Skocz do zawartości
garbeniek

Wymiana/dołożenie gniazda USB

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was orientuje się jakie są wartości natężenia prądu łądującego dla tego USB w podłokietniku? Rozważam odblokowanie app connect, ale zrobiłem wczoraj próbę,

w czasie jazdy uruchomiłem nawigacje na telefonie, plus streaming muzyki. Po 10 min nic nie przybyło na baterii, ale też nie ubyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, czy przez takie gniazdo jak na zdjęciu HW005 (czy musi byc 006) plus kodowanie, będzie działać Apple Car ? Na chwile obecna działa Android Auto, przy wspinaniu kabla do iPhone mam komunikat: „usb urządzenie nie jest obsługiwane”...  

57F510CF-5B9C-47C4-AA2C-308AD392DB5A.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na takim jak poniżej działa (kupiłem za 30zł - nie wiem czemu większość na Allegro są dużo droższe...). Nie musiałem wymieniać wiązki - musiałem jedynie nożykiem wyciąć jeden plastikowy element z końcówki wiązki bo niestety tak zrobili, że nie można było połączyć :).

Dodatkowo należy zmienić jedno ustawienie-kodowanie "byte_19_USB" na opcję "usb_ipod" (np. przez OBDeleven - można kogoś znaleźć koszt max. 50 zł).

IMG_1365.jpeg

IMG_1364.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, udało mi się wymienić gniazdo i podłączyć do starej wiązki wycinając plastikowy element jak pisałeś, dzięki.

mam jeszcze pytanie, nie mam OBD eleven, tylko VCDS, mógłby ktoś podpowiedzieć, gdzie szukać tego bitu 19, żeby zmienić go na iPod ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może wie gdzie dokładnie ma być zamontowany rozdzielacz/hub usb (wg.elsy to gdzieś w konsoli)  ,oraz które gniazdo jest do mib ,a które do gniazd usb ?

20210415_160215.jpg

20210415_160231.jpg

20210415_160239.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz odkręcić obudowę tunelu od strony kierowcy i pasażera. Z tego co pamiętam to skręcona jest na jednego torx'a na stronę. Ja u siebie w aucie zmieniałem HUB z 5G0 035 953C na 5G0 035 953D. Musiałem tylko położyć nowy kabel USB do tyłu oraz podświetlenie gniazda USB C jeżeli zamontowałeś ramkę skrzyni biegów polifotwą . Szybka robota bez żadnego kodowania w moim przypadku.

zielone -  gniazdo USB

czarne - gniazdo USB

bordowe - gniazdo USB

brązowe - MIB  

WhatsApp Image 2020-07-11 at 21.04.33.jpeg

 

Tak, działa u mnie USB C. Moje radio to Discover Pro 3G0035043, auto z 2015r., wszystko fabryczne. Ekran tylko wymieniłem na ten szklany bo mi się bardzo podoba. Także przy skrzyni biegów mam USB C, w podłokietniku USB typu A oraz na tylnej kanapie USB typu A.

 

mam schemat 5G0035953C. Nie widzę podłączenia anteny GSM.

 

5G0035953C.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, raduss napisał:

Musisz odkręcić obudowę tunelu od strony kierowcy i pasażera. Z tego co pamiętam to skręcona jest na jednego torx'a na stronę. Ja u siebie w aucie zmieniałem HUB z 5G0 035 953C na 5G0 035 953D. Musiałem tylko położyć nowy kabel USB do tyłu oraz podświetlenie gniazda USB C jeżeli zamontowałeś ramkę skrzyni biegów polifotwą . Szybka robota bez żadnego kodowania w moim przypadku.

zielone -  gniazdo USB

czarne - gniazdo USB

bordowe - gniazdo USB

brązowe - MIB  

WhatsApp Image 2020-07-11 at 21.04.33.jpeg

Rozumiem że usb typ c , działa u ciebie z mib2 ?

Pytam bo dokładam drugie usb , i zdecydowałem się na usb typ a , bo nie jestem pewny czy stare mib2 obsłuży gniazdo typ c...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, raduss napisał:

Musisz odkręcić obudowę tunelu od strony kierowcy i pasażera. Z tego co pamiętam to skręcona jest na jednego torx'a na stronę. Ja u siebie w aucie zmieniałem HUB z 5G0 035 953C na 5G0 035 953D. Musiałem tylko położyć nowy kabel USB do tyłu oraz podświetlenie gniazda USB C jeżeli zamontowałeś ramkę skrzyni biegów polifotwą . Szybka robota bez żadnego kodowania w moim przypadku.

zielone -  gniazdo USB

czarne - gniazdo USB

bordowe - gniazdo USB

brązowe - MIB  

WhatsApp Image 2020-07-11 at 21.04.33.jpeg

Czy jesteś pewien że te bordowe złącze to usb ? Bo na uchwycie tego rozdzielacza jest oznaczenie gsm 1 ...

Na pozostałych brak oznaczeń.

20210415_222755.jpg

Edytowane przez Marek3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bordowe złącza w grupie vag to zawsze wtyczki od anten GSM.

Nie ważne czy to Vw AU SK czy SE.

Ten schemat powyżej nie dotyczy tego rozdzielacza powyżej .

 

Edytowane przez RedBool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam schematu do 5G0035953D

 

Według mnie różnica jest na pewno o dodatkowy port USB. Ja u siebie wymieniłem rozdzielacz USB z literki C na D.

 

20210416_093459.jpg

20210416_093434.jpg

20210416_093350.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile Cię to kosztowało?

Moduł, ramka piano, panel na tył?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moduł kupiłem używany za 50zł, ramkę skrzyni biegów kupiłem za 250zł. Tylko musisz pamiętać jeszcze o chromie wokół mieszka od skrzyni biegów. Ja miałem razem z ramką. A tylny panel kupiłem w ASO za około 40zł,  3G0863916C82V. Kabelek łączący rozdzielacz USB z tylnym gniazdem USB miałem z odzysku - polutowałem. 

 

20200707_121058.jpg

Zrzut ekranu 24-04-2021 07.53.18.png

Zrzut ekranu 24-04-2021 07.54.09.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może podać dokładną lokalizację Hub a USB ?  Chciałem go wymienić żeby dołożyć dodatkowe gniazdo. Rozebrałem boki tunelu środkowego od strony pasażera i kierowcy, Wyciągnąłem w poszukiwaniu wyświetlacz radia i panel klimy i niestety nie znalazłem huba. Mam passata B8 sedan z 2018 roku. Proszę o wskazówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę pokrewnie w sprawie USB.

 

Czy ktoś próbował albo ew. oglądał gdzieś retrofit gniazda usb u góry przy szybie koło obudowy lampek oświetleniowych?

Coś takiego widziałem chyba w nowej skodzie scala. Rozwiązanie dedykowane do kamerki...

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!! Poszukuję kabel do połączenia gniazda USB z hub'em z wtyczkami zielną i żółtą. Jeśli ktoś by miał na sprzedaż w rozsądniej cenie proszę o info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam błąd U11B800 Interfejs zewnętrznych mediów i nie działa mi ładowanie fona przez kabel usb , próba podłączenia pamięci na usb też nie działa . Czy możliwe że HUB odmówił już współpracy ?

Działało mi normalnie ładowanie a ostatnio pojawiał się komunikat podłączonej pamięci mimo że fon był cały czas podłączony . Teraz mignie na moment kontrolka ładowania i tyle .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry chce dołożyć usb C do tylniego podłokietnika chce tylko do ładowania tel.jak i kde  się podepnę ?bardzo dziękuję 

Screenshot_20220310-154029_Allegro.jpg

Screenshot_20220310-154959_Allegro.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ktoś ma złączkę bez dodatkowych 2 pinów na dole ?

Android auto działa ale za skarby świata nie chce działać android kit , który działa tylko na gnieździe w popielniczce. ASO stwierdziło że gniazdo działa poprawnie. Więc może być to problem tych dodatkowych pinów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy ta ramka tunelu z USB-C od poliftowego pasuje do B8 przedlitfowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, pasuje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności