Skocz do zawartości
gromchester

Wasze wynegocjowane rabaty na nowego Passata B8

Rekomendowane odpowiedzi

Auto było z placu. Rocznik 2016, kupione też w ubiegłym roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak wszedłeś po prostu i dostałeś ponad 30% rabatu???? Czy pracujesz nieopodal salonu ;-), a auto było już rejestrowane na salon?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Auto było z placu. Rocznik 2016, kupione też w ubiegłym roku.

 

Z placu czy pokazowe? Jak z placu, to dostałeś najlepszy rabat ze wszystkich forumowiczów, pogratulować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekając na odpowiedź kolegi pozwolę sobie na żart, że może "Mój Passat kosztował 189700 brutto. Zapłaciłem za niego 132200 PLN netto". Jak to mówią, diabeł tkwi w szczegółach :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie czy te 189.700 PLN brutto zawiera cenę pakietów typu "Pakiet Business" ale bez rabatów.

Cena końcowa to pakiety z rabatami, upust roczny (np. 12.000 PLN) i faktyczny rabat uzyskany indywidualnie :)

Rabaty %% liczy się do ceny katalogowej minus pakiety. Pakiety typu "Pakiet Business" nie podlegają rabatom.

Edytowane przez d7d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Auto było już zarejestrowane na salon. Były dwa w takim samym kolorze i wyposażeniu. Zarówno cena katalogowa jak i ostatecznego zakupu to wartości brutto. Ja się do tego zabrałem trochę od innej strony. Wyszukałem wszystkie salony VW w PL i napisałem że szukam konkretnego samochodu. Dostałem konkretną propozycję z kilku miejsc. Wybrałem najciekawszą propozycję cenową i najciekawszą propozycję jeśli chodzi o wyposażenie. Następnie do salonu z najciekawszym egzemplarzem samochodu udałem się z najlepszą propozycją cenową jaką dostałem. No i jest...

Jedyna wada to kolor jaki mam swojego auta. Chciałbym czarny lub biały :umm

Zadziwiał mnie w tych poszukiwaniach Plichta. Zdecydowałem się na zakup auta od nich i okazało się że auto jest już sprzedane. Za kilka tygodni poprosiłem ich jeszcze raz o ofertę aut jakie mają i.... wysłali mi ponownie ofertę na auto którego już rzekomo nie ma! Potem wydzwaniali do mnie z różnymi ofertami które nie były dla mnie interesujące.

Szukałem auta w całej PL. Nie śpieszyłem się wiedząc, że jesli będę coś zamawiał to i tak przyjdzie mi poczekać. W zasadzie oferty dostawałem w ciągu 24/48h. Auto kupiłem chyba w 2 tygodnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolor mam ten srebrno złoty, jak dobrze kojarzę to Tungsten. Silnik tak jak w opisie: 2.0 TDI BM 190KM DSG, wersja Highline.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak. Auto było już zarejestrowane na salon. Były dwa w takim samym kolorze i wyposażeniu. Zarówno cena katalogowa jak i ostatecznego zakupu to wartości brutto. Ja się do tego zabrałem trochę od innej strony. Wyszukałem wszystkie salony VW w PL i napisałem że szukam konkretnego samochodu. Dostałem konkretną propozycję z kilku miejsc. Wybrałem najciekawszą propozycję cenową i najciekawszą propozycję jeśli chodzi o wyposażenie. Następnie do salonu z najciekawszym egzemplarzem samochodu udałem się z najlepszą propozycją cenową jaką dostałem. No i jest...

Jedyna wada to kolor jaki mam swojego auta. Chciałbym czarny lub biały :umm

Zadziwiał mnie w tych poszukiwaniach Plichta. Zdecydowałem się na zakup auta od nich i okazało się że auto jest już sprzedane. Za kilka tygodni poprosiłem ich jeszcze raz o ofertę aut jakie mają i.... wysłali mi ponownie ofertę na auto którego już rzekomo nie ma! Potem wydzwaniali do mnie z różnymi ofertami które nie były dla mnie interesujące.

Szukałem auta w całej PL. Nie śpieszyłem się wiedząc, że jesli będę coś zamawiał to i tak przyjdzie mi poczekać. W zasadzie oferty dostawałem w ciągu 24/48h. Auto kupiłem chyba w 2 tygodnie :)

 

rabat spoko, ale nalezy pamietac, auto z poprzedniego rocznika, i to grubo deleko.uzywane de facto. wiec cena dobra, ale uzasadniona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rabat spoko, ale nalezy pamietac, auto z poprzedniego rocznika, i to grubo deleko.uzywane de facto. wiec cena dobra, ale uzasadniona

 

Auto kupiłem z rocznika 2016, samochód wyprodukowany w czerwcu. Pierwsza rejestracja na salon końcówka lipca. Samochód ja kupiłem od salonu w listopadzie. Przebieg nieco ponad 800km. W zakupie dodatkowa opcja Safe+. W wolnej chwili pokuszę się o fotki i specyfikację auta. Przy okazji zapytam czy jest jakieś miejsce/strona gdzie można sprawdzić dokładną specyfikację/wyposażenie danego egzemplarza? Oczywiście nie mam na myśli samego ASO :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Auto kupiłem z rocznika 2016, samochód wyprodukowany w czerwcu. Pierwsza rejestracja na salon końcówka lipca. Samochód ja kupiłem od salonu w listopadzie. Przebieg nieco ponad 800km. W zakupie dodatkowa opcja Safe+. W wolnej chwili pokuszę się o fotki i specyfikację auta. Przy okazji zapytam czy jest jakieś miejsce/strona gdzie można sprawdzić dokładną specyfikację/wyposażenie danego egzemplarza? Oczywiście nie mam na myśli samego ASO :P
No i teraz jasne. Piszesz o rabacie 30% bez słowa wyjaśnienia, więc każdy domniemuje że dostałeś tyle na nowe auto. A teraz okazuje się, ze to rabat na auto używane, prawdopodobnie demonstracyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i teraz jasne. Piszesz o rabacie 30% bez słowa wyjaśnienia, więc każdy domniemuje że dostałeś tyle na nowe auto. A teraz okazuje się, ze to rabat na auto używane, prawdopodobnie demonstracyjne.

 

jakbym wszedl na otomoto to 1.5 roczne auta z 30% zniżką od uwaga! ceny sugerowanej producenta spokojnie dostane. a moze i ze 40% by się dało - bo przecież to napompowane

 

takie 800km demo może być nieźle skatowane - 2-3x jazdy dziennie po 5km - wsiada z drogi jakiś "kupujący" a diler mu mówi - pan sobie sprawdzi jak dobrze idzie :) przy zimnym aucie katowanym w taki sposób to te 800km może odpowiadać i paredziesiętu tysięcy km zrobionych normalnie. a jak demo obsługiwało sezon zimowy to już wogóle

Edytowane przez tjord

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czasami czytam Twoje wpisy i doszedłem do wniosku że jesteś najmądrzejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakbym wszedl na otomoto to 1.5 roczne auta z 30% zniżką od uwaga! ceny sugerowanej producenta spokojnie dostane. a moze i ze 40% by się dało - bo przecież to napompowane

 

takie 800km demo może być nieźle skatowane - 2-3x jazdy dziennie po 5km - wsiada z drogi jakiś "kupujący" a diler mu mówi - pan sobie sprawdzi jak dobrze idzie :) przy zimnym aucie katowanym w taki sposób to te 800km może odpowiadać i paredziesiętu tysięcy km zrobionych normalnie. a jak demo obsługiwało sezon zimowy to już wogóle

 

Ty zazdrośniku Ty...Przecież ma gwarancję i kilkadziesiąt tałzenów w kieszeni :). Tak się kupuje auta. Brawo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak czasami czytam Twoje wpisy i doszedłem do wniosku że jesteś najmądrzejszy.

 

stwierdzam fakty, od tego jest dyskusja, za to Twój post nic kompletnie nie wnosi

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Ty zazdrośniku Ty...Przecież ma gwarancję i kilkadziesiąt tałzenów w kieszeni :). Tak się kupuje auta. Brawo.

 

ja nic nie zazdroszcze, kupowalem auta nowe i używane. skoro kupił 1.5 roczne to kupił po prostu stare auto. i rabat 30% nie jest niczym nadzwyczajnym, czy dostał gwarancję czy nie przedłużoną, to był tylko bonus żeby diler pozbył się - dla niego - starego auta. Jeżeli na nowe można dostać 18% rabatu, wyprzedaż rocznika od listopa z pewnością da się więcej, a auto zeszłoroczne - kupione w połowie roku - to jest po prostu używane, stare auto 1.5 roczne. Nie na darmo mówią że po wyjeździe z salonu auta tracą nawet 30% - więc nie ma się czym podniecać

 

ps. poza tym zwarcam jeszcze raz - on dostał 30% rabatu od mitycznej ceny katalogowej - która że tak powiem jest z d..y wzięta - i nijak się ma do rzeczywistostości. Jezeli na forum znajdzie się "jeleń" co kupił auto za 100% ceny wyjściowej - to pokłony...

 

ps. to jest wątek o rabatach na nowe auta, czy o rabatach na używki? bo za 10 letniego passata to można i 90% zniżki od ceny katalowej dostać.........

Edytowane przez tjord

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tjord , skoro mówisz o wynegocjowanych rabatach to podaj ile wynosiła cena katalogowa samochodu który zamówiłeś.

I podaj czy promocyjny "Pakiet Business" w tej "cenie katalogowej" wynosi 3.590 PLN czy 12.600 PLN bo taka jest cena bez promocji.

"Wybierając ten pakiet, zyskujesz nawet do 9 010 zł" a 3.590 PLN + 9.010 PLN=12.600 PLN

 

Auto 1,5 roczne nie jest "starym autem". Zwłaszcza z przebiegiem 800 km.

Jeżeli jednak uważasz że jest "starym autem" to poinformuj od jakiego wieku traktujesz auto jako "stare auto".

Jednodniowe auto formalnie też jest stare ;)

Wiele osób uważa samochody jedno-dwuletnie za "prawie nowe".

 

Jeżeli sprzedawca od dealera pozwala na katowanie "zimnego" samochodu to powinien być zwolniony z pracy (za brak dbałości o mienie firmy).

Dużo też zależy od kultury (nie tylko technicznej) testującego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze raz napiszę. Kupiłem w listopadzie 2016 samochód wyprodukowany w czerwcu 2016. Gdzie te 1.5 roku? Owszem na samochód jest przedłużona gwarancja oraz pakiet serwisowy. Nie negocjowałem żadnych bonusów.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Idea poszukiwania w ten sposób samochodu wzięła sie od kolegi. Ten szukał auta w podobny sposób. Ostatecznie znalazł w Krotoski Cichy w Wawie. Tam sytuacja była o tyle inna że jakaś firma zamówiła flotę 20 aut i odebrała 19. Jemu przypadła 20 sztuka. Nic nie był w stanie wynegocjować (bonusów). Powodem był fakt że auto miał już jakby rabat przy zakupie 20 samochodów -cena 122k, TDI 190KM, manul wersja HL. W tym przypadku auto nie miał przebiegu, lub jak kto woli kilka serwisowych km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Thomsoon kupiłeś bardzo dobry samochód w bardzo dobrej cenie. Gratuluję.

Może Kolega @tjord nie umie liczyć lat / miesięcy ?

Sam też w podobny sposób kupiłem dwa "prawie nowe" samochody.

Jeden to VW Passat B6 2,0TDI 170KM DSG - 5 miesięczny z upustem ~37,5% - przebieg jednak nie 800km a 8.600km.

I Niemiec nie płakał jak sprzedawał. ;)

Kupowałem w firmie VW.

I nie było to "katowane na zimno demo" :D

Drugi kupiłem zupełnie podobnie - podobnym upustem ~37,7%.

I byłem i jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, jak ktoś lubi demówki to może to być dobra opcja. Sam poprzednie auto kupowałem jako demo z przebiegiem 1700km i bylo super. Ale temat brzmi "wasze wynegocjowane rabaty na NOWEGO Passata B8" wiec to nie w porządku porównywać rabaty na auto nowe i używane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spoko, jak ktoś lubi demówki to może to być dobra opcja. Sam poprzednie auto kupowałem jako demo z przebiegiem 1700km i bylo super. Ale temat brzmi "wasze wynegocjowane rabaty na NOWEGO Passata B8" wiec to nie w porządku porównywać rabaty na auto nowe i używane.

 

dokladnie. auto nie nowe. do tego demo. oraz de facto nawet jak kolega podal finalnie date zakupu 11/2016 (czego nie podawal wczesniej, wiec mozna bylo przyjac 2017 -> wiec wychodzilo lekko 1.5 roku). nawet biorac pod uwage wszystkie te fakty, to:

rabat teraz na nowe auta sie dostaje 17-18%,

on dostal 30 % na auto uzywane, demo i do tego byla to juz wyprzedaz rocznika (od listopada). wiec rabat po prostu zwykly, odpowiedni do kupowanego auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności