY!!! Zapodam trochę danych samochodu; 1997r. 1,9TDI kombi, numer modułu komfortu 1J0959799H, pilot dokładany nie oryginalny ma swoją osobną centrale pod kierownicą. Aha, jeszcze coś powiem, jak przyciskam pilota to przekaźnik działa w module komfortu, zamyka i otwiera tylną klapę taki szczegół może będzie pomocny.
tu chyba jest potrzebne podpiecie pod komputer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maksio, z tego co piszesz to moduł masz w porządku (poprawne działanie klapy bagażnika i szyberdachu). Obstawiam na wiązkę przewodów - podanie + i masy uruchamia zamek.. Sprawdź dokładnie od modułu do drzwi, przelotki w drzwiach i wszystkie punkty łączące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak zrobię jak mówisz Jarow, do komputera był podłączany i wyszło że siłowniki są zepsute, nie chce mi się wierzyć że wszystko spaliło się w jednym czasie. Na pewno podam przyczynę jaka była jak to naprawie ale proszę o podpowiedzi mogą być pomocne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
siłowniki są zepsute
Przecież piszesz że po podaniu napięcia z zewnątrz otworzyłeś drzwi, czyli siłowniki działają. Nie mają połączenia z modułem. Kable, sprawdź kable.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam problem polegający na tym że pilot zamyka wszystkie drzwi oprócz tylnej klapy.Gdy sprawdzam ręcznie czy jest zamknięta to się otwiera i zaraz wyje alarm.Pomóżcie bo auto stawiam pod blokiem .czy to przez wilgoć spowodowana nieszczelnym wężykiem z tylnego spryskiwacza czy co innego???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam prosze o pomoc w rozwiazaniu nastepujacego problemu, a mianowicie chodzi o to ze przy otwieraniu centralnego z pilota tylne prawe drzwi sa zablokowane. przy probie otwarcia od wewnatrz gdy ciagne za klamke bolec wychodzi ale gdy puszcze klamke bolec sie chowa. jak rozwiazac ten problem? nie czytałem calego watku z braku czasu prosze o pomoc z gory dziekuje. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dan14

Witam, ja miałe taki sam problem z zamkami raz dzialały raz nie. U mnie był problem z zamkiem od kierowcy, jak zamykalem kluczykiem to reszta drzwi się nie zamykała, trzeba było zamykać od pasażera lub bagażnikiem. Rozebrałem zamek od kierowcy i okazało się że są dwa zimne luty, przelutowałem je i zamek działa. Teraz jeszcze tylne prawe raz się zamykają, a raz nie pewnie będzie to samo, tylko z tyłu dużo gorzej wyjmuje się szybę.

 

---------- Post added at 16:53 ---------- Previous post was at 16:47 ----------

 

Robilem fotki mogę przesłać na e-mail.

 

[email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystkie usterki naprawione!!! Okazało się że kable od modułu były przerwane, dokładnie trzy sztuki. Dokładnie 30cm od modułu, wcześniej tego nie zauważyłem a tyle było problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Okazało się że kable od modułu były przerwane
Przecież mówiłem. Możesz kliknąć "pomógł"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z moim centralnym gdy zamykam autko z pilota nie migaja kierunki a zawsze migaly przy otwieraniu jest juz ok.Dodam ze nie posiadam alarmu. Cos przestawile przez przypadek? czy popsuło sie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprobuj kliknac na otwierania i zamykanie dwa razy i zobacz czy wtedy mrugnie,jesli tak to siadl ktorys mikro-styk,Jesli nadal nic to podlacz kompa i sprawdz czy w module jest wszystko ok.Jesli nadal nic to trzeba podlaczyc pod kompa i po prostu wlaczyc w adaptacji mruganie podczas zamykania i otwierania auta .Jak to zrobic to znajdziesz na forum bo juz bylo opisywana milion.............razy

Edytowane przez Omni81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam....... mam problem z zamkiem centralnym nie otwiera tylnych drzwi i nie kiedy przednich, podgrzewanie lusterek prawy lewy, i nie kiedy mi szyber dach się otwiera...... dowiedziałem się że mogą być uszkodzone przelotki w drzwiach, sprawdziłem naprawiłem, ale mam dalej problem bez zmiany....... co robić??? znajomy mi powiedział że może być moduł komfortu zalany woda...... ok wziołem wyciągłem go i faktycznie powódz pod dywanikiem od kierowcy, wysuszyłem, wyczyściłem i załozyłem sprawdziłem wszyskie kable i nuda...... a zamek dalej nie działa mi :-( co robić dalej?? koledzy pomóżcie mi a może być tak że moduł z tej wilgoci dostał w dupe ????? bo ja się podpinam vagiem to są błędy w module komfortu i są to błędy sporadyczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Passata B5 z 2001r i mam problem z centralnym zamkiem tj. gdy zamykam lub otwieram pilotem jest mrugnięcie kierunkowskazów, zapala, lub gaśnie oświetlenie kabiny, ale drzwi żadne nie otwierają się i nie zamykają, w ogule nie reaguje. Nie reagują też inne drzwi gdy otwieram kluczykiem, otwierają ię tylko otwierane drzwi. Sprawdzałem dezpieczniki i są ok, gdzie mogę szukać przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz przelotki w drzwiach tz kable które idą z karoseri do drzwi tam jest w takiej gumowej harmonijce tam najczęściej się kable łamią :) np ja tak miałem a jak nic nie pomoże to coś jest z modułem komfortu znajdujący się pod fotelem kierowcy pod dywanikiem tam może być wilgoć lub wiązka umarła albo padł moduł komfortu :-)

 

---------- Post added at 15:49 ---------- Previous post was at 15:48 ----------

 

a jak tam będzie wszystko ok to już nie mam pomysłu bo mam ten sam problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktokolwiek orientuje się jakie powinno być prawidłowe rozmieszczenie kabli w zamku tylnej klapy. Chodzi mi dokładnie o kable widoczne w poniższym linku:

 

http://img696.imageshack.us/img696/7039/img1772cg.jpg

 

 

http://img638.imageshack.us/img638/1289/img1767x.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegow ! Mam taki problem z zamkiem centralnym ,ze czasem wariuje np. drzwi sa odblokowane ,ale zamkniete i myje karoserie,szyby ,kola i nagle ni z tad ni z owat centralny zamek blokuje drzwi. No to ja odblokowuje i myje auto dalej za chwile to samo i znow powtarzam czynnosc i za jakis czas to samo.To szczescie ,ze nie bylo klucza w srodku (scyzoryk) bo mam tylko jeden. Innym razem chcialem w schowku zerknac na zarowke czy spalona bo nie swieci. Odginam plastik wyciagam ten element z zarowka i zaczynam wyjmowac zaroweczke a drzwi sie blokuja mimo otwartych od pasazera dalej grzebie tam, przy tym elemencie i znow zamykaja sie i po chwili otwieraja.Jednym słowem wariacja. Innym razem przychodze rano i auto nie chce sie otworzyc, wiec otwieram z klucza otwieram swoje skrzydlo od kierownicy a w drzwiach dalej dioda mruga i ja w tym momencie naciskam pilota do otwarcia i drzwi jak nigdy nic odblokowuja reszte drzwi i dioda w drzwiach przestaje mrugac wsiadam odpalam i jade wszystko ok.

czy ktos mial cos podobnego? co to moze byc?? poradzcie co to moze byc i gdzie zaczac szukac aby nie wkopac sie w koszty.

 

pozdrawim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Kolegow ! Mam taki problem z zamkiem centralnym ,ze czasem wariuje np. drzwi sa odblokowane ,ale zamkniete i myje karoserie,szyby ,kola i nagle ni z tad ni z owat centralny zamek blokuje drzwi. No to ja odblokowuje i myje auto dalej za chwile to samo i znow powtarzam czynnosc i za jakis czas to samo.To szczescie ,ze nie bylo klucza w srodku (scyzoryk) bo mam tylko jeden. Innym razem chcialem w schowku zerknac na zarowke czy spalona bo nie swieci. Odginam plastik wyciagam ten element z zarowka i zaczynam wyjmowac zaroweczke a drzwi sie blokuja mimo otwartych od pasazera dalej grzebie tam, przy tym elemencie i znow zamykaja sie i po chwili otwieraja.Jednym słowem wariacja. Innym razem przychodze rano i auto nie chce sie otworzyc, wiec otwieram z klucza otwieram swoje skrzydlo od kierownicy a w drzwiach dalej dioda mruga i ja w tym momencie naciskam pilota do otwarcia i drzwi jak nigdy nic odblokowuja reszte drzwi i dioda w drzwiach przestaje mrugac wsiadam odpalam i jade wszystko ok.

czy ktos mial cos podobnego? co to moze byc?? poradzcie co to moze byc i gdzie zaczac szukac aby nie wkopac sie w koszty.

 

pozdrawim

Zacznij od sprawdzenia zamków w drzwiach-zimne luty lub krańcówki drzwi.Wejdź do auta,zamknij centralny i otwórz,pźniej otwórz jedne drzwi-jak światło się zaświeci tzn.krańcówka dobra.I tak po kolei wszystkie drzwi...Jeżeli to nie zda egzaminu to trzeba sprawdzić zamki-czy luty na płytce są OK.Jeżeli dalej nic-moduł komfortu-sprawdź czy nie jest mokry,posprawdzaj kable dochodzące do niego i połączenia.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

W moim passacie 1,9 tdi combi centralny zamek przestał w ogóle działać t.j. gdy otwieram bądź zamykam pilotem to kierunkowskazy migają i oświetlenie wnętrza też ale nie reagują zamki, tak samo dzieje się gdy otwieram kluczem powinny otworzyć się wszystkie drzwi, Ala otwierają się tylko od kierowcy. Bezpieczniki sprawdziłem są dobre. Gdzie mogę szukać przyczyny i gdzie jest zamontowana centralka.:dolamam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój problem polega na tym, że czasami nie działa pilot centralnego zamka (trzyprzyciskowy "styzoryk").Wczoraj elektryksprawdzał moduł komfortu VAG - iem. Brak błędów jednak momentami brak było łączności z modułem komfortu. Elektryk sprawdził również wiązki kabli i sam moduł komfortu( wszystko suche ) Diagnoza elektryka wymienić moduł komfortu. Na razie zastanawiam się nad kupnem i powoli szukam Znalazłem nową zależność jeżeli wyjmę bezpiecznik od centralzamka to na jakiś czas zaczyna on działać z pilota. Czasami tylko kilka zamknięć innym razem dłużej. Moduł jest suchy. Sam prawdziłem wiązkię dochodzącą do modułu - wygląda ok.. Jak nie to trzeba będzie wydać 150 na moduł. Tylko czy to pomoże? Może ktoś ma jakiś pomysł. Przydałby się też schemat central zamka i modułu komfortu. Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności