Skocz do zawartości
mimoc

Nie działają spryskiwacze szyb

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuje za info , wczoraj jeszcze wszystko było dobrze , zastanawiam się czy nie jest to wina instalacji w tylnej klapie albo rzeczywiście problemu z samą pompką bo to podobno częsta przypadłość w grupie vag- sam pracuje w serwisie skody i wiem ze czasami tak jest. Jutro sprawdzę bezpieczniki po lewej stronie przy kierowcy i dam cynk . Ew vcds może coś podpowie... jak sądzisz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączenie pod kompa to dobry pomysł. Może być jakiś błąd zapisany w sterowniku.

Jeśli chodzi o instalację w klapie to też należałoby ją sprawdzić, jeśli pompka okaże się sprawna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Tomaszu ,

jutro będę walczył z elektrykami dam cynk bo denerwujące jest to jak włączasz przednie spryski to tylna wycieraczka chodzi a spryskow brak... ehh a masz jakiś patent na dysze od spryskow od reflektorów które czasami się do końca nie chowają ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zwykłe lampy z żarówkami H7 więc nie mam tego problemu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jeśli te wyjścia z BCMa są upalone ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem na vcds przerwa w obwodzie , na wyjściu z bcm jest sygnał ale nie dochodzi do pompki wiec gdzieś wiązka do roboty macie jakieś doświadczenia gdzie szukać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdziłeś wtyczkę przy samej pompce? Może masz uszkodzoną uszczelkę we wtyczce i styki ci skorodowały? A może jakiś gryzoń zjadł kable? Wszystko jest możliwe... Pompka jest na dole zbiornika z płynem. By się do niej dostać trzeba zdjąć osłonę zderzaka.

18 godzin temu, anormalniak napisał:

Co jeśli te wyjścia z BCMa są upalone ?

Wymienia się go albo naprawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli silnik pompki sprawdziłeś, podłączając na ostro do 12V i jesteś pewien, że działa, to sprawdź sobie jeszcze ciągłość przewodów od BCM do wtyczki pompki. Oba przewody masz przerwane czy tylko jeden?

Pisałeś, że sygnały pojawiają się na wyjściach BCM'a - ale to jeszcze nie dowód na brak uszkodzenia w BCM'ie.

Prawidłowo działający BCM w czasie pracy spryskiwacza powinien ustawiać jedno wyjście na +12V a drugie zwierać do masy - w zależności od tego którą szybę chcemy spryskać (przód/tył).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Nie wiem czy dobrze robię dorzucając to swoje pytanie ale mam podobny problem volksvagen cc 2013r.  Przyszły lekkie przymrozki i spryskiwacze na przednią szybę przestały działać pomimo tego że na reflektory nadal działają 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są dwie osobne pompki. Sprswdź bezpiecznik na początek-jeśli jest sprawny, to najpewniej płyn zamarzł w pompce-miałem to samo u siebie-kilkugodzinny postój w garażu rozwiązał problem :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Leoxx Kolejnym razem patrz w jakim forum zakładasz temat. Przeniosłem do działu B6-B7.

Co do Twojego pytania, podobnie jak kolega wyżej - są to dwie niezależne pompki. Na początek należy sprawdzić oczywiście bezpieczniki (chyba, że słychać prace ale nie podaje wody). Jeśli pompka pracuje to kolejna sprawa to czy dysze są drożne - odczep przewód gdzieś na łączeniu i uruchom spryskiwanie. Jeśli i wtedy nie działa pozostaje tylko demontaż i wymiana pompki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Dziękuję za szybką odpowiedź i przepraszam za zamieszczenie postu w złym miejscu . A więc problem rozwiązany mieliście rację z tym lodem w przewodach Tak naprawdę sprawa rozwiązała się sama spryskiwacze po prostu działały dziś rano widocznie potrzebował trochę więcej czasu w dodatniej temperaturze co mnie trochę zdziwiło bo tu gdzie mieszkam już od dwóch dni jest dodatnia temperatura  zmyliło mnie to że spryskiwacze reflektorów działay A przedniej szyby nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobne problemy jak te opisane wyżej lecz.

Nie działa mi przedni spryskiwacz. Gdy pociągam manetkę do siebie słychać przekaźnik i uruchamiają się przednie wycieraczki oraz co dziwne tylna, lecz płyn nie leci wcale. Spryskiwacz oraz wycieraczka tył działa normalnie.

Co może być przyczyną takiego zachowania? 

Przy mrozie -15 wszystko działało normalnie problemy pojawiły się dopiero gdy temperatura była już na plusie.

Pozdrawiam

 

-----------------------------

Wadliwy był jeden z przekaźników (404) znajdujący się z lewej strony, wewnątrz kabiny pod kierownicą.

Przekaźniki współpracują ze sobą. Zamiast uruchomić pompkę na przednią szybę, uruchamiała się wycieraczka z tyłu.

file.html

Edytowane przez dareczek999
Aktualizacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sienna mam take problem. Przestal mi dzialac spryskiwacz wyciagnolem pimple I podłączyłem do aku i działa bezpieczniki wyglądają na całe a nie spryskuje co może być nie tak czy jest jakiś dodatkowy przekaznik

By nTomek,

Poczytaj sobie ten temat. Jak nie masz dysleksji to popraw pisownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za ten wcześniejszy post chodzi mi o to ze rozegrałem zderzak wyciągnąłem pompkę spryskiwacza podpiąłem do akumulatora i działa bezpieczniki wyglądają na Ok a spryskiwacz nie dział kostka wyglada jak by była z fabryki . Nie wiem co sie stało zaczęło sie od zamarzniętego płynu kurna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ciągłość przewodów od kostek przy module BCM do kostki przy pompce.

BCM pin B2  <> pompka pin 1
BCM pin A43 <> pompka pin 2

Masz tylną wycieraczkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam sedan 2013 Anglik . Nie wiem co to jest moduł bcm kabel przy kostce jak i kostka wyglądały jak nowe. A co do bezpieczników to mam inne jakieś nie takie jak na schemacie u kolegi. U mnie są żółte i 20, może jakiś przekaźnik jest i on sie wywalił 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności