Skocz do zawartości
sirocco

Passat B8 Pomiar spalania

Rekomendowane odpowiedzi

Weź mapę papierową do ręki

I sprawdź  odcinki  które tu KOnkretnie WPISAłEM. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to można wyłączyć Passata b8 kluczykiem? Myślałem, że wszystkie mają przycisk do odpalania/gaszenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, galux20 napisał:

Weź mapę papierową do ręki

I sprawdź  odcinki  które tu KOnkretnie WPISAłEM. 

Wpisalem odcinki w google. Wyszlo ok 695km i ok 8h20min przy predkosciach przepisowych. Ty jechales kawalek ciut szybciej. Nie wiem ile robiles postojow, ale czas przejazdu masz duzo slabszy niz wylicza google, a jechales wieczorem i w nocy gdzie drogi sa puste. Mi wychodzi ze jechales wolniej niz piszesz , tym bardziej ze passek przy 120kmh  wypije realnie ok 6l.

Ale najwazniejsze ze kierowca jest zadowolony, nawet jesli wartosci kompa sa przeklamane.

11 minut temu, paolokos napisał:

A to można wyłączyć Passata b8 kluczykiem? Myślałem, że wszystkie mają przycisk do odpalania/gaszenia. 

Pisalem o vagu a nie tylko o passku.

Zgas prosze przyciskiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest dział B8, po co tu stawiasz pytania na które mało kto będzie znał odpowiedź? Przecież jest forum B5, pewnie ci pomogą. 

Jeszcze nie wyprodukowali Passata b8 w dieslu, który przy 120 km/h pali 6 litrów, no chyba, że pod górkę ?

Edytowane przez paolokos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli  piszesz że tdi przy 120 km

H

Pali 6 litrów to życzę powodzenia

Nieważne ze tankuje do pełna

I  z dystrybutora wiem ile wychodzi.

Jestem pewien że mi i tak licznik źle liczy.

 

Jechałem płynnie

Na ile  w piątek popoludniupopołudniu  można

Przez teren zabudowany nie gonie.

Nie wiem co napisać więcej.

 Nie szaleje  na trasie.

Tam gdzie nie można.

I tylko tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ile REALNIE pali przy 120kmh?

W dsg bedzie wiecej czy tyle.samo?

 

A powyzsza prosba byla.stad, bo mam podobne navi w vagu (2016) i to nie w b5, który nawet takiej opcji nie mial,.a.chcialbym rozwiązać zagadke czemu komp zaniza spalanie, bo u Was również w większości zaniza. To ze korekty mozna wprowadzic to wiem, ale skad sie bierze taki bonusik przy odpalaniu to już nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jakby tu delikatnie  napisać 

Jak ktoś kupuje   tdi to nie wie ile  wychodzi  przy 120 km.h

To raczej hybrydy tyle ścigają

Na autostradach

 

:tdi::]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybierz się kiedyś do Szwajcarii to się szybko dowiesz ile pali przy 120.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Jericho napisał:

To ile REALNIE pali przy 120kmh?

W dsg bedzie wiecej czy tyle.samo?

 

A powyzsza prosba byla.stad, bo mam podobne navi w vagu (2016) i to nie w b5, który nawet takiej opcji nie mial,.a.chcialbym rozwiązać zagadke czemu komp zaniza spalanie, bo u Was również w większości zaniza. To ze korekty mozna wprowadzic to wiem, ale skad sie bierze taki bonusik przy odpalaniu to już nie.

Czy to już nie jakiś obłęd z tymi dziesiętnymi różnicami w spalaniu??Masz do tego pełne prawo ale jeśli nawet te 0,2 jest zakłamania to czy to dużo?Również uważam że przy stałej prędkości 120km/h,6 litrów żadne nowe tdi nie weźmie.Ja miałem ponad 6 jadąc doładowany z prędkością 140 na tempomacie.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, paolokos napisał:

 

I Ty w to wierzysz?

1szy film przy 100kmh pali 4,9 a przy 130kmh 5,3-5,1l.

W drugim filmie przy 100kmh spalanie 3,9l, 130kmh 4.4l.

Poza tym chwilowe to mozna i przy 160km nagrac 5l.

Robiliście kiedys pomiary w trasie? Zatankowanie przed wyruszeniem i po dotarciu na miejsce oraz porownanie wskazan kompa z dystrybutorem plus srednia prędkość.

Tez sie jaralem srednia z kompa 5l przy 140kmh zrobione na polowie baku, poki nie zatankowalem.

Edytowane przez Jericho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, galux20 napisał:

 

Nie nie  robiliśmy pomiarów przy dystrybutorze.

Mi busy  i osobowe w firmie robią

Rocznie 250 tyś km

I  jak sądzisz nie interesuje mnie spalanie realne

?

Wiesz u mnie auta robią trasy

Nie mam czasu na tankowanie

Po 25 litrów tylko full

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wytłumaczę Ci to lopatologicznie. Passat zbiornik paliwa ma 66 litrow, trasa która robię, masz zdjęcie tak jak lubisz, prędkość, kilometry, więc 

Przejechałem do kupy 1000km (816+180-co pokazuje jeszcze zasięg) ze spalaniem z komputera 6.2 litra, ze średnia prędkością 109km/h. Czyli na 1000 km zużylem 62 litry, czyli teoretycznie po przejechaniu 180 km samochód powinien się zatrzymać, ale tego nie zrobi bo jak komputer pokazuje 0.to ja zrobiłem kiedyś eksperymentalnie jakiś 30 km i dopiero zatankowalem, i z tego co pamiętam wlałem wtedy chyba 65 litrów. Więc reasumując 62(przejechane plus prognoza) + 2 litry, które pozwalają zrobić dodatkowe 30 km, oraz coś jeszcze w baku, nie wiem może 1, może 2 litry, może wtedy będzie już tylko naparstek? Także, przestań już opowiadać o przeklamujacych komputerach, wysokich spalaniach i co sobie tam jeszcze wymyślisz. 

Dodatkowo, robię trasę Niemcy. Austria, Czechy, Katowice, jadę zawsze +10, oprócz Niemiec gdzie tak coś koło 160, samochód zawsze 4 osoby, full bagażnik, 240 tdi. Na trasie nie ma tylko autostrady, żeby jechać 109 średnio. To teraz wyobraź sobie jak potrafisz ile spali 150 tdi. powiem Ci, że ta sama trasa moim B7 1.6 tdi to coś koło 5.2.

Parę innych przykładów poniżej, z różnych por dnia i roku, żeby nie było, zawsze jeżdżę w trybie sport, pozd. 

Za 2 tygodnie jadę do Stuttgartu, z pod Monachium, także, zrobię test z dystrybutorem, żeby dodatkowo rozwiać twoje wątpliwości ?

IMG_20190421_013330.jpg

IMG_20181228_170413.jpg

IMG_20180404_164745.jpg

Edytowane przez paolokos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W miescie podobnie Wam wychodzi jak na filmie?:

Ponizej spalanie wyzsze w trasie niz na wczesniejszych filmach:

A tu ekonomiczne 1.6:

 

 

21 minut temu, paolokos napisał:

Za 2 tygodnie jadę do Stuttgartu, z pod Monachium, także, zrobię test z dystrybutorem, żeby dodatkowo rozwiać twoje wątpliwości ?

 

Pieknie dziekuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź jeszcze pod uwagę, że mój Passat jest w full wyposażeniu, a to wpływa na wagę, w homologacji 1833 kg, 4 osoby na pokładzie plus zawsze dość ciężki bagaż, a że dzieci nam prawie dorosłe, to waga na drodze coś koło 2200kg.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, paolokos napisał:

Dobra, wytłumaczę Ci to lopatologicznie. Passat zbiornik paliwa ma 66 litrow, trasa która robię, masz zdjęcie tak jak lubisz, prędkość, kilometry, więc 

Przejechałem do kupy 1000km (816+180-co pokazuje jeszcze zasięg) ze spalaniem z komputera 6.2 litra, ze średnia prędkością 109km/h. Czyli na 1000 km zużylem 62 litry, czyli teoretycznie po przejechaniu 180 km samochód powinien się zatrzymać, ale tego nie zrobi bo jak komputer pokazuje 0.to ja zrobiłem kiedyś eksperymentalnie jakiś 30 km i dopiero zatankowalem, i z tego co pamiętam wlałem wtedy chyba 65 litrów. Więc reasumując 62(przejechane plus prognoza) + 2 litry, które pozwalają zrobić dodatkowe 30 km, oraz coś jeszcze w baku, nie wiem może 1, może 2 litry, może wtedy będzie już tylko naparstek? Także, przestań już opowiadać o przeklamujacych komputerach, wysokich spalaniach i co sobie tam jeszcze wymyślisz. 

Dodatkowo, robię trasę Niemcy. Austria, Czechy, Katowice, jadę zawsze +10, oprócz Niemiec gdzie tak coś koło 160, samochód zawsze 4 osoby, full bagażnik, 240 tdi. Na trasie nie ma tylko autostrady, żeby jechać 109 średnio. To teraz wyobraź sobie jak potrafisz ile spali 150 tdi. powiem Ci, że ta sama trasa moim B7 1.6 tdi to coś koło 5.2.

Parę innych przykładów poniżej, z różnych por dnia i roku, żeby nie było, zawsze jeżdżę w trybie sport, pozd. 

Za 2 tygodnie jadę do Stuttgartu, z pod Monachium, także, zrobię test z dystrybutorem, żeby dodatkowo rozwiać twoje wątpliwości ?

 

IMG_20181228_170413.jpg

 

Arteon podczas Europejskiej wakacyjnej trasy. 4 dorosłe (wagowo :) ) osoby na pokładzie + bagażnik załadowany pod sufit. 

Średnia prędkość jak i dystans zbliżone do Twojego. 

 

Tu auto załadowane BEZ żadnej osoby w środku więc łatwo nie mial:

IMG_0327.thumb.JPG.8d7742f77083655cc201833a15065ca5.JPG

 

A tu pomiar spalania:

IMG_0620.thumb.JPG.6a5e1aca8a3d657b7d75a3f1405ee1db.JPG

Sinik 2.0TSI 272KM, DSG7, 4M

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To 94 to raczej moje zdjęcie ?, ale tu chodziło o pokazanie przeklamywania komputera do obliczeń. Jak pojadę z prędkością średnia jak kolega to wychodzi tyle. 

IMG_20180901_104958.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, paolokos napisał:

Weź jeszcze pod uwagę, że mój Passat jest w full wyposażeniu, a to wpływa na wagę, w homologacji 1833 kg, 4 osoby na pokładzie plus zawsze dość ciężki bagaż, a że dzieci nam prawie dorosłe, to waga na drodze coś koło 2200kg.?

Kolega jeździł glownie sam BiTdi, wiec nie wiem jak musial jezdzic ze średnia u niego to 8.5l,  a wmieście duzo nie jezdzil.

Auto od 1.5roku jest w rękach juz innego wlasciciela (mozliwe ze tu na forum ?).

Od 1.5roku jezdzi.nowa a4 2.0tfsi 25? PS ,4x4, duzo dodatkow i średnie z kompa to ok 10.5l. Mimo ze to mniejsze auto, to bardziej zadowolony z niego jest do jazdy.na codzien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, paolokos napisał:

Dobra, wytłumaczę Ci to lopatologicznie. Passat zbiornik paliwa ma 66 litrow, trasa która robię, masz zdjęcie tak jak lubisz, prędkość, kilometry, więc 

Przejechałem do kupy 1000km (816+180-co pokazuje jeszcze zasięg) ze spalaniem z komputera 6.2 litra, ze średnia prędkością 109km/h. Czyli na 1000 km zużylem 62 litry, czyli teoretycznie po przejechaniu 180 km samochód powinien się zatrzymać, ale tego nie zrobi bo jak komputer pokazuje 0.to ja zrobiłem kiedyś eksperymentalnie jakiś 30 km i dopiero zatankowalem, i z tego co pamiętam wlałem wtedy chyba 65 litrów. Więc reasumując 62(przejechane plus prognoza) + 2 litry, które pozwalają zrobić dodatkowe 30 km, oraz coś jeszcze w baku, nie wiem może 1, może 2 litry, może wtedy będzie już tylko naparstek? Także, przestań już opowiadać o przeklamujacych komputerach, wysokich spalaniach i co sobie tam jeszcze wymyślisz. 

Dodatkowo, robię trasę Niemcy. Austria, Czechy, Katowice, jadę zawsze +10, oprócz Niemiec gdzie tak coś koło 160, samochód zawsze 4 osoby, full bagażnik, 240 tdi. Na trasie nie ma tylko autostrady, żeby jechać 109 średnio. To teraz wyobraź sobie jak potrafisz ile spali 150 tdi. powiem Ci, że ta sama trasa moim B7 1.6 tdi to coś koło 5.2.

Parę innych przykładów poniżej, z różnych por dnia i roku, żeby nie było, zawsze jeżdżę w trybie sport, pozd. 

Za 2 tygodnie jadę do Stuttgartu, z pod Monachium, także, zrobię test z dystrybutorem, żeby dodatkowo rozwiać twoje wątpliwości ?

IMG_20190421_013330.jpg

IMG_20181228_170413.jpg

IMG_20180404_164745.jpg

śmieszne..naprawdę....

przyglądam się temu tematowi od dawna i prócz normalnych postów co 3 jest udawadnianiem że jego mniej spali. a i Paolokos wiecznie piszę żę jej o TDI BI Tutbo 240 km pali 6 litrów. ....super....tylko kosztowało to auto pewnie 250 tysięcy złotych..wieć w tej cenie mamy serię 5 albo 2c passaty 1.8 tsi palące niestety 9 litrów...

ps. wybieram serię 5;P

Edytowane przez skoczek1213
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto ci broni, na co czekasz i mordujesz się z Passatem, nie rozumiem, to jest jakiś masohizm?, ktoś zadał ci jakąś karę? Napisz na forum, że oddasz w dobre ręce, ktoś się ucieszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności