Skocz do zawartości
Gość dembol

Felgi aluminiowe do B6

Rekomendowane odpowiedzi

CHICAGO -Uzytkownicy proszeni o informację: Po sąsiedzku mam do kupienia takie osiemnastki. Zdjęte z 3 -letniego passata. Proste ale mają wiele odprysków klarlaku na calej powierzchni. Czy to tak czesto sie zdarza?W zimie chyba nie jezdzily. Od wewnątrz wszystkie znaki sugerują ,że to oryginał

 

 

 

 

 

Ja miałem to samo.Na moich oryginalnych Le Mansach po roku od wyjazdu z fabryki zaczął schodzić bezbarwny lakier.Wojowałem kilka miesięcy i wymienili na nowe w ramach gwarancji i do dzisiaj mam spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@danek u mnie nic takiego nie występuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

tak, to sa oryginalne od sporta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zimie prawdopodobnie bede kupowac alufelgi, ale mam pewne obiekcje co do szesnastek - czy one wygladaja OK na Passku czy 17 to minimum? Osobiscie kupowalbym 18tki ale alusy plus ogumienie to troche wydatek, wiec raczej odpada.

 

Druga sprawa - czy ktos ma czarne felgi matowe w czarnym Passku? Jak to wyglada? Bo mi czarne fele podobaja sie bardzo, ale wlasnie nie wiem jak mat bedziue wygladal z metalicznym lakierem. Ewentualnie felga czarno-srebrna.

Fele jakie bym rozwazal, to albo uzywki VW albo nowe, np OZ - cena felg 16 za komplet to licze ok 2000pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po zimie prawdopodobnie bede kupowac alufelgi, ale mam pewne obiekcje co do szesnastek - czy one wygladaja OK na Passku czy 17 to minimum? Osobiscie kupowalbym 18tki ale alusy plus ogumienie to troche wydatek, wiec raczej odpada.

 

Druga sprawa - czy ktos ma czarne felgi matowe w czarnym Passku? Jak to wyglada? Bo mi czarne fele podobaja sie bardzo, ale wlasnie nie wiem jak mat bedziue wygladal z metalicznym lakierem. Ewentualnie felga czarno-srebrna.

Fele jakie bym rozwazal, to albo uzywki VW albo nowe, np OZ - cena felg 16 za komplet to licze ok 2000pln.

 

16-tki to bardacha. 17 cali jest dobrym kompromisem.W B5 mam lekki dyskomfort .Ale w B6/B7 jest bardzoOK.

KOlor: W zasadzie to jesli ciemne auto to powinna byc jasna felga. I odwrotnie. Ale czy o gustach się dyskutuje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena ok. fele trochę porysowane i pozadzierane a gumy podjeżdża 1-2 sezony więc myślę że cena ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezdzi ktoś w B6/B7 na rozstawie 5x114,3 ? Jezeli tak , to wszystkie sruby pływaki , czy tylko jedna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedną śrubą nie zmienisz rozstawu o 2,3 mm.

Pomijając już kwestię, że rozstaw zmieni się tylko pomiędzy śrubą nr 1, a śrubami przeciwległymi (nr 3 i 4).

Rozstaw pomiędzy 2 i 5 zostanie ten sam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jasne. Dzieki. Moze taki rozstaw wplywac na bezpieczenstwo jazdy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem całkiem.

Wszystkie parametry ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Bardzo ładne, miałem w Oplu kiedyś podobny wzór, bardzo fajnie się prezentowały kola.jpg też będe musiał poszukać czegoś nowego na wiosne,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a felgi orginalne z passata b7 w rozmiarze 17" beda pasowaly do b6?czy sa jakies roznice?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a felgi orginalne z passata b7 w rozmiarze 17" beda pasowaly do b6?czy sa jakies roznice?

 

To ten sam passat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeźdzę na następujących kołach:

 

zima:

- 235/45/r17, felgi VW Westwood 17x7,5 ET46.

 

lato:

- 235/40/r18 - jeździłem dwa sezony na felgach BBS CH (Challenge) oznaczenie modelu CH012. rozmiar felgi to 18x8,5 mają ET35 (felga jest na równo z karoserią),

- na sezon 2012: 235/35/R19 na felgach produkcji WSP ITALY - są to bardzo dobrej jakości (posiadają TUV itd) repliki felg Porsche 911 997 Turbo, rozmiar 19x8,5, ET jest 50, natomiast do tego idą 15mm adaptery zmieniające rozstaw z Porsche na VW. tj. z 5x130 na 5x112. (mam nadzieję, że wszystk obędzie dobrze siedziało, tak jak przy ET35).

 

 

 

Zobaczymy jak się będzie jeździło;) na razie nie mam jeszcze do nich opon.. , ale kupię albo bridgestony s001, Goodyeary lub Continentale. Zobaczymy co będzie taniej.

Edytowane przez Sadziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności