Skocz do zawartości
Gość fokus

Jak prędkość na trasie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnie kwestii zawieszenia: trzeba sobie powiedzieć, że Passat nigdy nie był autem z zacięciem sportowym. Dla mnie to było zawsze dobrej klasy autko rodzinne (Variant) z aspiracjami limuzyniastymi (sedan) i dlatego też ma takie bujające zawieszenie przy gwałtowniejszych manewrach i większych prędkościach.

 

Bardziej wymagający przy zakupie mogli sobie zażyczyć pakiet z twardszym zawieszeniem - domyślnie był "komfort".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak ma właśnie być. Popieram kolegę Nol:-)

Gdybym chciał żwawsze i twardsze to kupiłbym Golfa za tą samą cenę :620:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bastkowiak

Ja mam PASKA 1.8T i wiem że najekonomiczniejsza jazda to jest do 3 tysięcy obrotw i zmiana biegu! Czyli na "piątce" prędkość jest w okolicach 100 km/h i wtedy spala ok 7-8 l/100km! Przy większej prędkości spalanie radykalnie rośnie jednak przy dużej prędkości rzędu 200 i ponad nie odczuwam żadnego dyskomfortu! Mowa jest oczywiście o autostradzie a nie koleinowych drogach! Samochód trzyma się drogi idealnie prawie jakby jechał po szynach!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie spania za kierownicą to nasz Rząd wie co robi nie buduje autostrad bo by wszyscy zasypiali za kółkiem i nie ma związanej z tym monotonii jazdy 1000km prostym odcinkiem drogi. :629:

Natomiast jezeli rozmawiamy tu o prędkościach rozwijanych naszymi Paskami to powiedzmy szczerze mało jest dróg w naszym kochanym kraju którymi nie strach polecieć wiecej jak 90km/h. Zawsze klne jak skur.... jak wjeżdżam z Niemiec do Polski. :646:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fokus

Widzicie już wiem o co chodzi w tym trzymaniu się drogi. Jak macie możliwość sprawdzić na autostradzie to ok mozę i pójdzie 200km/h ale ja tylko moge na drogach między miastami wiec jednopasmówka i koliny wiec mam dyskomfort bo cały czas trzeba kontrować kierownica ,nie ma mowy żeby szedł jak po szynach nawet przy 120km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też nie wiem o czym mówicie ;) licznikowe 220 i można bez problemu film kręcić :] tylko autobus sie wytarabanił na lewy pas i trzeba było zwolnić. Tak wolno bo na V biegu i pod górę ;) [klik] (800 KB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marecek

Po emisji twojego filmu - stwierdzam jednoznacznie, że masz prawdopodobnie walniętą przepływkę. Albo musiałeś jechać podgórkę, w każdym bąź razie to ta wskazówka coś drętwo się zbiera.

:DD :DD :DD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukasiasty

LPG power daje swoje :610:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yep, ta gorka cos stroma musiala byc, gdyz do 200 km/h wskazowka powinna wspinac sie szybciej, nawet w serii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekam na Wasze filmy :622:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marecku z checia :619: z tym, ze:

a) nie mam czym nakrecic

b) nie w taka pogode

c) nie na zimowych oponach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh twardzi jesteście... przy takim speedzie i seryjnym zawieszeniu jeden fałszywy ruch reka (a jedna i tak macie zajeta) i będziecie w kronice pt wypadki śmiertelne :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fokus

A gdzie to taka prędkośc rozwinąć :), na jednopasmówce raczej się nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie dziś właśnie Matiz jadący za mną, mrugał mi światłami w lusterko- a jechałem lewym pasem, prawie 120 na 3 pasmowej wylotowej (Al. Grota).

Ja również jechałem za kimś (w bezpiecznej odległości) a środkowym pasem jechały wolniej samochody ciężarowe.

 

Najlepiej skomentowało to moje dziecko ... takim śmierdzielem chce odlecieć ??...

 

- Co byście zrobili w takiej sytuacji ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co byście zrobili w takiej sytuacji ??

 

Zignorowac :) Wczoraj tez mnie migaczem popedzal pewien chlopaczek w bravie mimo, ze mialem zajety swoj pas.Zwolnil sie, zredukowalem i tyle mu wyszlo z mrugania. Na nastepnych swiatlach na niego poczekalem ale byl bardzo zajety grzebaniem gdzies kolo hamulca recznego :)

 

Heh twardzi jesteście... przy takim speedzie i seryjnym zawieszeniu jeden fałszywy ruch reka (a jedna i tak macie zajeta) i będziecie w kronice pt wypadki śmiertelne

 

Zawieszenie nie jest tu kluczowa sprawa, przeciez takich predkosci nie rozwija sie na watpliwej jakosci drodze. Poza tym gdybys szarpnal kierownica przy 220 km/h to mysle, ze rowniez zawieszenie by nie pomoglo ;) Film by krecil oczywiscie pasazer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Heh twardzi jesteście... przy takim speedzie i seryjnym zawieszeniu jeden fałszywy ruch reka (a jedna i tak macie zajeta) i będziecie w kronice pt wypadki śmiertelne :|

 

dokładnie tak jak mówi Kubelt. Przecież ten film był kręcony nie przeze mnie, tylko przez pasażera, na niemieckiej autostradzie - cisza, spokój, ręka ani drgnie... ;) Było bezpieczenie i zgodnie z prawem. Spokojnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaczyniak

Ja kupiłem Passata jaieś miesiąc temu (wcześniej miałem Cordobę) i jestem w małym szoku, że tym można tak szybko jeździć :611:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Auwo

Na początku witam wszystkich serdecznie.

Passata kupiłem 3 tygodnie temu i nie wiem czy to, że mój nie jedzie szybciej niż 175km/h jest w normie czy też nie ?! Mój pojazd to 1,9tdi variant - atj z tiptornic-iem.

Na trasie śmigam prędkościami w przedziale 130-170 km/h średnie spalanie to 7,4 l/100km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - przecież te passaty , to nie zabawki. Potrafią faktycznie ładnie przyśpieszać. Jednak trzeba sobie zdawać sprawę , że jest czym jeżździć. Też lubię szybko jeździć , tylko żona trochę szaleje z boku i chce wysiadać ( a niech se wysiada.. :629: . Nalepiej reaguje mój synek - ciagle mnie podpuszcza i nie chce dać się wyprzedzac żadnym autkom - Jednak jeszcze trochę rozsądku mam, bo przecież jak sie jedzie z rodziną to nie można zachowywać się jak kierowca wyścigowy, tym bardziej na naszych drodach...... co innego samemu :622:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności