Skocz do zawartości
gromchester

Wasze wynegocjowane rabaty na nowego Passata B8

Rekomendowane odpowiedzi

Uuu ktoś tu dostał jednak bana ;) przeglądam tu rozne watki i różne wpisy tjorda i zastanawiałem się kiedy będzie zbanowany :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rabat teraz na nowe auta sie dostaje 17-18%,

Chciałbym zobaczyć jak wchodzisz do salonu o dostajesz od ręki 17-18% na auto nie za 120k gdzie 10% daje rabat VW, tylko za 200k

Bo standardowo to można dostać 12k od VW +7-8% od dealera, ale przy leasingu, na osobę prywatną 5% może

Mówię oczywiście o rabatowe takich które można bez większego problemu uzyskać, bo wyżej to już trzeba się postarać, aczkolwiek nie mówię że to nie możliwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też chciałbym zobaczyć, gdzie tak wspaniałomyślnie dzielą takimi rabatami? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W VW rabat procentowy liczy się do ceny katalogowej pomniejszonej o pakiety specjalne mające już niższą cenę.

Czyli samochód kosztuje katalogowo z dodatkowym wyposażeniem np. 150.000 PLN i w tym jest już Pakiet Business w cenie 3.590 PLN to rabat 10% liczy się od (150.000-3.590) = 10% od 146.410 = 14.641 PLN rabatu.

Za samochód zapłacisz więc 150.000 PLN - 14.641 PLN = 135.359 PLN (efektywnie 9,76% taniej od 150.000 PLN).

Edytowane przez d7d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestiach rabatów to udało mi się natkać w google na oficjalny dokument importera dotyczący rabatów pracowniczych, co prawda na 2016, ale przedstawia skalę jak mniemam możliwie największych (bezstratnych dla dealera) rabatów na poszczególne modele:

 

up! 14%

Polo 11%

Golf 16%

Golf Sportsvan 16%

Beetle 16%

Scirocco 16%

Jetta 16%

Touran 16%

Tiguan 16%

Passat 18%

CC 18%

Sharan 18%

Touareg 20%

 

Obowiązkowe wyposażenie:

"Program przedłużonej opieki serwisowej ""Volkswagen Safe+"" -

dodatkowe 12 miesięcy; maksymalny przebieg 60 000 km (ewentualnie wyższy wariant) "

 

Rabat pracowniczy może być łączony z bieżącymi akcjami promocyjnymi

organizowanymi przez Dostawcę. Dostawca zastrzega możliwość wyłączenia

z oferty „Przywilej korzyści” specjalnych akcji promocyjnych oraz oferty wyprzedażowej

starego rocznika. Ponadto Dostawca zastrzega sobie prawo do zmiany oferty rabatowej

zgodnie z aktualnymi warunkami promocji.

 

Rabat pracowniczy liczony jest od ceny samochodu, uwzględniającej aktualne

warunki promocji, z uwzględnieniem zastrzeżeń z pkt 3.1 (pakiety promocyjne, rabaty)

oraz wyposażenie dodatkowe, która obowiązuje w dniu fakturowania przez Dostawcę.

 

Pracownikowi przy zakupie samochodu, dodatkowo przysługuje rabat w wysokości 14%

na zakup oryginalnych akcesoriów VW, liczony od cen cennikowych. Zakupu akcesoriów

na tych warunkach można dokonać do 30 dni od daty zakupu samochodu.

Edytowane przez szylton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
VW daje teraz rabat kwotowy 12k, czyli mamy 138k.

Wyżej napisano, że dealer też może dorzucić 7-8%,

Jak on jest liczony?

 

całkowity rabat kwotowy = 12k + (150k-3590) *0,93 czy 12k + (138k-3590) *0,93 ?

Tegonie wiem ale możliwe, że będzie tak:

Katalogowo z wyposażeniem = 150.000 PLN

Rabat kwotowy VW = 12.000 PLN

Do zapłaty bez rabatów procentowych = 138.000 PLN (z Pakietem Business za 3.590 PLN)

Rabat procentowy np. 8% liczony od (138.000 PLN - 3.590 PLN) = 8% x 134.410 PLN = 13.441 PLN.

Do zapłaty = 138.000 PLN - 13.441 PLN = 124.559 PLN.

Czyli efektywnie ze wszystkimi rabatami 16,96%. a jak jeszcze policzysz że masz tańszy o ok. 9.000 PLN Pakiet Business będzie jeszcze lepszy rabat - ok. 21,6% liczone od kwoty 150.000+9.000 = 159.000 PLN (ale kwota do zapłaty nadal 124.559 PLN).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W VW rabat procentowy liczy się do ceny katalogowej pomniejszonej o pakiety specjalne mające już niższą cenę.

Czyli samochód kosztuje katalogowo z dodatkowym wyposażeniem np. 150.000 PLN i w tym jest już Pakiet Business w cenie 3.590 PLN to rabat 10% liczy się od (150.000-3.590) = 10% od 146.410 = 14.641 PLN rabatu.

Za samochód zapłacisz więc 150.000 PLN - 14.641 PLN = 135.359 PLN (efektywnie 9,76% taniej od 150.000 PLN).

 

z tego co pamiętam odlicza się także promocyjny pakiet przeglądów jeśli ktoś bierze.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

poza tym z tym pakietem business to rożnie bywa zauważyłem, część dealerów odlicza, część nie.

przykładowe wyliczenie z oferty

 

cena katalogowa: 194 920,00 zł

cena samochodu podlegająca rabatom: 193 430,00 zł

rabat kwotowy: 12 000,00 zł

cena samochodu po rabacie kwotowym: 181 430,00 zł

rabat własny: 9 071,00 zł

cena z uwzględnieniem rabatu własnego: 172 359,00 zł

wyposażenie promocyjne: 1 490,00 zł

cena specjalna (brutto): 173 849,00 zł

cena specjalna (netto): 141 340,65 zł

 

dla powyższego jest to 5% rabatu dealera, a łącznie 10,81% od ceny katalogowej.

Edytowane przez ffffjjjj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wszystkie promocje odlicza się? Więc te 12.000 PLN kwotowe też nie podlegają dalszym rabatom. Logiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12000 nie podlega dalszym rabatom, było by to dość dziwne rabat od rabatu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
udało mi się natkać w google na oficjalny dokument importera dotyczący rabatów pracowniczych

 

Więc może nasz sympatyczny kolega jest pracownikiem VW? :)

 

rabat teraz na nowe auta sie dostaje 17-18%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym zobaczyć jak wchodzisz do salonu o dostajesz od ręki 17-18% na auto nie za 120k gdzie 10% daje rabat VW, tylko za 200k

Bo standardowo to można dostać 12k od VW +7-8% od dealera, ale przy leasingu, na osobę prywatną 5% może

Mówię oczywiście o rabatowe takich które można bez większego problemu uzyskać, bo wyżej to już trzeba się postarać, aczkolwiek nie mówię że to nie możliwe

 

Podobno w Volvo jest rabat specjalny 18% dla lekarzy (grupa zawodowa).

Info uzyskane od lekarza.

Inne grupy zawodowe też mają swoje rabaty.

W VW nie ma takich rabatów.

Są ok 5-7% dla osób prywatnych i pewnie do ~12% dla firm z posiadanym innym samochodem z grupy VAG. Tak jest w Audi.

 

Rabat typu 18% na Passata dla pracowników jest bardzo prawdopodobny.

Tylko że nie dostaje się go u Dealera VW a bezpośrednio z centrali VW.

To że pracownik VW może i zamawia samochód u Dealera VW nie znaczy że rabat dostaje od dealera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
VW daje teraz rabat kwotowy 12k,

 

U którego dealera jest 12 tys. zł rabatu kwotowego?

Byłem w ostatnich dniach u trzech dealerów VW w Warszawie i wszyscy jak jeden mąż dają 10 tys. zł rabatu kwotowego.

Nawet dzisiaj prosiłem o wycenę u dealera i jest 10 tys. zł. Zakup na firmę typu działalność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Więc może nasz sympatyczny kolega jest pracownikiem VW?

tak to nie :P ale staram się żyć dobrze z wybranym salonem i ASO, namiary na te dane znalazłem na forum skody, zamieszczono tam link do takiego dokumentu razem z loginem i hasłem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 tysięcy jest na comfortline a 12 na highline.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie poziom wyposażenia w CL jest taki powodujący niedosyt - do HL dodaje się już tylko gadżety bo jest wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rabat dla zatrudnionego w VW w 2016 na Passata w każdej wersji był 18% i ani promila więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(...)Przy okazji zapytam czy jest jakieś miejsce/strona gdzie można sprawdzić dokładną specyfikację/wyposażenie danego egzemplarza? Oczywiście nie mam na myśli samego ASO :P

 

Ja korzystałem z strony: https://erwin.volkswagen.de/erwin/showHome.do

Rejestracja jest darmowa, korzystanie płatne - jedna godzina (wystarczy na sprawdzenie kilkunastu numerów VIN) to 7 euro. Taniej będzie w ASO ;) Ja z ciekawości korzystałem, a do tego pobierałem instrukcje serwisowe (PDF jak z normalnej ELSA).

Zrzut wyposażenia jest pełny, z kodami PR i opisem (dużo więcej niż wynika z wklejki). Można też tam sprawdzić akcje serwisowe dla danego egzemplarza i zeszyty szkoleniowe SSP (choć tych najnowszych tam nie znalazłem niestety).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja korzystałem z strony: https://erwin.volkswagen.de/erwin/showHome.do

Rejestracja jest darmowa, korzystanie płatne - jedna godzina (wystarczy na sprawdzenie kilkunastu numerów VIN) to 7 euro. Taniej będzie w ASO ;) Ja z ciekawości korzystałem, a do tego pobierałem instrukcje serwisowe (PDF jak z normalnej ELSA).

Zrzut wyposażenia jest pełny, z kodami PR i opisem (dużo więcej niż wynika z wklejki). Można też tam sprawdzić akcje serwisowe dla danego egzemplarza i zeszyty szkoleniowe SSP (choć tych najnowszych tam nie znalazłem niestety).

 

Czy to dotyczy bieżących modeli VW czy starszych też (np. B6, Golf VII) ?

Jakie instrukcje serwisowe można ściągnąć?

Czy jest też coś takiego dla Audi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobierałem nawet dla swojego starego B4 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności