Skocz do zawartości
mimoc

Nie działają spryskiwacze szyb

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanko .Nie działa mi spryskiwacz przedniej szyby ,tylnej oraz tylna wycieraczka.Na bezpieczniku od urządzenia mycia szyb jest napięcie może ktoś mi napisze jaki ma nr sterownik od myjki.Zobaczę czy w ogóle tam jest.Pompka na krótko podłączona działa.Może spece nie podpięli jakiejś wtyki pod deską-była zdejmowana. Gdzie może ta wtyka się znajdować.VAG nie pokazuje błędów.Zrobiłem 300km w czwartek przy -13 C wieczorem horror. Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na module elektryki bodajże od tyłu jest wtyk (masz na obrazku) który odpowiada za zarządzanie wycieraczkami. moduł jest za schowkiem kierowcy ale żeby się do niego dobrać lepiej to musisz zdjąć plastiki ze schowkiem....

sprawdź najpierw czy masz klakson. jeśli nie to na pewno nie wpięli złączki

 

opis złącza i szybkie tłumaczenie ;-)

J - Connector -T6ap-:

1 - Fuse for washer pump of windscreen and rear window (input)

bezpiecznik od pompy spryskiwacza i tylnego okna (wejście)

2 - Motor for rear window wiper, washer pump for windscreen and rear window (rear)

silnik tylnej wycieraczki, pompa spryskiwacza i tylnego okna (tył)

3 - Horn fuse

bezpiecznik od klaksonu (syreny??)

4 - Motor for rear window wiper, washer pump for windscreen and rear window (front)

silnik tylnej wycieraczki, pompa spryskiwacza i tylnego okna (przód)

5 - Earth

masa

6 - Treble tone horn, bass tone horn

wysoki i niski ton klaksonu

N97-0542.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie bardzo kapuję ale jak znajdę chwilę to zajrzę pod ten schowek,może wtedy mi się rozjaśni,Sygnał alarmu jest, klakson też. Na razie m3iaz dzięki za podpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostałeś coś na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...mała dygresja ale w sumie w temacie

 

przedni spryskiwacz coś mi szwankuje, jakby się zapchała dysza czy coś bo pluje płynem nierównomiernie (tylko w jeden bok) zamiast ładnej mgiełki po całości. Spryskiwacz ten obok jest ok.

 

To się rozbiera jakoś ładnie i czyści ? Na pewno nie zamarzło bo w cieple stoi i jest to samo. Jeśli się rozbiera, bo to taka czarna kostka przytwierdzona do maski, to czy są tam jakieś zaczepy sprytne żeby niczego nie urwać. Jakiś mały **** pls :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropos zapchanych spryskiwaczy.

Miałem podobny problem. Oczywiście sprsykiwacz wyjąłem i próbowałem czyścić sam. Nic nie pomagało. Więc kiedyś przy okazji jak miałem serwis w ASO zapytałem czy mogą coś z tym zrobić. I zrobili. Powidzieli że w środku są kanalik który najlepie przedmuchać silnym ciśnieniem z kompresora. Wtedy się oczyści. Mi pomogło. Jest teraz ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyciąganie jest proste. przy otwartej masce ciągniesz spryskiwacz do siebie (w kierunku grilla - A) i jednocześnie próbujesz przeciwną część wypiąć odginając do siebie (do dołu - B). pod spodem będziesz miał złączkę od podgrzewania i rurkę od pompki. po prostu je wypinasz i masz spryskiwacz w ręku...

N92-10024.png

N92-10023.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie, czym się załacza grzanie spryskiwaczy przedniej szyby i czy jest jakiś oddzielny bezpiecznik do tego?

Zamarzł mi płyn w spryskiwaczach, bo nie wlałem zimowego i nie wiem jak włączyć grzanie spryskiwaczy.

M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włącz grzanie lusterek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że ogrzewane są dysze, więc płynu i tak w ten sposób nie rozmrozisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz poczekać, aż się zrobi cieplej (wiem, to głupia propozycja :P ), albo wjedź na kilka godzin do jakiegoś garażu/hali, gdzie będziesz miał co najmniej kilkanaście stopni powyżej zera. Jak płyn się rozmrozi, to możesz go odessać, ewentualnie wypsikać spryskiwaczem. :) Jak już trochę wypsikasz, to np. dolej koncentratu płynu zimowego bez rozcieńczania (standardowo jest do -55 stopni). Połączony z resztą płynu letniego stworzy coś w rodzaju płynu zimowego.

 

Tak, jak napisał MarkII - ogrzewanie działa na dysze, a nie na płyn w zbiorniku.

Edytowane przez Cronos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki.

Właśnie chodzi mi o dysze przy spryskiwaczach.

M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Duży problem co mam zrobić? Klakson jest, wycieraczki chodzą, sygnał alarmu jest, płyn nie zamarznięty, a płynu nie podaje ani z przodu ani z tyłu. w ogóle nie słychać pompki. Bardzo proszę o pomoc.

Edytowane przez konsul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w ogóle nie słychać pompki.

 

Jak dla mnie sam sobie odpowiedziałeś - padnięta pompka. Skoro wszystko inne działa, a pompki nie słychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Jednak płyn był zamarznięty, po włączeniu grzania lusterek wszystko wróciło do normy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam taki problem ostatnio najpierw przestały działać mi spryskiwacze reflektorów, a jakoś nie było czas żeby na to spojrzeć po 2 tygodniach przestały działać spryski szyb, wtedy poszedł w ruch komp no i wykazało przekaźnik od reflektorów a po krótkim sprawdzani wyszło że przepalił się bezpiecznik po wymianie spryskiwacze reflektorów zaczęły działać. Jednak spryskiwacze szyb dalej nie działają. Korzystając z chwili wolnego czasu zrzuciłem dzisiaj zderzak wyciągnąłem pompkę i spiąłem ją na krótko i działa, ku mojemu zdziwieniu na jednym z pinów pompki jest stały plus czy tak ma być? a przy wciskaniu włącznika spryskiwaczy plus ginie. Gdzie można szukać usterki? przekaźnik raczej dobry gdyż zamieniałem go z innym i słychać jak cyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie podobny problem tj. Najpierw przestały działać spryskiwacze reflektorów, po wymianie pompki i jednej dyszy zaczęły działać . Po ok. 2 tygodniach padły spryskiwacze szyby tj. Wycieraczki chodzą, spryskiwacze świateł tez natomiast nie słychać przekaznika ani pompki. bezpiecznik sprawny. Który przekaznik jest odpowiedzialny za spryskiwacze szyb i gdzie on sie znajduje?

 

Dodam ze jak miałem uwalona pompke do reflektorow to mimo to przekaznik było słychać więc wnioskuje ze w tym przypadky to wina przekaznika

 

Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, to ja tez się dopiszę w temacie. 3 dni temu przestał u mnie działać spryskiwacz przedniej szyby.

Sytuacja: jadę, uruchomiłem spryskiwanie, poszło na reflektory, poszło także na szybę przód, więc i tył sobie spryskałem i znowu chciałem na moment przód spryskać i już nie działało, a płyn był na 100% bo tył i reflektory działały i działają bez zarzutu.

Jak dojechałem do domu, to cały płyn zleciał spod samochodu... Jak zaglądam pod maskę to tam ciężki dostęp i nie wiem czy się przewód wypiął, czy ciśnienie to spowodowało, pogoda upalna, bo ponad 30C ale płyn kupny a nie woda... więc nie wiem co się mogło wykrzaczyć. Prośba wyłącznie o podesłanie wątku jeśli taki juz jest na forum a jak nie to może jakaś mała porada jak to zrobić samemu przy piwku w sobotę. Z góry dziękuję, będę wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

wczoraj dopadła mnie awaria:

- nie działa spryskiwacz przedniej szyby

- nie działa spryskiwacz tylnej szyby

- nie działa tylna wycieraczka

przestało działać wszystko na raz. sprawdziłem bezpiecznik 42 w skrzynce po lewej stronie bezp spryskiwacz.JPG i jest sprawny ale nie ma na nim żadnego napięcia. Nie słychać też żadnego dźwięku przy próbie uruchomienia spryskiwacza czy wycieraczki z tyłu. Co mógłbym jeszcze sprawdzić? Bardzo proszę o podpowiedź.

 

Niestety jeszcze się z tym nie uporałem (parkuję pod chmurką i nie ma za bardzo warunków).

Dzisiaj zauważyłem, że nie ma również 12V w gniazdach przy zapalniczce z przodu, w gnieździe z tyłu tunelu i w bagażniku.

Wszystko musi więc być ze sobą powiązane.

Ma może ktoś jakiś pomysł?

Za wszelkie podpowiedzi serdeczne dzięki.

20131204_141417 web zazn.jpg

Edytowane przez Aciol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odświerzyć temat, ponieważ nie uporałem się jeszcze z usterką jak w poście powyżej.

Czy ma może ktoś z Was drodzy forumowicze wiedzę, co może być powodem tej usterki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności