Skocz do zawartości
Gość imnothep

Centralny zamek w (B5)

Rekomendowane odpowiedzi

wyciągnij zamek, popraw na płytce zamka 2 luty które idą na zewnętrzną krańcówke, poskładaj i gotowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, jak sprawdzić czy między modułem komfortu, a zamkiem w drzwiach kierowcy nie ma przerwanego przewodu? Czy te kable w instalacji między modułem i zamkiem zawsze odpowiadają sobie kolorem czy może się gdzieś zmienić kolor po drodze? Gdzie mogę się dowiedzieć który kabel za jaki sygnał odpowiada?

Może ten temat Ci coś pomoze http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=512 post numer 491

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z centralnym zamkiem. mianowicie otwiera i zamyka wszystkie drzwi oprócz przednich pasażera. Ale jeśli zamykam lub otwieram od strony pasażera wszystkie zamki działają jak należy. Centralny z kluczyka nie posiadam pilota. Proszę Panowie o jakieś sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam problem z centralnym zamkiem. mianowicie otwiera i zamyka wszystkie drzwi oprócz przednich pasażera. Ale jeśli zamykam lub otwieram od strony pasażera wszystkie zamki działają jak należy. Centralny z kluczyka nie posiadam pilota. Proszę Panowie o jakieś sugestie.

 

Ja w kwesti zamkow to Ci nie pomogę zbytnio bo sam mam niezły burdel z nimi a dokładniej to z modułem komfortu i wiązka kabli która jest do niego podłączona...może coś Ci nie łączy w kostce w drzwiach a może w samym zamku jakieś zimne luty czy jak to tam ma, a może masz tak właśnie ze moduł komfortu daje znać o sobie i gdzieś tam jakiś kabelek nie łączy...a może tu coś znajdziesz http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=105805

Edytowane przez SadisticPleasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adam85 przelutuj najpierw luty w zamku od pasażera. Z dużym prawdopodobieństwem uda Ci się usunąć usterkę unikając niepotrzebnego rozgrzebywania instalacji w samochodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

Mam problem mianowicie z pilota otwiera mi wszystkie drzwi oprócz jednych tylnych, nie zawsze to sie dzieje czasami otworzy za pierwszym razem, a czasami musze otwierać i zamykać zeby otworzyć, otwieranie od środka auta tak samo sie odbywa.

Co mówicie?? Zimne luty??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co mówicie?? Zimne luty??
Uhm :) , tak zimniutkie . Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przepraszam może już było to opisane ale nie mam zbytnio czasu przeglądać 50 stron ;)

Chodzi o to że od paru dni mam problem z zamkiem. Nie widzi mi przednich drzwi kierowcy nawet w trakcie jazdy pokazuje mi ze mam je cały czas otwarte... Nie mogę ich zamknąć z pilota a z kluczyka zamyka mi właśnie te przednie tylko. Moduł komfortu to będzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd ktokolwiek ma to wiedzieć? To forum VW Passat, a nie wróżbity Macieja. Sprawdź moduł komfortu, łączenie kabli w drzwiach oraz mikrostyki w zamku. Możesz też posprawdzać czy nie ma zimnych lutów na płytce drukowanej w zamku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdź moduł komfortu, łączenie kabli w drzwiach oraz mikrostyki w zamku. Możesz też posprawdzać czy nie ma zimnych lutów na płytce drukowanej w zamku.
Myślisz Maciek, że kolega będzie miał czas to posprawdzać, jeśli :

:)

 

nie mam zbytnio czasu przeglądać 50 stron

 

 

 

 

To forum VW Passat, a nie wróżbity Macieja
Ja tam wolę tego o pseudonimie artystycznym "Zefir" , choć przyznaję "Maciej" też jest niezły :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra może źle to ująłem ;)

Myślałem że ktoś miał ten sam problem i będę miał jakiś punkt wyjścia od czego zacząć. Ja się na tym nie znam dlatego spytałem. Mniejsza z tym ;) z modułem komfortu jest wszystko ok podobno. Podjadę do kogoś ogarniętego i zobaczę co i jak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo każdy w tym temacie miał ten problem, ja także:P Nie ma nigdy tego samego rozwiązania, trzeba lecieć od A do Z.

Gdybyś był z moich okolic pomógłbym Ci na miejscu. Teraz jedyne co mogę zaoferować to zregenerowane zamki na podmiankę.

 

Jeżeli masz takie objawi stawiałbym na mikrostyk w zamku, trzeba rozbebeszyć zamek, wyczyścic wszystkie styki w tym rozebrać i wyczyścić mikrostyk, polutować wsio na nowo i masz spokój na lata.

 

Pamiętaj żeby nie kupować żadnych zamienników, czy to mikrostyków czy też całych zamków. Nie warto, badziew siada po paru dniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

U mnie problemy czysto mechanicznego chyba nie ma:)

a mianowicie wszystko sie ladnie otwiera i zamyka lecz- przy otwieraniu jak i zamykaniu mruga mi tylko prawa strona swiateł a lewa nie... chodzi o kierunki

 

kiedyś chodziło normalnie ale immo w kluczyku zaczał latać i centralny zaczał wariować i tak się stało:/

 

Jakies pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to samo co kolega wyżej, przelutuj krańcówki w zamku.

 

nie ma ktoś blisko do mnie by mi to zrobić? ja sie na tym kompletnie nie znam a szpece zawołali 300zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjmiesz zamki i mi wyślesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja rowniez mam problem ze zamkiem kierowcy oraz (czasem) pasazera.

z centralki otwiera mi normalnie drzwi oraz zamyka lecz zeby zamknac to musze nacisnac 2 razy zeby swiecila sie dioda oraz czasem nie mam swiatelka w bagazniku ale zamek normalnie otwiera oraz zamyka. jakby to ktos mogl ogarnac z malopolskiego zimne luty oraz te sprawy zwiazane z zamkiem to nawet mu zaplace normalnie za robocizne + beer bo w serwisie chca tylko wymieniac zamki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie a ja mam problem z zamkiem po poprawieniu lutów ale nie zawsze, gdy zostawię otwarty samochód zamek zaczyna się załączać tak długo aż szyby zjada na dół. spotkał się ktoś z takim czymś??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz zwarcie w komforcie/kablach po drodze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed poprawianiem lutow nic się nie działo i nie zawsze to występuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź o czym pisałem, później mów czy było czy nie.

Teraz jest, a lutowanie samego zamka nie za bardzo ma na to wpływ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności