Skocz do zawartości
dirve

Kodowanie Passat B8 / VCDS/ sprawdzone mody

Rekomendowane odpowiedzi

To mój przypadek jest dosyć ciekawy.

A możecie mi pokazać Wasze kodowanie tej funkcji ?

 

Edytowane przez mkpol
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, dużej filozofii w tym nie ma:

09 - Adaptacje - assistance light functions (dla MY16)

fernlichtassistent reset - not active.

 

Dorzucam też niżej dla MY18

Screenshot_20200501-100926.png

Screenshot_20200501-101433.png

Edytowane przez saper_wroc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a dokodowywał ktoś automatyczne długie na zwykłych lampach ? Kamerę z przodu mam trójkątną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z kolegów wie jak zmienić obrazek kombi na sedan?

IMG-1118.thumb.jpg.befadcac1fd3cf70b5025940fb9339dd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w sedanie jak na screenie pomiędzy VW i EU - zapewne będzie to któreś z tych ustawień.

Edit: w 3 sedanach które miałem podpięte jest tak samo, w różnych navi, więc to na pewno będą te ustawienia.

Screenshot_20200507-104502.png

Edytowane przez saper_wroc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące wyświetlania ilości zatankowanego paliwa. Dziś się tym bawiłem. Obdeleven zrobił aktywację. Jednak w zbiorniku mam 1/4 paliwa a pokazuje mi 50 litrów. Czy to trzeba jakoś poprawić. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w teorii jest ilość paliwa do zatankowania, a nie ilość paliwa w baku, więc nie kłamie aż tak.

Aczkolwiek jest to całkowicie niemiarodajne wskazanie, bo zazwyczaj tankuję 5-10 l więcej niż sugeruje komputer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Część,

Mam problem przy kodowaniu profili kierowcy bo nie potrafię w VCDS znaleźć opcji:

Personalisierung:
Personalisierung_Profilfunkion:
profiles_active
Profil_Variante:
Konto (v.2.0)
Personalisierung_aktiv:
active

To jest w adaptacji albo w kodowaniu? Pozostałe parametry mam widoczne w adaptacjach. Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kodowaniu długim.

Przy czym polecam raczej konto v 1.1 - 2.0 czasem resetowała ikony w radiu przy zmianie kierowcy (przynajmniej u mnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

start stop wyłączyłem zmianą napięcia ale tak dziś patrzę a w sterowniku silnika w adaptacjach jest IDE04158 - aktywacja funkcji Start-Stop...

próbował ktoś w ten sposób wyłączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.11.2019 o 08:40, shibby napisał:

@Ziga ja stosowałem ten opis (co prawda pbd11 ale w vcds powinno być podobnie)

 

Panowie, można zmienić przebieg km jaki jest ustawiony do następnej wymiany oleju? Jeżdżę na longlifie ale olej wymieniam co 20tysiecy i tyle chciałbym ustawić jako licznik do następnej wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączyłem LA i kurcze po jakimś czasie pojawiają się błedy U1122 i U1123 w sterownikach:

10: Asyst.park./kierow.

13: Reg.dystansu

A5: Czujniki asyst.j.-p.

Ktoś coś ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowie,

może fajnie było by założyć jakiegoś google docsa i zebrac tam te wszystkie mody w raz z opisem ? 

łatwiej bedzie to przeglądać i dodwać nowe. Obecnie jest trochę groch z kapustą :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko,

Mam zakodowane LN oraz TFA. Domyślnie w radiu jest włączone. Przy jeździe po mieście LN nie jest potrzebne, więc wyłączam (np w radiu, lub menu). Następnie po ponownym uruchomieniu auta LN jest aktywny, czyli nie zapamiętuje mi ostatniego stany (wyłączenia). Czy ktoś może przerabiał temat i wie co trzeba zmienić? (posiadam ODB11).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.02.2020 o 19:42, saper_wroc napisał:

Jeśli masz bezkluczykowe otwieranie/zamykanie auta to można to zakodować, ale zamknie się od razu po wyjściu z kluczykiem, niezależnie od tego czy silnik pracuje, czy nie.

 

Dlatego zanim się zakoduje opcję automatycznego ryglowania "warto" zakodować możliwość otwarcia auta z pilota gdy silnik jest włączony bo bez tego trzeba zdejmować zaślepkę z klamki i otwierać z kluczyka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.05.2020 o 14:54, dsta napisał:

Pytanko,

Mam zakodowane LN oraz TFA. Domyślnie w radiu jest włączone. Przy jeździe po mieście LN nie jest potrzebne, więc wyłączam (np w radiu, lub menu). Następnie po ponownym uruchomieniu auta LN jest aktywny, czyli nie zapamiętuje mi ostatniego stany (wyłączenia). Czy ktoś może przerabiał temat i wie co trzeba zmienić? (posiadam ODB11).

Zobacz czy w A5 masz w długim kodowaniu tak ustawione jak na screenie, ja nie musiałem nic zmieniać żeby pamiętało ostatni status, ale to może być to.

W adaptacjach cl_15 personalization też sprawdź

_20200530_235839.JPG

Screenshot_20200531-003552.png

Edytowane przez saper_wroc
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super., wielkie dzięki. O to chodziło. Chociaż nie chciało wejść za pierwszym  razem ( funkcja niedostępna), ale po ponownym połączeniu z ODB11 zadziałało. 
A czy wiesz jak zrobić automatyczne Coming Home? Niestety w sterowniki 9, w adaptacjach (długiego kodowania nie mam) nie migę znaleźć. Szukam różnych opcji: Comfort..., Komfort, Illumination...,Coming...

Nie mogę nic znaleźć

Edytowane przez mkpol
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aussenlicht uebergreifend w adaptacjach 09 jeśli masz auto MY17 i nowsze - potem coming home verbaustatus na automatic.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, w moim pastuchu podczas uruchamiania side assist i asystenta wyjazdu mam taki komunikat, czy to oznacza ze brak tej funkcji? Line assist działa popranie.

unnamed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy masz takie lusterko. Jak masz tzn że możesz mieć side assist. Jeżeli nie masz to side assist nie masz w aucie, a jest w jakiś sposób zakodowany

lusterko.jpg.118f946dbc0b4ec8b36033a9851b6558.jpg

Edytowane przez mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności