Skocz do zawartości
Gość gliniarzxxl

Problem z automatyczną skrzynią biegów

Rekomendowane odpowiedzi

Moj sterownik ma nr. 3BO 927 156 S

A jak mozesz pomoc kolego masztaki na podmianke ?

Edytowane przez chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrym warsztatem w Warszawie jest http://www.autowawer.pl/ do którego dawałem auto już kilka razy i za każdym było wszystko ok. Naprawa przebiegała za każdym razem krócej niż 3 dni, tak jak mówi ich oferta. Ceny dobre i bardzo miął obsługa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za namiary ale ja do w-wy mam kawal drogi bede szukal gdzies blizej ja se nie poradze .

Jest tak wysuszylem co sie dalo pod siedzeniem pasarzera sterownik od skrzyni i od esp cala noc na grzejniku nastepnego dnia poskladalem autoi dzisiaj byla jazda prubna (z dzieckiem do lekarza ) przejechalem okolo 40 km i wszystko ok puzniej jazda na zakupy nastepne 20 km i koniec jazdy znowu tryb awaryjny zaobserwowalem ze wskoczyl mi jak dojezdzalem do swiatel czyli chamowalem i przypomnialem sobie zepierwszy raz tez mi sie wlonczyl podczas chamowania dojezdzalem do skrzyzowania od gury wiec chamowalem czy to moze miec cos wspulnego z trybem awaryjnym jakas usterka zwiazana z ukladem chamulcowym czy poprostu zbieg okolicznosci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli masz sterownik z literka S na końcu to mogę Ci "pomoc"

A ile za niego chcesz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos mi moze powiedziec jaki ma numer przekaznik sterownika asb i gdzie on sie znajduje ?

Edytowane przez chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie walki ciag dalszy powysuszeniu wykladzin pod fotelem pasazera gdzie to sie znajduje sterownik wszystkich kabli i sterownika poskladalem samochud ,bylo to dzien przed swietami wszystko na pozur dobrze zadnych problemow krotka trasa i wszystko super biegi wchodzily plynnie .

Przejezdzilem tak swieta i bylo super zrobilem okolo 140 km a tu znowu tryb awaryjny dodam tylko ze zmienialem termostat iczujnik temperatury ten zespolony i wtedy podpiolem waga zeby zobaczyc czy sa jakies bledy przeskanowalem auto i nie bylo zadnych na drugi dzien pojechalem do miasta jakies 15-18 km itryb awaryjny znowu jest .

Wiec znowu wczoraj rozbiurka auta i szukanie po kablach ( dodam ze wag pokazuje tylko jeden blad 18155 )

Dzisiaj pomierzylem elektro zawory w skrzyni i mialy kolejno

 

1,2,3 -po okolo 25 ohm

4,5,6,7 - po okolo 6 ohm

To chyba dobrze tak mi sie wydaje

Samochod jezdzi w trybie awaryjnym na czwartym biegu

Czy ktos ma jakies pomysly

Dodam ze akumulator i ladowanie sprawdzone jest git

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam podłącze się pod ten temat A mianowicie mam wyciek oleju prawdopodobnie z przewodu metalowego czy da się jakoś ten przewód zalepić lub za spawać image.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie problem nie ustapil nadal wlancza sie tryb awaryjny i zastanawiam sie czy na sterowniku od skrzyni moze byc powyzej 14v bo w dwoch miejscach zmierzylem ponad 16v

Czy to normalne dodam ze w tych miejscach mierzylem kilka razy i bylo ruznie 16v,18v, 20,5v ale nigdy ponirzej 16v

635480f172438f2664c4e5cc6dccfd62.jpg

79ce738fb253069a0afd2bc501ca62a3.jpg

Edytowane przez chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, napiszę tutaj bo nie wiem czy to z winy skrzyni biegów czy czego ale dzisiaj nagle jadąc już jakiś czas poczułem przy przyspieszaniu opierając kolanem o boczny plastik jakieś drżenie jakbym jechał po kostce brukowej. Nie wiem co się mogło tak nagle stać i tak jak mówię tylko przy przyspieszaniu to się dzieje. Może ktoś wie co sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie konwerter pada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienic. Konwerter to sprzęgło hydrokinetyczne. Jak się psuje to daje objaw jazdy po tarce. Ewentualnie sprawdź jeszcze przeguby wewnętrzne, czy luzu nie mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos wie który z elektro zaworów w asb 5hp19 jest od regulacji cisnienia (epc)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mój samochód to passat B5 '97, 19 TDI 90KM, 285 tys przebiegu, automat 4 biegowy.

Samochód zachowuje się niepokojąco. Być może ktoś już miał podobne objawy i zlokalizował przyczynę usterki. A więc...

 

Po odpaleniu samochodu na zimno jedynym objawem jest to, że trochę powoli rusza, co zanika po lekkim rozgrzaniu. Niestety kiedy już nabierze temperatury zaczyna się jakby ślizgać. Szczególnie odczuwalne jest to przy jeździe na niskich obrotach pod wzniesienie. Jadąc np. równo 50 obroty delikatnie wzrastają, a następnie spadają. Biegi zmieniają się prawie za każdym razem płynnie, jednak najczęściej na 4 biegu (na 3 też się zdarza pod większe górki) w okolicach 1.5-2 tys obrotów zdarzają się dosyć mocne wibracje całego auta. Odwiedziłem do tej pory tylko jednego „speca od automatów” i stwierdził tylko po takim opisie, że trzeba wyremontować całą skrzynie. Dodam, że auto zakupiłem nieco ponad miesiąc temu i niestety nie zauważyłem, żadnych z tych objawów podczas jazdy próbnej.

 

Proszę uprzejmie o opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A vaga podpinales ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A vaga podpinales ?

 

jeszcze nie, mam nieopodal pracy warsztat zajmujący sie grupa VAG wiec zajade dzisiaj albo jutro. Dziękję za sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, sorrki że może tak troche nie w temacie ale mam problem, mam passata b5 1.8 20V ADR w 4-biegowym automacie. A mój problem mianowicie to z dwóch metalowych przewodów przy chłodnicy (domyślam się, że wchodzą one w chłodniczkę oleju od skrzyni) kapie mi olej ze skrzyni. I moje pytanie jest takie, tam są jakieś uczszelki, oringi? Co może być przyczyną ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są tam oringi, ale przyjrzyj się uważnie czy sączy się z połączenia "przewód-gniazdo" czy "gniazdo-chłodnica". Gniazda są wkręcane w chłodnicę i czasami potrafią się delikatnie odkręcić i zaczyna cieknąć. Wystarczy wtedy dokręcić ręką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem szanowni.

 

Potrzebuję nr części pozycjonera skrzyni biegów- 5-cio biegowy tiptronic 1.9 TDI AVF, 2003. Zdechły mi światła cofania, a przy lampach wszystko jest git.

Zastanawiam się teraz, czy kupować nowy, czy też pchać się w używany. :hmm

Może macie też inne pomysły, co mogło nawalić.

 

Pozdrawiam forumowiczów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od niedawna posiadam Passata b5 1.9 130 km z automatyczną skrzynia biegów. Dziś podczas jazdy odłączył wszystkie biegi nie dając żadnej reakcji, wlaczyl się tryb awaryjny. Po podłączeniu pod komputer wyskoczył błąd 17114 - nieprawidłowe położenie biegu, bieg nie odpowiada położeniu drążka. Pokazuje też że włączony jest 4 bieg . Miał ktoś może taki przypadek co może być przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności