Skocz do zawartości
Jacekp14_2005

Uszczelnienie cieknącej pompy wtryskowej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, byłem dzisiaj u pompiarza ponieważ zauważyłem wyciek paliwa z głowiczki górnej pompy. Wymienili mi dwie uszczelki gumowe - pod dekielkiem głowiczki i pod głowiczką(tą do której jest podłączona wtyka sterująca) Całośc to pół godziny roboty + podpięcie komputera ,ustawienie dawki = 120 zł.

 

Czy ktoś miał podobny przypadek z wyciekiem? Powiedzieli że przy przebiegu między 150-200 tys to normalne ,robią z reguły 2-3 VW TDI w tygodniu (u mnie 175.000 km)

 

Zdziwiła mnie sama regulacja- odkręca się 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 Sruby mocujące głowiczkę i przesuwa się ją w tył lub przód względem pompy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałem zrobić to samemu. Po skończonej robocie zawiozłem pompę do znajomego pompiarza, który na wszelki wypadek zrobił to samo jeszcze raz. Bałem się, że mogła mi wyskoczyć któraś sprężynka, a wtedy by było. Gościu zrobił przy okazji regenerację pompy, i za wszystko policzył 150plnów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

u mnie tez sie "leje" z pompki, a jak dzis zadzwonilem do pompiarza (zakład dosc znany w Słotwinie) to mi rzekł 300 za uszczelnienie. czy ktoś wie gdzie mozna to zrobic taniej tu w okolicy wałbrzycha???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ub. tygodniu zapłaciłem 450 -podstawiłem auto , wyjeli pompe , uszczelnili , ustawili -faktycznie regulacja na 4 śrubach przód tył i jest ok . gwarancja 12 miesięcy .Warsztat Tuchola- na razie polecam.moje autko przebieg -211000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego czesiek_nh ale ty masz całkiem inną historie twoja pompa jest sterowana linką gazu a tu koledzy piszą o pompach z nastawnikiem elektronicznym i nie mozna porównywać cen za naprawy tak różnych pomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szymon1238
witam,

u mnie tez sie "leje" z pompki, a jak dzis zadzwonilem do pompiarza (zakład dosc znany w Słotwinie) to mi rzekł 300 za uszczelnienie. czy ktoś wie gdzie mozna to zrobic taniej tu w okolicy wałbrzycha???

 

504 066 360 dzwoń, uszczelnię,ustawie wszystko pompę za 150zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon 1238 - dzieki, ale zdążyłem oddac auto do nich. Wykonałem jeszcze kilka telefonów i oczy mi sie tylko powiekszały - Pisarzowice 650pln, Wroclaw 840pln ta sama usługa - masakra. W rezultacie oddałem do Słotwiny. Jak się okazało 300 to cena była na pompe sterowaną linką. Ogolono mnie na 450 netto - no ale zrobione i mam nadzieje, że na długo. Zużycie spadło o około 0,5 l/ 100km - pewnie o to co sie wylewalo :) Teraz Pali mi w cyklu miejskim okolo 6,9-7L. Szału nie ma, wiem, ale nie sadzę żeby udało zejsc sie duzo niżej - zima, krótkie przebiegi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pisarzowice 650pln

Jeśli mogę coś dodać, omijaj ich, nastawieni na skubanie, jakość usług, powiem "przeciętna", żeby nie powiedzieć lipna.

Widzisz, znajomy w Borze robił 1 wtrysk, wymiana na używany, dał chyba 250 zł. Wiesz, liczą pewnie od marki auta. A dokładnie u kogo robiłeś w słotwinie? Jest dwóch mechaniorów blisko siebie, ja pisałem o Piotrowskim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dokładnie u kogo robiłeś w słotwinie? Jest dwóch mechaniorów blisko siebie, ja pisałem o Piotrowskim.

 

Nazywa to się Mechanika Maszyn i Regeneracja Pomp Wtryskowych Małgorzata Flisak. Puki co nie mam powodów, aby nie polecić. Wiadomo, jak było by troszkę taniej było by przyjemniej :D A cena zaproponowana przez kolegę powyżej jest powalająca w porównaniu również do nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szukam pompiarza okolice legnicy.

Może nie na temat, ale jakie masz dokładnie objawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymien sam,jezeli to sa te dekielki nic trudnego widzialem jak rozkreca to pompiarz i naprawde to latwizna, ale jezeli ponizej nastawnika to sie juz wiaze z zalozeniem pmpy na stol a to kosztuje ok 500zl , ale pozniej trza ustawiac dawke i kat wtrysku czego mi pompiarz nie zrobil-czemu nie wiem a ja nie wiedzialem , ze to trzeba zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jestem tu nowy a może polecicie mi jakiegoś dobrego pompiarza w poznaniu lub okolicy ponieważ dzisiaj mi zgasł bylem na komputerze i wykazalo mi ze mam walniety czujnik temp paliwa i juz do domu na lince

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy jestem tu nowy a może polecicie mi jakiegoś dobrego pompiarza w poznaniu lub okolicy ponieważ

ummiesc to pytanie w dziale 'szukam uslug"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Jacku

 

Czy to uszczelnianie pompy robiłeś w Polkowicach, u niejakiego P. Wierzbickiego??? Czy w Serbach???

Niestety czeka mnie to samo. Wyciek spod glowiczki na pompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego przy uszkodzonym czujniku temperatury paliwa silnik zapala i pracuje niemalże normalnie,jest większe spalanie , powód użycia linki jest inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam przyłączę się do tematu choć powinienem w dziale "szukam usług" mianowicie pompa się zapowietrza, powód wyciek z okolic dołu pompy chyba pod przewodami wysokiego ciśnienia. Zastanawiam się ile jeszcze przewody wodne wytrzymaja zanim je ropa "zje"? Moim zdaniem fatalne dojście dla kogos kto nie wie co tak dokładnie można wymienić samemu? nastawnika raczej nie trzeba ruszać ale czy to co mi cieknie można uszczelnić bez wyciagania pompy??? może ktoś ma namiary na dobrego pompiarza w wielkopolsce???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności