Skocz do zawartości
Gość dembol

Felgi aluminiowe do B6

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupiłem takie kapselki na alle.

Była licytacja i zakończyłem gdzieś na 40,- za 4 sztuki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usunąłem ogłoszenie/Duży

 

No a tak, żeby pozostać w wątku to... mogę się podzielić opiniami z jazdy na 18" (235/40/R18) - i według mnie w stosunku do 17" jest prawie nieodczuwalna różnica.. Natomiast w moim passacie jest zawias "Sportline" i to też ma wpływ na odczucia z jazdy. Wydaje mi się, że jest w nim trochę sztywniejszy amortyzator, a na pewno jest ok 1-2cm niżej niż w zwykłym passku.

 

Natomiast po przyszłym sezonie (2012) podzelę się opinią jak się jeździ po polskich drogach na 235/35/R19 na gwincie H&R.. ;) Ogólnie mi się podoba "sztywne" zawieszenie, lepsze prowadzenie i czucie drogi, nie znoszę miękkich i bujających zawiasów.

 

Podsumowując - warto wchodzić w felgi 17, 18, 19 cali bo nasze passaty wyglądają tak o wiele lepiej.... przy 18 i 19 calach.. musi być już lekka gleba (np.-30mm od zwykłego zawiasu) lub idealny hellaflush - wtedy ma to sens :)

 

---------- Post added at 15:04 ---------- Previous post was at 14:40 ----------

 

Jeszcze odnośnie wszystkich zapytań dot rozmiarów opon i offsetów felg.

 

dla opon o szerokości 235mm, dobór opon wyglądają następująco:

 

17" - 235/45/R17

18" - 235/40/R18 (przy niskim ET np. 35 i miękkim zawiasie może obcierać już tył od nadkole),

19" - 235/35/R19

 

dla felg o szerokości 8,5" - najlepiej kupić felgi z ET35 (wychodzą idealnie na równi z samochodem..np. BBSy za zwyczaj są dla Audi i VW z takim ET! ale również jest to wartość graniczna (broń borze nie kupować felg z mniejszym ET). Już przy ET35 i oponie 235mm przy miększym zawieszeniu przy większych wybojach obciera z tyłu koło o wnętrzne/wykładzinę nadkola, myślę, że z oponą 225mm byłoby perfekt i nic by nie obcierało nawet na serii.

 

Przy szerokości 8" - najlepiej kupić z ET38,

 

Przy węższych felgach x7,5 (takie jak dają seryjnie w VW) - zalecałbym ET42.

 

standardowa seria 17x7,5 ma ET45/46, ale wtedy jest "zwyczajnie", koło jest mocno schowane w środku nadkola. (seria jest według mnie dobrym rozwiązaniem na zimę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, wrzucam link do wątku o moim Variancie, na zdjęciach można zobaczyć Passka na BBS CH 18" a także na VW 17", czy ktoś wie jak się nazywa model tych felg VW?

 

pozdro!

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=92365

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
VW 17", czy ktoś wie jak się nazywa model tych felg VW?

Stąd wynika, że to Westwood.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stąd wynika, że to Westwood.

 

dzięki, pamiętałem, że to jakiś wood, tylko nie pamiętałem, czy wedgewood, czy może sherwood z robin hood:) hehe.

 

Zatem westwood.

 

a tutaj wklejam foty 18x8,5" ET35 BBS CH, na których aktualnie jeździ mój passat:

 

BBS-CH012-18x8.5.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, chce kupić oto te felgi czy ktoś może zakładał taką szerokość juz u siebie ???? http://allegro.pl/show_item.php?item=1797922108&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62

Edytowane przez wojtekf1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki czy felgi o takich rozmiarach wejdą do passata b5 2006 r ?????

 

8,5 J X 19" 5X112 ET35

9.5 J x 19" 5x112 ET38

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chłopaki czy felgi o takich rozmiarach wejdą do passata b5 2006 r ?????

 

8,5 J X 19" 5X112 ET35

9.5 J x 19" 5x112 ET38

 

nie ten dział

To jest temat o passacie B6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledze chyba jednak chodziło o B6, tylko napisał B5. Nie kojarzę, żeby w 2006 roku produkowali jeszcze B5. To nie Skoda. :P:-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledze chyba jednak chodziło o B6, tylko napisał B5. Nie kojarzę, żeby w 2006 roku produkowali jeszcze B5. To nie Skoda. :P:-D

Faktycznie :)

Nie zwróciłem uwagi na rocznik :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś czy szpilki od alu felg będą dobre do stalówek. Kupiłem komplet zimówek na stalówkach za 800 zł z bieżnikiem 7 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy szpilki od alu felg będą dobre do stalówek

jak masz ori alufelgi to szpilki będą pasować :dobrze , jak alufelgi nie ori szpilki mogą nie podpasić :dupablada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie gniazdo maja felgi takie dobierz sruby (kuliste lub stozkowe).Sruby ze stalowych felg prawdopodobnie beda za krotkie.6 pelnych obrotow sruby gwarantuje bezpieczne trzymanie felgi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]66965[/ATTACH]

Mam oryginalne alufelgi nie wiem czy są z ori. będą z takich felg pasowac szpilki do stalówek??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14x1,5x27+ kulisty kolnierz-takie beda pasowaly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alu masz ori.

Zobacz czy stalówka jest od vw i będzie pasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slyzo - na 1000 % bedą pasowały bo sam mam oryginały alu i stalówki zimowe oryginał przekładam i jest oki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CHICAGO -Uzytkownicy proszeni o informację: Po sąsiedzku mam do kupienia takie osiemnastki. Zdjęte z 3 -letniego passata. Proste ale mają wiele odprysków klarlaku na calej powierzchni. Czy to tak czesto sie zdarza?W zimie chyba nie jezdzily. Od wewnątrz wszystkie znaki sugerują ,że to oryginał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności