Skocz do zawartości
Gość pazder

LAMPY PRZEDNIE PASSAT B5

Rekomendowane odpowiedzi

On powiedział że tak...

Zdolny chłopak jest :lol

ale patrząc na inne jego aukcje to wszystko ma chińskie...i sam nie umiał się określić czy lampy są depo czy sonara czy czegoś innego;/

 

No właśnie,z dala od takich allegrowiczów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego akurat te lampy są pod D2S na mijania i h7 na długie, są też takie ten sam model tyle że mają 2x h7 na mijania i na długie. Firma depo, sam zakupiłem rok temu takie lampy bo standard już słabo świecił jak dla mnie. I powiem tak ze świecą bardzo dobrze, układ światło cienia jest też dobry, ja mam 2x h7 i założony hid na mijania. Rewelacja, droga oświetlona bez porównania do zwykłych reflektorów i co najważniejsze nie oślepia nikogo. Soczewka w tych lampach jest przystosowana pod xenon więc nie masz co się zastanawiać nad wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam okazję wyhaczyć te z tej aukcji - kumpel kupił ale zmienił auto i te na szybko chce sprzedać - nawet nie założone - bez żarówek

A jako że nie mam sprysków i samopoziomowania zastanawiam się czy na razie da rady założyć tam np h7 (mam takowe osramki) aby się policja nie doczepiła - w między czasie skompletuję zastaw i wtedy zrobiłbym na D2S

Fotki gniazda i homologacji:

 

http://img827.imageshack.us/i/d2sd.jpg/

http://img155.imageshack.us/i/homologacja.jpg/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że pod D2S nie podłączysz żarówek h7, ale jeżeli już masz taką możliwość to bierz je. Jak masz mocowanie D2S to możesz sobie założyć konkretny xenon już, np żarniki philipsa i odpowiednie do nich przetwornice i będzie super - tylko że to też dodatkowy koszt. Ja nie mam sprysków ani systemu samopoziomowania i jeszcze mnie policja za to nie zatrzymała i nie zaglądała w lampy. A i jeszcze na tych lampach jest homologacja: xenon DC na mijania i HR na długie tak mi się wydaje.

Edytowane przez jnsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeszcze mnie policja za to nie zatrzymała i nie zaglądała w lampy.

 

A powinna już za to dowód zgarnąć! :doh

Pomyśl też o innych kierowcach a nie tylko o sobie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podejrzewam że pod D2S nie podłączysz żarówek h7

A co ty na Patryku - ty tam bardziej oblatany jesteś - żeby przejść z H7 na D2S znalazłem adaptery natomiast w drugą stronie nie - na różnych forach różnie piszą - ale brak przykładów

Chociaż jak przyglądnołem się gniazdu to obawiam się, że H7 bedzie za płytko w gnieździe i nie spełni to zadania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk jeśli chodzi ci o oślepianie innych to fakt hid'y może i oślepiają ale tylko wtedy gdy są zamontowane w nieodpowiedniej lampie np w zwykłych reflektorach z ryflowanym kloszem. A akurat te lamy o których tu piszemy mają przystosowane soczewki pod xenon więc nie widzę w tym żadnego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Patryk jeśli chodzi ci o oślepianie innych to fakt hid'y może i oślepiają ale tylko wtedy gdy są zamontowane w nieodpowiedniej lampie np w zwykłych reflektorach z ryflowanym kloszem. A akurat te lamy o których tu piszemy mają przystosowane soczewki pod xenon więc nie widzę w tym żadnego problemu.

 

Ty może nie widzisz ale tysiące kierowców jadących z przeciwka już tak...Poczytaj trochę,podszkol się to porozmawiamy.Nie mam zamiaru pisać kolejnego wykładu na temat xenonów i całej reszty przepisów.Zrozum wreszcie że reflektor to dopiero początek.Jeszcze jedno-TAK,POWINNI ZA TO ZABIERAĆ DOWÓD!!

 

 

 

A co ty na Patryku - ty tam bardziej oblatany jesteś - żeby przejść z H7 na D2S znalazłem adaptery natomiast w drugą stronie nie - na różnych forach różnie piszą - ale brak przykładów

Chociaż jak przyglądnołem się gniazdu to obawiam się, że H7 bedzie za płytko w gnieździe i nie spełni to zadania

 

Właśnie się nad tym zastanawiam...Jest przejściówka z d2s na H7 ale w drugą stronę już takowej niema-przynajmniej nigdy do tej pory się z tym nie spotkałem.Coś mi się wydaje że będziesz musiał jednak wrzucić od razu xenon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk a czy soczewka pod xenon a H7 rozni sie czyms szczegolnym ze nie mozna uzyc palnika hid w lampie pod H7 ? konstrukcyjnie jest inna ze oslepia nawet po ustawieniu swiatło-cienia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Patryk a czy soczewka pod xenon a H7 rozni sie czyms szczegolnym ze nie mozna uzyc palnika hid w lampie pod H7 ? konstrukcyjnie jest inna ze oslepia nawet po ustawieniu swiatło-cienia ?

 

Nawet jak by soczewka była taka sama-klosz jest już nieco inny,także odpada.Chcesz d2s-kupujesz odpowiedni reflektor i całą resztę do niego-cieszysz się xenonem.W moim mniemaniu inne pomysły nie wchodzą w grę.Jak coś już ma być to przede wszystkim zrobione zgodnie z prawem i normami.Wkurza mnie poprostu jak ktoś ma nawet reflektor pod xenon i twierdzi że nie oślepia innych-bzdura!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nawet jak by soczewka była taka sama-klosz jest już nieco inny,także odpada.Chcesz d2s-kupujesz odpowiedni reflektor i całą resztę do niego-cieszysz się xenonem.W moim mniemaniu inne pomysły nie wchodzą w grę.Jak coś już ma być to przede wszystkim zrobione zgodnie z prawem i normami.Wkurza mnie poprostu jak ktoś ma nawet reflektor pod xenon i twierdzi że nie oślepia innych-bzdura!
zgadzam się z kolegą strasznie oślepiają te ala ksenony HID to jakiś shit ani to legalne ani to praktyczne może i świecą daleko ale strasznie obciążają wzrok szczególnie w nocy jak taki jedzie za tobą to szału można dostać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dlaczego piszecie bzdury podając jako przykład HID-y więc mam pytanie z kim sie przyjemniej mijac z gościem ktory ma zqłozone HID-Y i wszystko wyregulowane czy z gościem ktory ma zalożone np H7 i regulacje samochód przechodził ostatnio na taśmie montażowej w fabryce. Oczywiście nie jestem zwolennikiem a raczej przeciwnikiem pakowania HID-ów do wszystkiego co ma szkło z przodu ale do lamp ktore są przygotowane do montażu HID-ów i są dobrze zamontowany żarnikiem oraz wyregulowane. Bo najważniejsza jest regulacja i jak nie idzie przeprowadzić to nie zakladać bo się nie nadaje. Potępianie w czambuł wszystkich którzy zakladaja hidy to tak samo brzmi jak wszystko co nie białe na pal. A regulacja i mycie lamp nie tylko przy okazji mycia samochodu to jest cacy i popieramy. Gość ktory ma założone HID-y wyregulowane i dba o czystość lamp bo jest świadomym użytkownikiem drug (to taki gość który wie że nie jest jedynym użytkownikiem drogi i światła nie mają tylko jemy służyć a przede wszystkim nie szkodzić innym) Szerokiem drogi i nie oślepiać:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedzialem gdzie napisać więc napisze tutaj, wiec mam taki problem, że ciagle swieca mi halogeny, moze być gdzies jakis problem w styku czy cos takiego? bo czasami rowniez mi sie przeciwmgłowe tylne załącza..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiedzialem gdzie napisać więc napisze tutaj, wiec mam taki problem, że ciagle swieca mi halogeny, moze być gdzies jakis problem w styku czy cos takiego? bo czasami rowniez mi sie przeciwmgłowe tylne załącza..

 

miałem to samo, tzn wraz z załączaniem świateł włączały się również halogeny - problemem był włacznik świateł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, potrzebuję dokładną instrukcję wymiany lamp w b5 przed liftem, najlepiej ze zdjęciami. Znalazłem niestety tylko instrukcje do wymiany lamp po lifcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Siema, potrzebuję dokładną instrukcję wymiany lamp w b5 przed liftem, najlepiej ze zdjęciami. Znalazłem niestety tylko instrukcje do wymiany lamp po lifcie.

 

To sobie poszukaj na forum :doh

Wszystko przecież masz...

 

w 3B robisz tak:

Odpinasz kostki-zasilająca i regulacji,odkręcasz dwa wkręty na górze reflektora (pod zaślepkami plastikowymi) a później jeden wkręt z boku (zobaczysz go po demontaży kierunkowskazu który jest "na spręzynce").Cała filozofia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jako że w moim paski standardowe lampy ledwo świecą i coraz ciężej mi sie jeździ nocą, zastanawiam się nad ich wymianą. Czytałem ten wątek od początku i z tego co widzę, najbardziej polecane są lampy firmy DEPO. Znalazłem też opinie, że firmy Sonar bywają całkiem niezłe (chociaż była też opinia, że są bardzo badziewne i szybko tracą swoje wlasciwości swietlne). Osobiście podobają mi się bardziej te drugie - sonary.

 

Sonar: http://allegro.pl/lampy-angel-eyes-vw-passat-b5-96-00r-ringi-chrom-i1539025749.html

Depo: http://allegro.pl/reflektory-depo-vw-passat-b5-3b-96-00-angel-eyes-i1552439483.html

 

Sonary fajnie (?), że są zespolone z kierunkowskazami. Pozatym w ogole wydają się ładniejsze (patrząc na zdjęcia). Jednakze, bardziej niż na wyglądzie zalezy mi zeby nie zmatiowiały szybko i swieciły jak najlepiej.

 

Druga sprawa, zastanawiam się jak sprawują się te oringi, które robią za postojówki. Czy to jest na jakichś diodach? zdarza się ze się wypalają? - co wtedy, czy można je wymienić? Może lepiej inne - bez tych "angel eyes"?

 

Ani w tym ani w poprzednim samochodzie nigdy nie zmienialem lamp na inne niż oryginalne więc jestem w tym temacie zielony.

 

Co radzicie? Proszę o opinie

pozdro

Ad3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę o opinie

Miałem Sonar teraz mam Depo. Jeżeli chodzi o jakośc wykonania to wolę Depo. Sonary ciągle się rozwarstwiały na klejeniu, po deszczu lub myciu parowały, badziewiaste plastikowe osłonki na żarówki - ciężko je odkręcic. Mam już rok czasu Depo i jestem zadowolony. Diody w ringach można wymienic. A wizualnie - bardziej podobają mi się Depo (mam ciemno zielonego paska - można zobaczyc go w wątku "Mój pasek")ale to już kwestia gustu.

http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=1080975&postcount=12

Edytowane przez johnny147

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli Depo lepsze i pod wzgledem jakosci wykonania i pod wzgledem wygladu. A Kolego mozesz jeszcze powiedzieć które lepiej świecą?

 

[edit] zamowilem te: http://allegro.pl/show_item.php?item=1557142200 :)

Edytowane przez Ad3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności