Skocz do zawartości
sirocco

Passat B8 Pomiar spalania

Rekomendowane odpowiedzi

3 lata jeździłem b7 1.6 tdi 115 KM, jeżdżę co 2 miesiące do Polski ta sama trasa z takim samym obciążeniem, z tą samą predkoscia, spalanie średnie z 900 km bo tyle mam wynosiło 5.3. Teraz od 4 lat robię dokładnie te same trasy bitdi, gdzie średnie spalanie mi wychodzi od 5.9 do 6.1, także mówisz, że jak kupie tdi 150 KM to spali mi na tej trasie 4.5 litra? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, paolokos napisał:

3 lata jeździłem b7 1.6 tdi 115 KM, jeżdżę co 2 miesiące do Polski ta sama trasa z takim samym obciążeniem, z tą samą predkoscia, spalanie średnie z 900 km bo tyle mam wynosiło 5.3. Teraz od 4 lat robię dokładnie te same trasy bitdi, gdzie średnie spalanie mi wychodzi od 5.9 do 6.1, także mówisz, że jak kupie tdi 150 KM to spali mi na tej trasie 4.5 litra? 

Ja nic nie mowie, tylko przytoczylem realne wartosci. Oczywiscie sa mniejsze jak i wieksze wyniki od przedstawionych. A wieksze spalanie ok 2l to jest srednie, czyli w trasie roznica bedzie mniejsza, zas w miescie duzo wieksza. Przedstawione wartosci nie wziely sie z kosmosu, tylko sa to prawdziwe dane wprowadzone przez użytkownikow aut. Dla mnie sa one bardziej wiarygodne niz bajki co niektorych lub screny z auta nie uwzgledniajace przeklaman komputera.

 

Wersja 1.6TDI pali prawie tyle samo co 2.0TDI 150PS

https://www.spritmonitor.de/en/overview/50-Volkswagen/456-Passat.html?constyear_s=2015&power_s=120&power_e=120&minkm=15000&powerunit=2

Edytowane przez Jericho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Jericho napisał:

Wersja 1.6TDI pali prawie tyle samo co 2.0TDI 150PS

Możesz porównywać ile chcesz ale i tak przekonasz się dopiero kiedy sam kupisz i będziesz jeździł swoją trasą ze swoją nogą?Mówisz o przekłamaniu kompa,pisałem już wcześniej że u mnie jeśli już to 0.2 litra.Trzeba jeszcze wziąść pod uwagę że zakup 1.6 tdi  jest o dobre 8-10 tyś tańszy.BiTdi kosztuje dużo więcej więc cieszenie się że spali 0.5 litra więcej od 2.0 150 jest zrozumiałe jeśli patrzymy od strony frajdy z jazdy ale ekonomicznie już nie za bardzo.Wszystko zależy od portfela kupującego,zapewne będzie tu coraz więcej osób które będą chciały kupić używane auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, 1285 napisał:

Możesz porównywać ile chcesz ale i tak przekonasz się dopiero kiedy sam kupisz i będziesz jeździł swoją trasą ze swoją nogą?Mówisz o przekłamaniu kompa,pisałem już wcześniej że u mnie jeśli już to 0.2 litra.Trzeba jeszcze wziąść pod uwagę że zakup 1.6 tdi  jest o dobre 8-10 tyś tańszy.BiTdi kosztuje dużo więcej więc cieszenie się że spali 0.5 litra więcej od 2.0 150 jest zrozumiałe jeśli patrzymy od strony frajdy z jazdy ale ekonomicznie już nie za bardzo.Wszystko zależy od portfela kupującego,zapewne będzie tu coraz więcej osób które będą chciały kupić używane auto.

Dla mnie 150ps jest wystarczające. Bralbym nawet wersje 1.6tdi jakby duzo mniej palila lub 1.4tsi, ale jeszcze powstrzymuje mnie skrzynia dsg dq200 ktora mam teraz w skodzie ,ale tłumacze sobie ze to przez silnik diesla dziala ona czasami kapryśnie, a wg serwisu jak zawsze wszystko jest Ok, a uzytkownik moze dalej sje wqurwiac.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2019 o 17:35, paolokos napisał:

3 lata jeździłem b7 1.6 tdi 115 KM, jeżdżę co 2 miesiące do Polski ta sama trasa z takim samym obciążeniem, z tą samą predkoscia, spalanie średnie z 900 km bo tyle mam wynosiło 5.3. Teraz od 4 lat robię dokładnie te same trasy bitdi, gdzie średnie spalanie mi wychodzi od 5.9 do 6.1, także mówisz, że jak kupie tdi 150 KM to spali mi na tej trasie 4.5 litra? 

Raczej nie. Nie wiem jak jeździsz, ale u mnie wygląda to tak, że codziennie robię trasę 5km dojazd do autostrady bez korków, 66 km A1, 3 km dojazd do roboty bez korków i z powrotem - trasa Łódź - Kutno, autostrada A1.

Spalanie, zależne od nastroju, ale kształtuje się następująco:

4,2 - jazda kapelusz 110 - 120 km/h bez tempomatu 

4,2 - jazda na aktywnym tempomacie - wlekłem się całą trasę za jedną ciężarówką 66 km (heh, ma to zaletę taką, że nie spotyka się w ogóle innych wyprzedzających się ciężarówek :) )

5,5 - staram się utrzymać 140 km/h, przepuszczam jadących szybciej, przyhamowuję, przyspieszam

6,5 - staram się jechać około 160 km/h, nie przepuszczam jadących szybciej, raczej przyspieszam aby wyprzedzić tira i zjeżdżam na bok

7,8 - 180 km/h - styl jak powyżej

8,8 - popuszczone lejce 200 - do maxa czyli 220 (czasem mam fazę ... czasem)

Powyższe dane - jazda w stronę Kutna - różnica wysokości to około 100 m n.p.m. i jazda w przeciwną stronę to około 0,2 l/100 km więcej +/-

9,8 - tyle mi spalił max załadowany bagażnik + 3 osoby na pokładzie, but w podłodze trasa S8 - Łódź - Wrocław - czas 1:15 (219 km, noc, prawie pustki).

Stąd wnioskuję, że ten cherlak 150 koni - 10 litrów nigdy nie spali w trasie, z drugiej strony zejście poniżej 4 litrów - należałoby jechać bez tempomatu około 80 na godzinę, bez hamowania i przyspieszania - raczej niewykonalne.

 

Edytowane przez enriquez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Enriquez na podstawie podanych przez ciebie danych jestem w 100% pewien sporego przekłamania twojego komputera. Te wyniki sa nierealne, zanizone przynajmniej 15-20%.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem  realne dane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autostrada A1 z Gdańska.Tempomat ustawiony na 140 km/h.3 osoby i bagażnik full.Płynna jazda z małą ilością hamowania i przyspieszania.

20190814_065529.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy dojazd do Chorwacji, bagażnik na full + 4 osoby pokładzie 

2.0TDI 190KM DSG

D79020A2-21BB-4F33-932D-B43271FA3A82.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Jericho napisał:

Enriquez na podstawie podanych przez ciebie danych jestem w 100% pewien sporego przekłamania twojego komputera. Te wyniki sa nierealne, zanizone przynajmniej 15-20%.

Ten samochód tak mało pali, że zeyczajnie nie miałem potrzeby sprawdzenia tego. Ale być może masz rację. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, 1285 napisał:

Autostrada A1 z Gdańska.Tempomat ustawiony na 140 km/h.3 osoby i bagażnik full.Płynna jazda z małą ilością hamowania i przyspieszania.

20190814_065529.jpg

Czy auto bylo zatankowane do pelna, bo ilosc deklarowanych km do przejechania nijak ma sie.do sredniego spalania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój passat od początku miał problem z tankowaniem do pełna.Bak ma 59 litrów.Spalanie od uruchomienia wynosiło 6.5 litra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, 1285 napisał:

Mój passat od początku miał problem z tankowaniem do pełna.Bak ma 59 litrów.Spalanie od uruchomienia wynosiło 6.5 litra.

Co on taki maly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Jericho napisał:

Co on taki maly?

W książce pisze że bak ma 59 lub 66 litrów w tym 8 litrów rezerwy.Też na początku się zdziwiłem i myślałem że zapowietrzony .Kiedy zaświeci się rezerwa od razu jadąc na stację wchodzi 51 litrów więc by się zgadzało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrde wydawalo mi sie że czytalem o ponad 70 litrach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Jericho napisał:

Qrde wydawalo mi sie że czytalem o ponad 70 litrach.

W poprzednim B6 tyle mi wchodziło.W tym nie ma szans i nie chce mi się narazie dochodzić i grzebać czy jest ok czy jest coś walnięte.Na pewno w książce pisze że 59 litrów też może być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem na różnych stronach i mowa jest o 66l.

W mojej skodzie jest zbiornik 55l i raz wlalem 52l na głębokiej rezerwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z Ciebie niewierny Tomasz?? 

20190815_111936.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest zakres 59-66l..a.skad wiadomo kto ma.jaki wsadzony? Wersja hybrydowa ma.50l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz Passata B8, tankujesz do pełna, jedziesz aż Ci paliwa braknie, patrzysz ile przejechałes km, zamawiasz lawete, pod dystrybutor i już wszystko wiesz. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności