Skocz do zawartości
mimoc

Nie działają spryskiwacze szyb

Rekomendowane odpowiedzi

POMOCY !!!

Nagle nie działają spryskiwacze przedniej szyby nie podając płynu :hmm.

Klakson jest, wycieraczki chodzą, sygnał alarmu jest, płyn nie zamarznięty.

 

 

PROBLEM ROZWIĄZANY :hurra

Chodziło o chol..... bezpiecznik 15 A (w zał. zdjęcie który to bezpiecznik).

20131204_141417 web zazn.jpg

Edytowane przez ARKO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy potrzebuję pomocy, a mianowicie spryskiwacze lamp działają bez problemu, wycieraczki przedniej szyby również, natomiast pompka nie daje płynu na przednią szybę :dolamam pompka sprawdzona, bezpieczniki sprawdzone i tu moje pomysły się skończyły, zastanawiają mnie przekaźniki po lewej stronie za schowkiem, czy tam nie leży problem. Ktoś spotkał się z taką przypadłością ? pomóżcie proszę :sciana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że jak pociągniesz wajchę od wycieraczek i masz włączone światła to wycieraczki zaczynają machać, spryski spryskają lampy a silniczek od spryskiwacza szyby ani drgnie... W takiej sytuacji sprawdzamy bezpieczniki (sprawdziłeś) później silniczek spryskiwacza na "krótko" czyli podając mu napięcie bezpośrednio pod piny i zapewne ruszył i pryskał. Czyli nie mamy napięcia zasilającego na aucie. I teraz będąc w pracy odpalił bym auto date online (hasła itp. są na kompie firmowym) i wydrukował sobie schemat układu mycia i spryskiwania. Przewody zapewne wychodzą z modułu nad nogami i tam sprawdził czy wychodzi napięcie, jak wychodzi to znaczy że gdzieś się przewody (przewód) przetarły itp. Być może obsługuje pompkę któryś przekaźnik, jak u siebie spryskuje to słyszę cyknięcie właśnie tam na dole. Jest na necie cała instrukcja ze skrzynkami i przekaźnikami który do czego, nawet sobie ściągnąłem na kompa. Zaraz jak znajdę to dokleję tu. Wpisz w wyszukiwarce wątków : skrzynka bezpieczników i w poście 17 masz linka z pdfem. Zapisz sobie na zaś.

Edytowane przez BociekCC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może chodzi o ten przekaźnik ? :

Bez tytułu.jpg

podmienię z innym i dam znać czy pomogło

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Niestety podmiana nie dała rezultatu, ciekawy jest ten wątek :

http://forum.vw-passat.pl/threads/70668-padni%C4%99ty-spryskiwacz-szyby/page2

Edytowane przez batsap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem rozwiązany :hurra,winny okazał się przekaźnik zaznaczony na fotce z postu wyżej :

20131213_132524web.jpg

koszt używanego na allegro z przesyłką 19 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
problem rozwiązany :hurra,winny okazał się przekaźnik zaznaczony na fotce z postu wyżej :

[ATTACH=CONFIG]134718[/ATTACH]

koszt używanego na allegro z przesyłką 19 zł.

 

Cześć,

miło widzieć, że moje perturbacje z przekaźnikiem 460 komuś się przydały do rozwiązania problemu po mniejszych kosztach.

Ja parę dni walczyłem i koszty trochę większe, ale zawsze musi być ktoś pierwszy ;).

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc. Przestały mi działać spryskiwacze przedniej i tylnej szyby (passat B6 2010 kombi skrzynia DSG 140 KM). Nie ma także napięcia w zapalniczce. Wszystko inne działa: wycieraczka przód i tył, spryskiwacz reflektorów, klakson, oświetlenie w kabinie. Płyn w zbiorniku jest i nie jest zamarznięty bo spryskuje reflektory. Co może być przyczyną ? Proszę o radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę o pomoc. Przestały mi działać spryskiwacze przedniej i tylnej szyby (passat B6 2010 kombi skrzynia DSG 140 KM). Nie ma także napięcia w zapalniczce. Wszystko inne działa: wycieraczka przód i tył, spryskiwacz reflektorów, klakson, oświetlenie w kabinie. Płyn w zbiorniku jest i nie jest zamarznięty bo spryskuje reflektory. Co może być przyczyną ? Proszę o radę.

 

Agnieszko na początek trzeba sprawdzić bezpieczniki.

Edytowane przez 77Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

od wczoraj nie działają mi spryskiwacze przód, tył. Sprawdziłem bezpieczniki, wydają się OK.

Czasami pojawiał się komunikat o braku płynu ale możliwe że spowodowane to jest słąbej jakości płynem zimowym.

Nie wiem czy sens o tym pisać ale wczoraj nalałem pod korek, dziś nie miałem 250 ml w zbiorniku a nie działa przecież.

Kiedy włączam spryski, żadnego dźwięku pompy itp.

Tak jak pisałem nie działa ani przód ani tył ...

Gdzie szukać awarii ?

Dzięki.

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg. pkt. 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy idzie napiecie na pompke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdź czy idzie napiecie na pompke.

 

 

Jest gorzej niż sądziłem. Przekaźnik cyka, pompa działa, podłączałem na krótko do innego aku - działa.

Sprawdzałem napięcie we wtyczce miernikiem jest OK, kiedy podepnę żarówkę do złączki od pompki nie świeci.

Rece opadają, zero pomysłów. :(

 

EDIT:

 

Dziś dalszy test i tak: podłączając miernik pokazuje prawdiłowe napięcie po włączeniu wycieraczek, ale kiedy w tym samym czasie podam obciążenie np. jakaś mała żarówka, napięcie spada ...

Gdzieś coś czytałem na elektrodzie ale nie czaje dalej gdzie szukać awarii.

Edytowane przez deuz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

W moim passacie mam jest dziwny problem. Tylna wycieraczka i spryskiwacz działa bez zarzutu ale z przodu wycieraczki działają tylko jak samochód jest w ruchu t/z stoje zero reakcji ruszam wszystko działa. Dodam jeszcze że spryskiwacz przedniej szyby nie działa ani jak stoje ani jak jade. Prosze o rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś dalszy test i tak: podłączając miernik pokazuje prawdiłowe napięcie po włączeniu wycieraczek, ale kiedy w tym samym czasie podam obciążenie np. jakaś mała żarówka, napięcie spada ...

Gdzieś coś czytałem na elektrodzie ale nie czaje dalej gdzie szukać awarii.

Przytarta wiązka i prąd zamiast zasilić odbiornik grzeje kabel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

W moim passacie mam jest dziwny problem. Tylna wycieraczka i spryskiwacz działa bez zarzutu ale z przodu wycieraczki działają tylko jak samochód jest w ruchu t/z stoje zero reakcji ruszam wszystko działa. Dodam jeszcze że spryskiwacz przedniej szyby nie działa ani jak stoje ani jak jade. Prosze o rade.

 

Co do spryskiwacza to sprawdź przekaźnik za schowkiem od strony kierowcy z lewej strony.

Nie wiem jak jest w B7 ale w B6 są 2 przekaźniki b0dajże 404, zamień miejscami i będziesz mieć pewność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko dziala

odpowiedzialny byl czujnik otwarcia maski, ktory jest z prawej strony zamka maski. Zlamany plastik blokowal czujnik teraz jest zwarty na stale jedyna wada to ze na komputerze nie pokazuje otwarcia maski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

przekaźnik "460" znajduje się w module Bordnetz za schowkiem pod kierownicą. Musisz otworzyć ten schowek, a u góry schowka trzeba zwolnić zaczep i schowek będzie się trzymał tylko na zawiasach. Z zawiasów można go też wyjąć po prostu go pociągając do siebie i już będziesz widział przekaźniki. Foto który już masz.

Zobacz czy nie masz też 12V w gniazdach zapalniczki.

 

Pozdrawiam Arek

 

 

dzieki wielkie za pomoc;]

dziala, fumfel nowka;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zmieniał ktoś dysze spryskiwaczy z 3 punktowych na rozpylające? Mam u siebie te 3 punktowe x 2 = 6 ale i tak wolał bym takie jak miałem w B5 czyli mgła po całej szybie. Widziałem że w B6 też takie były, mam 10r. i dlaczego wrócili do punktowych? Są one zamienne? Nie mam na podmianę i pytam tu bo może kogoś też to denerwowało. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób zdjęcie i podeslij to Ci odpowiem. Jeśli system mocowania jest taki sam to będzie pasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku już doczytałem co i jak na stronach Leona. Zerknij sam, http://leonclub.pl/forum/viewtopic.php?f=87&t=53956&start=50 w połowie strony jest foto mgiełki i sikającego. Ja mam ten z 3 dyszami. Ogólnie to piszą aby tylko oryginał z regulacją na torxa brać bo zamienniki różnie rozpylają. Muszę na próbę przełożyć z jakiegoś B6...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz już widzę, że będzie pasować. Kup oryginał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności