Skocz do zawartości
Jacekp14_2005

Uszczelnienie cieknącej pompy wtryskowej

Rekomendowane odpowiedzi

to super, ze moge to wymienic samemu.

 

ok to moge zamawiac komplet uszczelek.

 

powiedzcie w jaki sposob ustawia sie kat dawkowania?

 

jesli wymiana jest dosyc tania, to moze ktos zna mechanikow w münchen, jesli nie to pomecze sie sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powiedzcie w jaki sposob ustawia sie kat dawkowania

 

Kąt to jedno a dawka drugie. Ty będziesz musiał dawkę ustawić. Ustawiasz to.... młoteczkiem :) Vagiem sprawdzisz jaka ta dawka jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już wymienione

Najpierw wykręcamy tę mniejszą śrubę a później trójkątną? Jak odpowietrzyć pompę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najpierw wykręcamy tę mniejszą śrubę a później trójkątną? Jak odpowietrzyć pompę?

Tej mniejszej nie musisz ruszać.Odkręcaj od razu wielką.Poluzujesz nakrętki przy wtryskach i kręć aż zacznie paliwo tryskać i wtedy dokręć i powinien zapalić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość danieluss123

Panowie poszukuje dobrego pompiarza na terenie Krakowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem u siebie uszczelnienie w Słotwinie (Dolnośląskie) ale niestety wymontowali pompę i koszt to 450 zeta. Sprawa załatwiona w jeden dzień warto było polecam Pana Flisaka to dobry fachura zna się na tym .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ma ktos numery węży wodnych idących pod pompą wtryskową bo cieknąca pompa je zżarła,jeden idzie do plastikowego tyrójnika, a drugi do metalowej rurki, silnik AHU

Edytowane przez jim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy potrzebuję pompiarza do uszczelnienia pompy na terenie warszawy proszę o jakiś adres.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, passior 1.9 TDI, 90 km, cieknie mi paliwo z głowicy tłokorozdzielacza. Dokładnie z tej dużej zaślepki/wkrętki/śruby czy jak to nazwać, która znajduje się pośrodku głowicy, pomiędzy czterema dyszami które kierują paliwo do cylindrów. Naczytałem się, podobno można samemu wymienić oring, który siedzi w środku. Trochę trudny dostęp, trzeba zdemontować przewody paliwowe, żeby się tam dostać. Wolałbym to komuś zlecić. Podzwoniłem po mechaniorach ale wszyscy chcą robić mi od raz rozrzad, pompa na stol itp. Wczoraj bylem o jednego, ktory mowi, ze mozna wymienic bez wyjmowania pompy, nie ma problemu ale cena to okolo 300 zł. Jak dla mnie troche ta cena chora jak za wymiane jednego oringu. Czy jest ktos na forum, kto moglby to ogarnac i chcialby sobie troche dorobic ? Warszawa albo oklolice. Ewentualnie namiar na mechanika, ktory nie bedzie chcial wyciagac pompy i jej regenerowac ... dzieki, pozdro

 

aktualizacja:

 

chodzi mi dokładnie o tą dużą zaślepkę, pomiędzy dyszami, mam z niej wyciek

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2aa6b86a46200c17.html

 

z tego co widać, ma to jakiś dziwny kształt. Czy ktoś się orientuje czym to można wykręcić ? Czy zwykły klucz da radę, jaki rozmiar ? Będę wdzięczny za wszelkie info w tym temacie.

Edytowane przez Masako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stiven30

wymienilem oringa i dalej leje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dołączę się do tematu.

Niestety moja pompa też zaczęła lać ropą, obroty większe - więcej ucieka.

Czy ma ktoś namiary na taniego pompiarza z okolic Bytomia, ew. śląska?

Albo zestaw uszczelek do pompy, tylko nie wiem czy w AFN z 98 wszystkie były te same pompy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, u mnie też leje pompa, zna ktoś jakiegos fachowca od pomp w okolicach warszawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy mozna jezdzic na cieknącej pompie ? nie dlugo ale wg czy mozna czy nic sie nie stanie (raz cieknie mocno raz wcale ) ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, dołączę się do tematu.

Niestety moja pompa też zaczęła lać ropą, obroty większe - więcej ucieka.

Czy ma ktoś namiary na taniego pompiarza z okolic Bytomia, ew. śląska?

Albo zestaw uszczelek do pompy, tylko nie wiem czy w AFN z 98 wszystkie były te same pompy?

 

 

Na pompie masz wybity nr i po nim szukasz zestawu uszczelek, u mnie tez wolali 450zl za sama robote plus czesci ale poczytałem "troche" forum i uszczelniłem pompe sam. U mnie pompa ciekła na duzej prostokatnej uszczelce, wymieniłem wszystko na samochodzie chociaz bylo ciezko (duze dłonie:)) Najwiekszy problem mialem z odpowietrzeniem bo ani luzowanie przewodow wtryskowych ani sruby nie pomagało, odpowietrzyłem dopiero wlewajc wezykiem rope do pompy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam czy mozna jezdzic na cieknącej pompie ? nie dlugo ale wg czy mozna czy nic sie nie stanie (raz cieknie mocno raz wcale ) ;/

Zwróć uwagę czy nie cieknie Ci na węże układu chłodzenia. Dokładnie pod pompą wtryskową są węże do pompy wody i wyciek ropy może je szybko zniszczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź Wojtek która uszczelka bo ja też jeździłem z cieknącą pompą chwilę ale po jakimś czasie to już się lało a póżniej moment i węże wymieniasz a to duże koszty. Uszczeleczki są tanie, wszystko na forum opisane(znajdziesz je z Boscha). Poszperaj i w wolny weekend sam albo z pomocą mechanika wymienisz to sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zwróć uwagę czy nie cieknie Ci na węże układu chłodzenia. Dokładnie pod pompą wtryskową są węże do pompy wody i wyciek ropy może je szybko zniszczyć.

 

 

Masz racje, u mnie po zakupie auta poszedl wlasnie waz od ukladu chlodzenia pod pompa a pozniej dopiero wykrylem cieknaca pompe. Na szczescie mialem podobne weze z poprzedniego auta i akurat podpasowaly.

Edytowane przez baksik28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie mam nastepujace pytanie odnosnie nastawnika pompy a dokladniej o jego uszczelnieniu jak wyjme caly nastawnik w celu wymienienia uszczelki to czy jest mozliwosc ze cos zgubie czy cos mi z pod niego wypadnie??? Chcial bym zmienic te uczelki sam bo mam bardzo zle doswiadczenia z mechanikami i wszystko co moge robie sam a jak nie moge to forum. Ale na te pyatnie nie moglem znalezc odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zgubisz ale go później trzeba idealnie ustawić przy użyciu kompa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za odpowiedz no to jutro sie za to wezme bo sie leje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności