Skocz do zawartości
wagen

[B8] Kamera cofania

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdź, czy w radiu w adaptacjach masz aktywne coś takiego:
ENG122229-ENG117712-Car_Function_List_BAP_Gen2-VPS_0x0B,not activated - > activated

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też kamera się wyłącza, więc zapewne każdy kto kamerę dokładał ma to samo. Aczkolwiek, fajnie jakby się nie wyłączała od razu, gdy podjeżdżam do przodu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kameru z fabryki. Kamera wyłącza się podczas jazdy naprzód nad 15 km / h. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, enriquez napisał:

Sprawdź, czy w radiu w adaptacjach masz aktywne coś takiego:
ENG122229-ENG117712-Car_Function_List_BAP_Gen2-VPS_0x0B,not activated - > activated

W którym module są te adaptacje? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo co @Dean czyli kamera zaraz po wybiciu wstecznego się wyłącza - kamera dokładana. Może to być powiązane z problemem nie włączania się kamery po aktywacji przednich czujników.

@PatrikS - możesz podesłać swoje kododanie modułu 6C, 5F oraz 76 Parking Assistance (ewentualnie 10 w VCDS), wraz z adaptacjami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dean - w 5F ale...

 

@enriquez - u mnie nie da się tego zakodować. Było "not activated", zmieniłem na "activated" i

Screenshot_2019-01-09-14-18-07-098_com.voltasit.obdeleven.thumb.png.9baa44e0de31a4966e4173e93108b486.png

 

Edytowane przez shibby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto, by sprawdzić jeszcze przez VCDS :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj i daj znać :) Ja nie mam VCDS. Coś mi świta że VPS włącza się przy kamerach 360 a my mamy prostą 6C ale mogę się mylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam prostą kamerę bez 360. Powyższe kodowanie uaktywnia opcje widoków i między innymi rozwiązuje temat jazdy do przodu z odpaloną kamerą. 

obrazek PNG.png

Edytowane przez enriquez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow! Dziś będzie kodowane! Dam znać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@enriquez - ale zauważ, że tam są opcje do asystenta wyjazdu tyłem czy parkowania prostopadłego/równoległego. Pytanie zatem czy masz Side Assist i asystent wyjazdu tyłem oraz Park Assist? Ja ty opcji nie mam i może to być powód dla którego nie mogę aktywować VPS.

@Dean - czekam z niecierpliwością na info od ciebie ale prawdę mówiąc jestem sceptycznie nastawiony na powodzenie. Bardziej prawdopodobne że @Ysebulba mógłby to u siebie zakodować bo on dodawał niedawno Side Assist u siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, shibby napisał:

Mam to samo co @Dean czyli kamera zaraz po wybiciu wstecznego się wyłącza - kamera dokładana. Może to być powiązane z problemem nie włączania się kamery po aktywacji przednich czujników.

@PatrikS - możesz podesłać swoje kododanie modułu 6C, 5F oraz 76 Parking Assistance (ewentualnie 10 w VCDS), wraz z adaptacjami?

Jutro popatrzę na to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, enriquez napisał:

Sprawdź, czy w radiu w adaptacjach masz aktywne coś takiego:
ENG122229-ENG117712-Car_Function_List_BAP_Gen2-VPS_0x0B,not activated - > activated

Sprawdziłem działa

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję nie działa to z kamerami z końcówką E. 

4 godziny temu, Dean napisał:

Wow! Dziś będzie kodowane! Dam znać :) 

Melduj jak Ci poszło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochani drodzy. Kodowanie które wkleił nam @enriquez było ostatnim elementem układanki w montowaniu kamery cofania.

Problem z niewłączającą się kamerą, gdy najpierw uruchomiły się czujniki przednie odszedł w zapomnienie. Kamera dodatkowo zyskała nowe funkcje parkowania. Obraz nie wyłącza się też od razu, gdy wrzucamy na pierwszy bieg :D 

U mnie także OBDeleven sobie z tym nie poradziło. Wyskakiwał błąd „function unavailable”, jednak VCDS łyknął zmianę adaptacji bez problemu. @Eldar na Facebooku napisał, że „Trzeba wyjść do głównego menu i wejść jeszcze raz w adaptacje 5F i zadziała przez OBDelven.”

Jestem mega zadowolony :) 

@shibby @Ysebulba @SeBa_ 

 

617C0DB3-1B93-4368-B02B-0B61A7784659.jpeg

CE187E01-8FD7-4CAA-8CD8-7179F505C34F.jpeg

10170DA4-0D47-42A9-BEED-A46E7D881646.jpeg

Edytowane przez Dean
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje!

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem o tym od początku .

Ja to też kodowałem , ale u mnie nie działa . Pojawia się po prawej ten pasek menu, ale nie działają jego funkcje . Nie  zmienia się nic na ekranie , nie nanoszą się te wirtualne sześciany , przy włączeniu ikonki przyczepy powinna się zmieniać ogniskowa kamery i robić tzw rybie oko. Ale u mnie nie działa nic ? Dlatego nawet Wam o tym nie napisałem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dean, zdradź zatem jaką masz kamerę. Też mnie to niestety czeka w nowym nabytku (przyzwyczaiłem się)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3G0827469F, taką mi polecano, gdzieś między 4 a 5 stroną :) 

AD3FAB49-27A2-4CB9-9C64-4746AE41E445.thumb.jpeg.bb2d74e94c9f0631e12684c2ac1a23f7.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Eldar @Dean @enriquez

Panowie macie ode mnie wirtualne Piwo!! WSZYSTKO DZIAŁA!!

Faktycznie podpowiedź Eldara zadziałała:

10 godzin temu, Dean napisał:

Trzeba wyjść do głównego menu i wejść jeszcze raz w adaptacje 5F i zadziała przez OBDelven.

i udało się zakodować VPS przez obdeleven

Na ekranie wyskoczył komunikat, że asystent parkowania jest niedostępny. Usunąłem błędy, reset Discovery i gotowe:

1) problem z kamerą po aktywacji przednich czujników odszedł w zapomnienie - w końcu

2) po zmianie biegu z wstecznego na jedynkę kamera nadal jeszcze chwilę działa!!

3) są nowe opcje, działa rybie oko, działa tryb parkowania z przyczepą, pokazują się sześciany przy parkowaniu równoległym

 

Genialna sprawa!

IMG_20190110_082043.thumb.jpg.b02735225732677286725f0de1df2513.jpg

IMG_20190110_082031.thumb.jpg.1f4c9e1ebcb55c0867541318201ecae7.jpg

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności