Skocz do zawartości
szylton

Oświetlenie w B8 - LED TOP, LED BASIC i Halogen

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, czy ktoś z obecnych ma może Passata z lampami halogenowymi?

Przymierzam się do zakupu Varianta Comfortline z halogenami i ciekaw jestem jak się sprawują.

Czy dobrze świecą i nie parują, ani nie wypełniają się wodą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam przymierzam sie do kupna Passata B8 w wersji bez lamp ledowych, posiada on zwykłe halogeny, samochód jest uszkodzony lampy zbite

i przy tej okazji zastanawiam się czy istnieje możliwość zamontowania lamp ledowych w przypadku kiedy nie były one w fabrycznej wersji.

 

teoretycznie jest to możliwe ale koszty są ogromne bo to nie tylko wymiana lamp .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mi powie jaka żarówka jest w halogenie , która służy do jazdy dziennej ? Passat to wersja ze zwykłymi lampami halogenowymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry, czy ktoś z obecnych ma może Passata z lampami halogenowymi?

Przymierzam się do zakupu Varianta Comfortline z halogenami i ciekaw jestem jak się sprawują.

Czy dobrze świecą i nie parują, ani nie wypełniają się wodą.

 

polecam dokupić pakiet biznesowy - nawigacja to fajny dodatek ale Top Ledy z funkcją dynamicznych świateł są naprawdę warte swojej ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry, czy ktoś z obecnych ma może Passata z lampami halogenowymi?

Przymierzam się do zakupu Varianta Comfortline z halogenami i ciekaw jestem jak się sprawują.

Czy dobrze świecą i nie parują, ani nie wypełniają się wodą.

 

Jeśli kupujesz nowy to nie rób sobie tego i dokup lampy ledowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś mi powie jaka żarówka jest w halogenie , która służy do jazdy dziennej ? Passat to wersja ze zwykłymi lampami halogenowymi.

 

Sam się zastanawiam, ponieważ zamówiłem B8 ze zwykłymi halogenami i dodatkowo światłami przeciwmgłowymi.

Z tego co widziałem na drodze i na zdjęciach to dzienne jest z przeciwmgłowych.

np. https://vw.plichta.com.pl/cars/volkswagen-passat-city-1-6-tdi-120-km-od-reki-6013915025/

Ale jak nie ma przeciwmgłowych to musi być z reflektora głównego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ma opcji lampy halogenowe bez tych dolnych halogenow.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba nie ma opcji lampy halogenowe bez tych dolnych halogenow.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

Jest taka opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszukuję forum, ale ciężko znaleźć konkretne informacje. Jaka jest różnica między tylnymi lampami w B8? Na pewno wygląd, ale coś jeszcze? Oba typy mają full ledowe oświetlenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeszukuję forum, ale ciężko znaleźć konkretne informacje. Jaka jest różnica między tylnymi lampami w B8? Na pewno wygląd, ale coś jeszcze? Oba typy mają full ledowe oświetlenie.

 

Marcin rozgryzłem to, wersja higline ma inne tylne lampy vs reszta wersja wyposażenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reszta wersji ?

 

20e8fb7aeacc82a704bd561f8ad877e7.jpg

 

Highline :)

 

6d0e7353f2d0eab95163bb8b711f2564.jpg

 

Dobrze rozumuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czwartek odebralem auto a dzis juz byłem ustawiac swiatła, LEDy Basic swieciły moze na 30 m zobaczymy jak po korokcie ale Pan sewisant sie zdziwił ze z takim ustawieniem auto opuściło fabrykę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fabrykę jak fabrykę ale dlaczego opuściło ASO? Oni zawsze są zdziwieni.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o LED Top i Dynamic Light Assist. Gdy jadę nocą na automatycznych długich, bardzo często samochody jadące z naprzeciwka mrugają mi swoimi długimi jakbym ich oślepiał, choć system świateł ich wycina, próbując ich nie oślepiać. Dzieję się tak prawie za każdym razem.

Czyżby ten bajer to pic na wodę, czy u mnie wymagana jest jakaś kalibracja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że masz za wysoko jak rzeczywiście każdy ci mruga. Jak tylko co któryś, to zapewne są to ci przewrażliwieni, co jak widzą jaśniejszą łunę to nawet jak ich nie razi to uznają, że jedziesz na długich. Takich olej. No i trzeba rozsądnie z TIRami, bo jak wyjeżdżasz zaa wzniesienia i widzisz obrysówki, to zanim DLA zareaguje to faktycznie możesz oślepiać ciężarowców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym aby w ogóle nie oślepiało. Z TIRami zauważyłem, że zanim system zobaczy światła ciężarówki to osoba siedząca w kabinie jest już konkretnie oślepiona. Ale z samochodami osobowymi tak nie powinno być. A mrugają mi nawet kilkukrotnie lub Ci przewrażliwieni ciągłym próbując i mnie oślepić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie problemu nie ma, system działa niezawodnie. Ewentualne mrugnięcia to ewidentnie przewrażliwieni, których całkowicie ignoruję. Co do ciężarówek to staram się czasami system wspomagać. Niestety, to automat, który mysi mieć określone warunki do swego działania, a ciężarówki w pewnych sytuacjach się wyłamują z tych uwarunkowań.

Jak dla mnie ten system to jeden z mocniejszych punktów auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zdania że światła działają bardzo dobrze. Osoby które "mrugają" to grupa przewrażliwionych kierowców. Jedynie w bardzo mocnym deszcze można zauważyć małe problemy z działaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Top Ledy i DLA działaja praktycznie idealnie. Jeździłem kilka razy w trasie na której jest dużo zakrętów, wzniesień itp. Przetestowane także w deszczu i mgle( we mgle fajnie widac strumienie swiatla :) ). Oczywiscie są przypadki gdzie ktoś nadgorliwy mrugnie, ale to są przypadki 1:10000 i to w zasadzie w przypadkach gdy po wyjezdzie z zakretu ktoś zauważy, że jeszcze przez 0,5sek jedziesz na długich( czasami minimalnie wolniej reaguje ten system). Myśle, ze znacznie czesciej mozna spotkac kogos ze swiatlami do jazdy dziennej ustawionymi tak ze oslepiaja niz przypadkow gdy DLA faktycznie komus przeszkodzi.

Wolałbym aby w ogóle nie oślepiało. Z TIRami zauważyłem, że zanim system zobaczy światła ciężarówki to osoba siedząca w kabinie jest już konkretnie oślepiona

Ostatnio specjalnie zwrocilem na to uwage. Nie wydaje mi sie zeby tak bylo, nawet mam wrazenie, ze tiry wylapuje szybciej. Dodatkowo warto zwrocic uwage, na to jak ladnie swiatla sie obnizaja ponizej przedniej szyby auta jadacego z naprzeciwka.

Podsumowujac, ja jestem mega zadowolony z tych swiatel bo dzialaja idealnie i daja ogromy komfort i widocznosc. Jezeli komus to nie dziala tak dobrze, moze to kwestia ustawien i kalibracji? Mimo wszystko polecam, bo dobre swiatla to jak hamulce, podstawa bezpieczenstwa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności