Skocz do zawartości
dirve

Kodowanie Passat B8 / VCDS/ sprawdzone mody

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Jelon napisał:

Bawiłem sie kodowaniem w Car scanerze i troche w Obd11

Jak robiłeś zmiany jednym i drugim to może być kłopot z łatwym wycofaniem.

Ja kiedyś namieszałem tak, że zaczęło mi stałe błędy wywalać. Uratował mnie właśnie backup pierwotnego stanu z obd11.
Wrzuciłem sobie do excela ten stary backup i aktualny - żeby linia po linii wyłapać zmiany.
Potem żmudnie przywracałem poszczególne adaptacje lub wartości bajtów do pierwotnego stanu, aż wszystko uporządkowałem. Myślę, że tym sposobem też możesz spróbować.

Dla mnie to była nauczka, żeby zmiany wprowadzać świadomie i zapisywać wszystko, żeby mieć możliwość powrotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem i podczas przywracania zaczeły dziać sie te żeczy które wymieniłem . Swiatła mijania świecą cały cza z DLA i wypierdzielają Mi akumulator , podlaczyłem prostownik ale nie daje rady bo jest około 2000 tyś kodowań nie wiem jakim cudem oczywiscie z głupoty zrobiłem backupa onecnych kodowań . Bez przednich migaczy trochę słabo jeździć po mieście 

24 minuty temu, JanekM napisał:

Jak robiłeś zmiany jednym i drugim to może być kłopot z łatwym wycofaniem.

Ja kiedyś namieszałem tak, że zaczęło mi stałe błędy wywalać. Uratował mnie właśnie backup pierwotnego stanu z obd11.
Wrzuciłem sobie do excela ten stary backup i aktualny - żeby linia po linii wyłapać zmiany.
Potem żmudnie przywracałem poszczególne adaptacje lub wartości bajtów do pierwotnego stanu, aż wszystko uporządkowałem. Myślę, że tym sposobem też możesz spróbować.

Dla mnie to była nauczka, żeby zmiany wprowadzać świadomie i zapisywać wszystko, żeby mieć możliwość powrotu.

Dzięki za pomysł ale nie jestem pewny czy to ogarne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Jelon napisał:

Zrobiłem i podczas przywracania zaczeły dziać sie te żeczy które wymieniłem . Swiatła mijania świecą cały cza z DLA i wypierdzielają Mi akumulator , podlaczyłem prostownik ale nie daje rady bo jest około 2000 tyś kodowań nie wiem jakim cudem oczywiscie z głupoty zrobiłem backupa onecnych kodowań . Bez przednich migaczy trochę słabo jeździć po mieście 

Dzięki za pomysł ale nie jestem pewny czy to ogarne...

bawiłeś się w kodowanie bitami czy gotowymi aplikacjami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Jelon napisał:

Dzięki za pomysł ale nie jestem pewny czy to ogarne...

No niestety jak się tak pomieszało, to pozostaje szczegółowe porównanie. Jak masz backup stanu, kiedy wszystko hulało to i tak jesteś w bardzo dobrej sytuacji.

Najlepiej obydwa backupy z obd11, bo wszystkie adaptacje są ładnie opisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Bartibarti napisał:

bawiłeś się w kodowanie bitami czy gotowymi aplikacjami?

Gotowymi aplikacjami, co to teraz sie dzieje to nic nie zmieniałem,  po przywracaniu zaczęło sie tak dziać ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Jelon napisał:

Gotowymi aplikacjami, co to teraz sie dzieje to nic nie zmieniałem,  po przywracaniu zaczęło sie tak dziać ...

a jakieś błędy się pojawiają?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, JanekM napisał:

No niestety jak się tak pomieszało, to pozostaje szczegółowe porównanie. Jak masz backup stanu, kiedy wszystko hulało to i tak jesteś w bardzo dobrej sytuacji.

Najlepiej obydwa backupy z obd11, bo wszystkie adaptacje są ładnie opisane.

Chyba juz nie bo klikłem w car scaner backap zamiast przywracanie kodowań i nadpisało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Jelon napisał:

Chyba juz nie bo klikłem w car scaner backap zamiast przywracanie kodowań i nadpisało

to raczej musisz poprosić o pomoc kogoś kto się na tym zna. Wiem że już po fakcie ale w carscanerze wykakuje komunikat że jeśli chcesz cofnąć kodowania to tylko i wyłącznie przez przywrócenie po kolei a nie backup. Poszukaj tu na forum człowieka ze swojego miasta lub na grupkach na fb kogoś kto robi zdalnie i ogarnie pewnie w pare minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Bartibarti napisał:

a jakieś błędy się pojawiają?

 

Tak , kilka. Napewno od pokrętła zmiany świateł,  połozenie krańcowe wycieraczki tyle pamietam 

Teraz, Bartibarti napisał:

to raczej musisz poprosić o pomoc kogoś kto się na tym zna. Wiem że już po fakcie ale w carscanerze wykakuje komunikat że jeśli chcesz cofnąć kodowania to tylko i wyłącznie przez przywrócenie po kolei a nie backup. Poszukaj tu na forum człowieka ze swojego miasta lub na grupkach na fb kogoś kto robi zdalnie i ogarnie pewnie w pare minut.

Chyba musze mieć VCDS by zdalnie to zrobić tego się dowiedziałem od jednego kolegi z forum na fb. I problem w tym ze jestem obecnie w Holandii 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Jelon napisał:

Chyba juz nie bo klikłem w car scaner backap zamiast przywracanie kodowań i nadpisało

Nie wiem czy się rozumiemy.

Czy masz backup stanu sprzed wszystkich zmian, kiedy było ok? Najlepiej żeby to był backu zrobiony za pomocą obd11.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, JanekM napisał:

Nie wiem czy się rozumiemy.

Czy masz backup stanu sprzed wszystkich zmian, kiedy było ok? Najlepiej żeby to był backu zrobiony za pomocą obd11.

 

W obd11 nie zrobiłem .Czy w carscanerze jest to nie wiem . Podłącze sie sprawdze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy da radę zmienić domyślny widok z kamer na ekranie w systemie "360 stopni"

Aktualnie wjeżdżając na moje miejsce parkowania przodem łukiem. Auto wykrywa przeszkodę i odpala widok z kamer. Chciałbym by odpalała się przednia kamera z "kreskami łuków" 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.03.2023 o 11:49, kamillo890 napisał:

Tu może być kwestia rocznika auta bo w moim przypadku nie ma to znaczenia.  Nawet nie wiem czy częściej nie rozkładają się po dłuższym postoju niż zaraz po zamknięciu. Ale nie jest to tylko problem u mnie także nie drążyłem tematu co powoduje tę losowość.

Ostatnio zauważyłem opcję w Menu a mianowicie wyłaczenie składania lusterek. Wolę aby były na stałe otwarte niż polegać na loterii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z forum może podzielić się plikiem parametryzacji do modułu kamery A5 (passat b8 z TJA, ACC, DLA) pod 3Q0 980 653 F HW:H13 / SW:0171?

Spierdzieliłem sobie parametryzacje przez głupotę (odpaleniem parametryzacji z skryptu Car Scannerem pod HW: 3Q0 980 654)

Myślałem, że podratuje się parametryzacją githuba A5_3Q0980653F_wTJ_Passat_Kombi_60+.xml

https://github.com/Mr-MIBonk/Lane-Assistant-60-Seconds/tree/main/Datasets/653_Index_F/with%20Traffic%20Jam

Ale VCP Pro pluje się o nieprawidłową strukturę pliku...

A5 wywala błąd 00518 Dataset_corrupt_faliure oraz 00311 Dataset_implausible

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy do kamery o numerze 3Q0980654C mozna zaladowac Traffic Jam Assist? Mam u siebie ACC, Line Assist, Czytanie znakow. Line Assist zakodowalem przez aplikacje Car skaner Pro i nie bylo z tym najmniejszych problemów a podczas próby zakodowania TJA przy 5 " kroku" wyskoczyl bład kodowania i rubryka zmieniła się z Aktywuj na Nieobslugiwane.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tomolowski napisał:

Update softu do H i parametryzacja. 

Z parametryzacja jeszcze bym sobie poradził ale z wgraniem nowego softu polegne. Zdalnie rozumiem ze nie ma takiej mozliwosci? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kamil1993 napisał:

Z parametryzacja jeszcze bym sobie poradził ale z wgraniem nowego softu polegne. Zdalnie rozumiem ze nie ma takiej mozliwosci? 

No niestety ODIS lub VCP.
Z parametryzacją bez tych programów też raczej nie poradzisz, tu chodzi o wgranie pełnych plików parametryzacyjnych. CarScanner robi to tylko częściowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Zna ktoś kodowanie w VCDS żeby lampy zachowywały się tak jak na filmiku poniżej ? 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie jak zakodować przez car scanner żeby lusterka boczne się obniżyły po wrzuceniu wstecznego? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności