Skocz do zawartości
Gość arutip

Dzialaja tylko cztery funkcje VAG

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy to znowu ja tym razem potrzebuje programik,do odczytania pin immo pomożecie? Może jest ktoś w lubelskim, kto by to oczywiśćie za kase zrobił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy to znowu ja tym razem potrzebuje programik,do odczytania pin immo pomożecie? Może jest ktoś w lubelskim, kto by to oczywiśćie za kase zrobił.

Sam program bez odpowiedniego kabla nic ci nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sam program bez odpowiedniego kabla nic ci nie da.

 

Jakiś namiar na kabelek bym prosił . Taki w miare dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakiś namiar na kabelek bym prosił . Taki w miare dobry.

Nie zadziała musisz mieć kabel dedykowany do oprogramowania np:http://moto.allegro.pl/vag-k-can-com...249190453.html lub http://moto.allegro.pl/vag-tacho-2-5...253839841.html __________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jeszcze 2 tygodnie temu udawalo mi sie kabelkiem laczyc ze sterownikiem silnika,dzisaj zonk:( Laczy mi sie tylko z abs ,poduszkami i klima...:wscieklyPowie mi ktos co sie stalo?Uwalil sie kabelek czy cos z autkiem nie tak?:dolamam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam jeszcze 2 tygodnie temu udawalo mi sie kabelkiem laczyc ze sterownikiem silnika,dzisaj zonk Laczy mi sie tylko z abs ,poduszkami i klima...Powie mi ktos co sie stalo?Uwalil sie kabelek czy cos z autkiem nie tak?
Spróbuj na jakieś 10 min odłączyć aku. powinno pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sorki ale pozwolę się podłączyć do wątku ja tak jak kolega gregoryyy mam problem z komunikacją ze sterownikiem silnika a mianowicie mam kabelek kkl-usb od viakena a oprogramowanie vag 409.1 pl zarejestrowane na jakiegoś gościa z Warszawy (znalazłem na necie:-)) wracając do problemu to wygląda to tak uruchamiam program i wszystko gra do czsu gdy wejdę w silnik (znajduje sterownik) sprawdzam błędy i nie zdążę przeczytać błędów i tracę połączenie i tak co 3-4 sekundy. Jedyne błędy jakie zdążyłem odczytać to:

zbyt wysokie napięcie przepływki

i coś z mieszanką na biegu jałowym (dodam że passacik szrpie JAK ODPALI 1.8 20V)

Proszę o jakąś pomocccccccccc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam również taki problem. Dzisiaj pierwszy raz podłączyłem się pod kompa. Też tylko działają chyba 4 funkcje w programie. Używałem polski VAG 4.9 i VWTOOL. Co może być przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę kotleta bo liczę na wasza pomoc. Kupiłem sobie najtańszy VAG KKL USB, ściągnąłem VCDS-Lite. Po zainstalowaniu i podłączeniu do mojego passka nie mogę połączyć się z silnikiem, ciągle tylko "No Response from Controller!", działają moduły poduszek, abs, zegarów, mod. komfortu.

Podłączałem ten kabel do GOLFA III, IV, do AUDI A6 i wszędzie można dostać się do silnika, tylko nie u mnie. Wczoraj nawet zdobyłem laptopa z XP żeby zobaczyć co pokaże VWTOOL, i nic, tez błąd przy probie łączenia z silnikiem.

 

Wie ktoś może co jest przyczyną takiego stanu rzeczy ? Po odłączane czujniki?

 

Pzdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odświeżę kotleta bo liczę na wasza pomoc. Kupiłem sobie najtańszy VAG KKL USB, ściągnąłem VCDS-Lite. Po zainstalowaniu i podłączeniu do mojego passka nie mogę połączyć się z silnikiem, ciągle tylko "No Response from Controller!", działają moduły poduszek, abs, zegarów, mod. komfortu.

Podłączałem ten kabel do GOLFA III, IV, do AUDI A6 i wszędzie można dostać się do silnika, tylko nie u mnie. Wczoraj nawet zdobyłem laptopa z XP żeby zobaczyć co pokaże VWTOOL, i nic, tez błąd przy probie łączenia z silnikiem.

 

Wie ktoś może co jest przyczyną takiego stanu rzeczy ? Po odłączane czujniki?

 

Pzdr,

Patrz post 26 tego wątku.:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryszard, Dzięki za odpowiedz. Odłączyłem akumulator na dobre 30 minut, niestety dalej to samo. Brak połączenia z silnikiem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kabel o oznaczeniu KB1 i problemy jak moi poprzednicy. Nie łączy się na włączonym silniku z modułem silnika, a z modułem ABS tak (?). Czy komuś udało się rozwiązać ten problem, czy kabelek nadaje się do śmietnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam kabel o oznaczeniu KB1 i problemy jak moi poprzednicy. Nie łączy się na włączonym silniku z modułem silnika, a z modułem ABS tak (?). Czy komuś udało się rozwiązać ten problem, czy kabelek nadaje się do śmietnika?

Taki urok tanich kabli :dupablada trzeba kombinować z ustawieniami

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php/3825-Interfejs-OBDII-jaki-wybrac/page84?p=1528959&viewfull=1#post1528959

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odświeżę kotleta bo liczę na wasza pomoc. Kupiłem sobie najtańszy VAG KKL USB, ściągnąłem VCDS-Lite. Po zainstalowaniu i podłączeniu do mojego passka nie mogę połączyć się z silnikiem, ciągle tylko "No Response from Controller!", działają moduły poduszek, abs, zegarów, mod. komfortu.

Podłączałem ten kabel do GOLFA III, IV, do AUDI A6 i wszędzie można dostać się do silnika, tylko nie u mnie. Wczoraj nawet zdobyłem laptopa z XP żeby zobaczyć co pokaże VWTOOL, i nic, tez błąd przy probie łączenia z silnikiem.

 

Wie ktoś może co jest przyczyną takiego stanu rzeczy ? Po odłączane czujniki?

 

Pzdr,

 

Witam

również miałem ten sam problem na tanim niebieskim kablu pewnie chinol, krew mnie zalewała

sprawdzałem kilka sterwoników FTDI , 311.2, 409, VCDS Lites, rózne kompy , rózne systemy XP, Vista, Siedem

pod każdy ściągałem sterowniki dalej to samo ABS,Klima,Komfort, Airbag,Radio, do silnika nie moza było sie dostać.

Sprawdzałem zasilanie, linie k, l wszystko było ok. Rozebrałem kabel pomierzyłem czy nie ma jakiś zimnyc lutów, ect.

Rozwiązanie:

XP, odinstalowałem wszystko co było zwiazane z usb, poprzednie stery FTDI [ czyt RS232 serial -> USB ]

myszke.

Druga ważna rzecz nowy kabel od viakena -> KKL chyba za 54 zł

Stery od viakena masz na płytce.

Wszystko zaczeło chulać. Dodam ze wczesniej :

Interface found!

Com ok

Type serial pass trought

Myśle ze ten fejs co masz jest walnięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami mogą się gryźć sterowniki i to będzie powód.. np od klawiatury czy myszki, przyczyną może być też walnięty sterownik od jakiegoś systemu w aucie i będzie on mógł blokować połączenie z silnikiem, spróbuj ustawić w vagu parametry "stard baud na 9999" (vag pełna wersja oczywiście)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i od razu przepraszam za odgrzewanie watku ale jako 'nowy' nie moge zakladac nowych. Mam POLO 2002 rok - wiem, to forum Passata ale tylko tutaj widze, ze sa fachowcy od VAGa wiec osmielam sie Was prosic o pomoc.

Moj problem polega na tym, ze obsolutnie zadnym programem czy urzadzeniem nie moge polaczyc sie ze sterownikiem klimatronic. Probowalem roznych kabli, fejsow, urzadzen przenosnych i stacjonarnych... i kazde z nich laczy sie ze absolutnie ze wszystkim co mam w aucie oprocz klimy :( Goraca prosba o pomoc co zrobic bo pomysly sie skonczyly... a po naprawie serwosilniczkow musze zrobic nastawy poczatkowe. A i jeszcze jedno: panel klimatronika robi bez problemu test i pokazuje/kasuje bledy /ktore i tak zostaja/ tylko problem z komunikacja na zewnatrz. Czy mam uszkodzony modul klimatronika ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich i od razu przepraszam za odgrzewanie watku ale jako 'nowy' nie moge zakladac nowych. Mam POLO 2002 rok - wiem, to forum Passata ale tylko tutaj widze, ze sa fachowcy od VAGa wiec osmielam sie Was prosic o pomoc.

Moj problem polega na tym, ze obsolutnie zadnym programem czy urzadzeniem nie moge polaczyc sie ze sterownikiem klimatronic. Probowalem roznych kabli, fejsow, urzadzen przenosnych i stacjonarnych... i kazde z nich laczy sie ze absolutnie ze wszystkim co mam w aucie oprocz klimy :( Goraca prosba o pomoc co zrobic bo pomysly sie skonczyly... a po naprawie serwosilniczkow musze zrobic nastawy poczatkowe. A i jeszcze jedno: panel klimatronika robi bez problemu test i pokazuje/kasuje bledy /ktore i tak zostaja/ tylko problem z komunikacja na zewnatrz. Czy mam uszkodzony modul klimatronika ?

 

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK dzieki, po wielu, wielu probach znalazlem jakies stare przenosne urzadzenie serwisowe ktore laczy sie z moim klimatronikiem, ale znowu zonk. Pokazuje blad V71 /klapa obiegu zaknietego/, OK, kasuje bledy, robie nastawy poczatkowe ale tylko 1 z 4 parametrow schodzi do 'zera' i pokazuje 'skonczone' reszta zatrzymuje sie w okolicach 'zera'... o czym to swiadczy ? czy reszta silniczkow tez wymaga reanimacji ? od czego konkretnie sa te cztery parametry w bloku 001 klimy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
OK dzieki, po wielu, wielu probach znalazlem jakies stare przenosne urzadzenie serwisowe ktore laczy sie z moim klimatronikiem, ale znowu zonk. Pokazuje blad V71 /klapa obiegu zaknietego/, OK, kasuje bledy, robie nastawy poczatkowe ale tylko 1 z 4 parametrow schodzi do 'zera' i pokazuje 'skonczone' reszta zatrzymuje sie w okolicach 'zera'... o czym to swiadczy ? czy reszta silniczkow tez wymaga reanimacji ? od czego konkretnie sa te cztery parametry w bloku 001 klimy ?

 

Tu masz odpowiedni temat http://forum.vw-passat.pl/threads/1046-Klimatyzacja-climatronic?highlight=climatronic+diagnostyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności