Skocz do zawartości
Gość dembol

Felgi aluminiowe do B6

Rekomendowane odpowiedzi

Mój Pasztet na nowych Alu. MAK Corsa ET42 16'' http://img7.imageshack.us/i/20110325.jpg/

 

u do bani , oczywiście to tylko moje zdanie ale mi sie nie podoba b6 na takiej feldze, to raczej pasuje do punto czy corsy a nie do takiego dumnego i poterznego passata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u do bani , oczywiście to tylko moje zdanie ale mi sie nie podoba b6 na takiej feldze, to raczej pasuje do punto czy corsy a nie do takiego dumnego i poterznego passata

 

W rzeczywistości wygląda o wiele lepiej. Poza tym to jest tylko 16'' Jak by dać twoje felgi w 16'' tez nie wyglądały by tak majestycznie. Niestety rozmiar ma znaczenie. Tak jak napisłeś rzecz gustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W rzeczywistości wygląda o wiele lepiej. Poza tym to jest tylko 16'' Jak by dać twoje felgi w 16'' tez nie wyglądały by tak majestycznie. Niestety rozmiar ma znaczenie. Tak jak napisłeś rzecz gustu.

 

jesli tobie sie podobaja kolego to już 99% sukcesu a zdanie jednostek miej głeboko w .....

a z rozmiarem to masz racje kazda kobieta mówi że małe też jest piękne a w mysli dodaje ze duzy moze wiecej :bleble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegą wyżej.Wyglada jakby mial stalowki i kolpaki "tuning" z Tesco ;) grunt,ze Tobie pasi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam się z kolegą wyżej.Wyglada jakby mial stalowki i kolpaki "tuning" z Tesco ;) grunt,ze Tobie pasi :)

 

Po pierwsze za małe do tak dużego auta.

Po drugie wzór nie bardzo pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie troche z innej beczki tzn jaki maksymalny rozmiar felg i opon wejdzie do passata b6 i oczywiscie zeby sie uciagnal na nich - 2.0 tdi 170KM

 

prosze o dokladnie parametry felg i opon ktore na 100% wejda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja mam pytanie troche z innej beczki tzn jaki maksymalny rozmiar felg i opon wejdzie do passata b6 i oczywiscie zeby sie uciagnal na nich - 2.0 tdi 170KM

 

prosze o dokladnie parametry felg i opon ktore na 100% wejda.

 

dziwne pytanie

mysle ze 20 cali wejdzie spoko ale czy bedzie fajnie wygladal??????

mnie sie juz nie podoba jak na standardowym zawieszeniu jest 18 cali wiec ja bym obnizyl auto, a to oczywiscie powoduje ze wspomniane 20 cali moze juz nie wejsc.

co do szerokosci to w nadkole wejdzie pewnie i rozmiar 295 a to czy bedzie tarlo o blotnik czy o wahacz zalezy tylko od ET.

tak wiec odpowiadajac na twoje pytanie powiem, ze nie da rady jednoznacznie odpowiedziec na nie. jesli bedzie ET do bani to i nawet 16 cali bedzie tarlo. a jak dobre to i 20 cali na 295 wejdzie. tylko znowu czy auto to uciagnie lub uhamuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy dla skrzyni DSG jest jakas roznica jakie kola mamy zalozone? Konkretnie chodzi mi o to czy nie bedzie wariowac gdy zalozymy niefabryczne felgi z oponami z jakims tam profilem ktory nie do konca odpowiada temu co fabryka nakazuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla tych co jezdza dieslami 140-170KM raczej nie polecalbym wiekszych felg niz 18 cali i zbyt szerokich opon w stylu 235/245/40-50mm... Nie bede tutaj pisac o wlasciwosciach jezdnych typu sciaganie kierownicy na koleinach itd.. ale przy tych mocach silnika beda spore opory na toczeniu. Dla kogos kto nie dba o przyspieszenie auta mozna zakladac i 19' czy 20' ale wg mnie dla paska 140-170koni racjonalna opcja to 17 do max 18 cali i opony 215-225/40-50. Wiem ze nie odkrywam Ameryki, ale wydaje mi sie ze warto spojrzec nie tylko na walory wizualne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fabryka zakłada 235, i to zarówno do 17, jak i 18...

Chyba nie poprawimy już niemieckich inżynierów...?!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli tak jest to OK, ja na wlasnym doswiadczeniu przekonalem sie ze zakladanie za duzych felg czy opon daje gorsze osiagi..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jesli tak jest to OK, ja na wlasnym doswiadczeniu przekonalem sie ze zakladanie za duzych felg czy opon daje gorsze osiagi..

 

Nie dla wszystkich osiągi są najważniejsze, dla niektórych liczy się wygląd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17-18 cali i lekka gleba i jest pieknie.

szerokosc wg mnie 215 tez jest super. na nasze drogi jak najweższe opony bym polecal.

szeroka opona sprawdza sie tylko w sportowej jeździe na gladkim torze. a takich u nas na drogach nie ma.

 

okolo 10 lat temu jak bylem mlody i w glowie byl tyko wyglad auta to do golfa 4 zalozylem 17 cali i oponke toyo proxes t1s, ktora byla piekna ale sporo za duza, za szeroka. 245/35/17

to byl zdecydowany przerost formy nad trescią, gorze przyspieszenie, gorsze hamowanie.

na plus to tylko predkosci z jakimi pokonywalem zakrety :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mógłby ktoś odpowiedzieć czy podejdą felgi do mojego zwykłego b6 od passata cc. Tam felgi są 8 cali szerokie z et41. Mówie o 17. Jak myślicie... będzie obcierać czy nie?? Opony 235/45/17.

 

Poza tym czy na tych kolach nie będzie wyglądał jak wóz drabiniasty? Teraz mam standardowe felgi 16 od highlina na oponach 205/55/16 i taka zmiana wydaje się dosyć radykalna, ale może się myle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tym ET i szerokości felgi, koło będzie "wystawać" o 12 mm bardziej od oryginału. Nie powinno nic obcierać. I nie będzie wyglądać jak wóz drabiniasty ponieważ felga 17" wychodziła w oryginale właśnie na takich oponkach.

Mowa oczywiście o B6, w opisie masz B4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam pewien problem. Zakupilem felgi do passata 18"/ 8" et 35 i po zalozeniu wydaje mi sie ze za bardzo wystaja na zewnatrz, fakt ze przymiarke robilem bez opon bo jeszcze nie zakupilem. W chwili obecnej mam zalozone 16"/7" ET45. Dodam ze chcialbym zalozy opony o rozmiarze 225/45/18. Pytanie,czy felgi 18 z et 35 moga zostac czy moze wymienic na ET 45? Passat nie na seryjnym zawieszeniu aczkolwiek wydaje mi sie ze jest na sportline z uwagi na to ze cos nisko siedzi a na sprezynach mam 3 kolorowe kropki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli 12 mm na zewnątrz to jest dopuszczalna różnica w stosunku do oryginału?? A co myślicie o tym zestawie... tzn czarny pasek i felgi od cc.

http://forums.vwvortex.com/showthread.php?4394756-Passat-CC-SPA-wheels

Właściwe Zdjęcia są w połowie strony.

 

Trafiają mi się za 2.500 takie felgi i nie wiem czy je brać czy rozejrzeć się za czymś innym.

Edytowane przez hubert632

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli 12 mm na zewnątrz to jest dopuszczalna różnica w stosunku do oryginału?? A co myślicie o tym zestawie... tzn czarny pasek i felgi od cc.

http://forums.vwvortex.com/showthread.php?4394756-Passat-CC-SPA-wheels

Właściwe Zdjęcia są w połowie strony.

 

Trafiają mi się za 2.500 takie felgi i nie wiem czy je brać czy rozejrzeć się za czymś innym.

 

ja bym szukał chicago na twoim miejscu jak masz taka kasiorke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale generalnie ten zestaw podoba się wam w skali...

1) zajebisty

2) może być

3) ani mi się podoba ani nie

4) rozglądaj się za czymś innym

5) wygląda jak pół dupy zza krzaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności