Skocz do zawartości
wilczak

Jakie głośniki do Passata B5

Rekomendowane odpowiedzi

Tak to prawda że Velocity są dobre. Ale to tylko kropla w morzu ich byle jakich produktów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zadam pytanie z trochę innej beczki. Może komuś zachowały się po modach ori głośniki o nr 3B0 035 411C z wbudowaną zwrotnicą i chciałby się ich pozbyć? Ja (jeśli są całe i w dobrym stanie) chętnie przygarnę. Głośniki marki ISOPHEN.

Edytowane przez pietrek_g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie ;) teraz mi zostało ogarnąć jakiś dobry piecyk ;]

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

potrzebuje pomocy ;) jaki piecyk pod taki zestaw ?;]

http://allegro.pl/hertz-esk-165-glosniki-vw-golf-4-passat-b5-przod-t-i4972243479.html

 

http://allegro.pl/subwoofer-excursion-shx-10s4-glosnik-800w-mega-bas-i4791911380.html

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

potrzebuje pomocy ;) jaki piecyk pod taki zestaw ?;]

http://allegro.pl/hertz-esk-165-glosniki-vw-golf-4-passat-b5-przod-t-i4972243479.html

 

http://allegro.pl/subwoofer-excursion-shx-10s4-glosnik-800w-mega-bas-i4791911380.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien tego subwoofera? Wiesz że wzmacniacz powinien być mocniejszy niż głośnik. 4-kanalówka z minimum 300W RMS w mostku to już spory wydatek. Rozważ jeszcze opcję z 2 wzmacniaczami. Jeden na przód a drugi na suba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką jednostkę masz zamiar zapiąć do tego zestawu Hertz'a?? podejrzewam, że będzie ostro w uszach - woofer nie jest zły ale TW jest hmm… specyficzny:)

 

Może określ jaki jest budżet na ten piec - ewentualnie piec + sub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w doborze wzmacniacza do mojego zestawu.

Radyjko, jak już wcześniej pisałem to SONY XAV-602BT

Głośniki przód FOCAL PS 165 FX

 

Szukam używki na allegro, patrzę głównie na starsze, sprawdzone jednostki jak ALPINE, SONY, BLAUPUNKT ale nie wiem czym kierować się przy doborze a nie chciałbym kupić za słabego. Jeśli głośniki mają 80W RMS to wzmacniacz powinien mieć minimum tyle samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Mam pytanie odnośnie przednich głośników. Otóż, lekko charczą mi przednie głośniki jak dam ciut głośniej na radyjku ( no może więcej niż ciut :) ).

W peugeocie 206 mam na przodzie takie głośniki :

HifonicsFrameZS6.jpg

 

zeus h.jpg

 

Zostawiłem je tam bo nie chciało mi się ich wyciągać a seryjne w pasku grały całkiem dobrze.

oto ich specyfikacja ( ogólnie mało jest info o tych głośnikach na necie ) :

16,5 cm

Otwór instalacyjny 144 mm

Głębokość montażu 74 mm

impedancja 4 ohm

125 Watt RMS /250 Watt Max

 

I teraz pytanie ? Będą one pasowały na przód do paska ? Bo powiem, że się zastanawiam nad zamianą bo grały całkiem przyzwoicie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chris Antoua jak dasz dystans to się zmieszczą. Ale nie podłączałbym ich pod samo radio.

Mówisz, żeby pod wzmacniacz je dać jak coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod samo radio nadają się tylko fabryczne głośniki. Nic im się nie stanie pod wzmacniaczem, a zagrają na pewno lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie jakie głosniki polecacie do passata b4 mam miesjce na 2 10cm i 4 16,5cm i jakis wzmacniacz moze skrzynie choc nie krenci mnie drganie tylnej szyby ma to grac jak w b7 lub jeszcze lepiej

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

i jeszcze nie za drogie i nie za tanie mysle do1,5 tysiaca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co tyle głośników?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie 8 glosników 2 na podszybie i po 1 do drzwi w sumie 4 to juz masz 6 gdy rozbieralem bagarznik znalazlem jeszcze miejsce na 2 jajowate .musi poprostu dobrze grac polecacie jakas marke ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw podstawy. Zasada im MNIEJ głośników tym lepiej. Nie na odwrót. Jest wieczór więc przed spaniem poczytaj to: http://www.car-audio.waw.pl/PolskiCarAudioFAQ.pdf

Dalej, jaki profil grania cię interesuje? Ma być głośno? Dużo basu? Cz może wolisz iść w jakość? Subwoofer wchodzi w grę?

 

Jak się postarasz to zagra lepiej niż Passat B7. Nie słuchałem tam serii ale strzelam że gra to paskudnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sztefen1989 zestaw całkiem konkretny. Jakie radio, drzwi wygłuszone?

Blaupunkty sobie odpuść, chyba że trafisz na serię Velocity.

 

Radyjko jak już wspomniałem SONY XAV- 602 BT.

Drzwi jeszcze nie wygłuszone ale maty kupuję niebawem (GMS 07 PLATINUM znaleziona na alledrogo)

Zanim cokolwiek ruszę chcę mieć wzmacniacz żeby 2 razy się nie bawić z rozbieraniem drzwi.

A co do VELOCITY to właśnie na portalu aukcyjnym znalazłem jeden wzmacniacz tej serii ale przed zakupem chciałbym się poradzić czy jest on odpowiedni do mojego zestawu (nie za mocny/ słaby?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki zestaw,głośniki przód,subwoofer wzmak i radio do 1000-1200? zależy mi na tym aby było głośno i bym w miare bass

~ b5 kombi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wstaw linka do aukcji.

 

Adiv026, poczytaj poprzednie posty w tym temacie. Z tym budżetem na całość to tylko używki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/show_item.php?item=5067460587

 

To jest wzmacniacz o którym mówiłem. 280zł z wysyłką. Pytanie do Was- cena odpowiednia? I drugie- nie będzie problemów z połączeniem z moim zestawem? Nie chciałbym żeby moje głośniki zagrały tylko raz :D

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=5067460587

 

To jest wzmacniacz o którym mówiłem. 280zł z wysyłką. Pytanie do Was- cena odpowiednia? I drugie- nie będzie problemów z połączeniem z moim zestawem? Nie chciałbym żeby moje głośniki zagrały tylko raz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu kupiłem nowe radio Alpine CDE-195BT do Passata B5 kombi.

Przymierzam się do wymiany przednich fabrycznych głośników na coś lepszego do 300-350zł.

Na ten czas skłaniam się ku podłączeniu głośników pod samo radio bez wzmacniacza.

Fabrycznie mam głośniki (4) z przodu i chciałbym je wykorzystać ewentualnie na tył.

Myślę że przy okazji dobrze byłoby wygłuszyć chociaż w jakimś stopniu drzwi.

Jakieś propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stefen, ten Blaupunkt wygląd całkiem porządnie. Nie martw się o swój zestaw, ciężko cokolwiek spalić.

 

 

aDI wiesz w ogóle jakie możliwości ma ta alpinka? Z tego co jest napisane na stronie Alpine, masz między np. 3-drożną zwrotnicę aktywną i korekcję czasową. To radyjko aż prosi się o podłączenie systemu aktywnie. Czyli minimum jedna 4 kanałówka na przód i kolejny wzmacniacz na subwoofer jeśli takowy zakładasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności