Skocz do zawartości
RADEK

co można zmienić w B8

Rekomendowane odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czołem,

nie mam jeszcze uprawnień do zakładania nowych wątków, więc wpisuję pytanie tutaj, bo wydaje mi się to najbardziej pasujący temat..

 

przymierzam się do zakupu kamerki-rejestratora jazdy i aktualnie rozkminiam kwestie montażu i zasilania - czy ktoś z Was już to ogarniał? nie chcę, żeby mi wisiał kabel od kamerki do zapalniczki, myślałem o wpięciu się do instalacji i puszczeniu kabla podsufitką albo wpięciu się do instalacji przy lampkach nad lusterkiem ; czy ktoś z Was już coś takiego robił?? jakieś podpowiedzi?:)

 

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam Blackvue przod i tyl, kabel pociagniety do bezpiecznikow z lewej strony deski, drugi kabel prawa strona do tylu do tylnej kamerki. wszystko sie chowa w szpary pod listwy nic nie widac, w bezpiecznikach jest miejsce na sterownik do kamerki i wtyczke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się na tym nie znam, a i leniwy jestem, to zostawiłem w ASO żeby to podpięli. Też 2 kamerki (przód tył) i wpięte w instalację. Krzyknęli sobie coś koło 500zł za tą "skomplikowaną" usługę, ale nie narzekam, bo kabelki są pociągnięte na prawdę estetycznie, jedyne co widzę to końcówki wychodzące koło lusterka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto bogatemu zabroni:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi w ASO najpierw powiedzieli, że nie można w ogóle bo gwarancja itp. po krótkich namowach krzyknęli 400zł (za sam przód...) z zastrzeżeniem, że na moje ryzyko i jeśli zejdzie im więcej czasu to zapłacę proporcjonalnie więcej. Ostatecznie jeżdżę bez kamerki bo tą "ofertę" odrzuciłem, a sam jakoś nie mam weny żeby się za to zabrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pie.... , to już jakaś masakra z tymi gadkami w ASO. Idąc tokiem rozumowania takich technicznych gigantów, to gwarancję na auto powinno się utracić również po wetknięciu do gniazda 12V ładowarki zakupionej poza ASO lub nie Made in VW. W końcu jest to przecież nieoryginalny element dopięty do tej super technologii.

:sciana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I do tego to zmierza, wystarczy spojrzeć na serwis np. Apple.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że większość tych bzdur, to indywidualna, radosna twórczość przedstawiciela ASO. Najczęściej tego, który czegoś nie kuma lub nie ma przygotowanej merytorycznie uzasadnionej odpowiedzi. Wówczas często pada dla podniesienia rangi problemu słynne "nie da się, bo komputer to, komputer tamto... itp.". Albo po prostu pozbycie się jakiegokolwiek nierozkminionego problemy standardowym straszakiem "utrata gwarancji" (której on z resztą nie udzielał, aby mógł zabierać na widzimisię). Nie trząść gaciami i nie dawać się zastraszać bezpodstawnymi bzdetami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi mówili, że mogę sobie sam wpiąć i gwarancji nie stracę, byle bym tylko jakiegoś tam modułu nie uszkodził. No ale jak wspomniałem - leniwy jestem, a to kosztuje. Pewnie gdzieś indziej by mi zrobili za pół tej ceny, ale nie znam dobrego elektryka, a trochę strach dać nowy samochód jakiemuś amatorowi - to już sam bym chyba wolał... No więc zagryzłem zęby i dałem go do ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tam sa tylko 3 kable, raczej ciezko to spierniczyc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi mówili, że mogę sobie sam wpiąć i gwarancji nie stracę, byle bym tylko jakiegoś tam modułu nie uszkodził...

I to jest prawidłowe podejście do sprawy. Twoje auto za Twoją kasę i Twoja sprawa co i gdzie chcesz sobie w nim zamontować. Nie ma żadnych podstaw do straszenia utratą gwarancji (tym bardziej na całe auto) o ile takie nieoryginalne dodatki lub ich nieprawidłowy montaż nie spowodują awarii albo zakłócenia pracy fabrycznych urządzeń samochodu. A to też trzeba najpierw realnie stwierdzić, a nie jedynie rzucać hasła-straszaki. Gdy w wyniku takiego doposażania sam sobie coś zepsuję, to oczywiście przyjmuję na swoją klatę, że naprawa tego elementu lub urządzenia będzie odpłatna i nie będzie objęta gwarancją. Jednak tylko to, co uległo uszkodzeniu z mojej winy, a nie całe auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie mam o funkcje automatycznego hamowania czy tez ruszania i hamowania w korku. Wydawało mi sie ze jest to funkcja realizowana w pakiecie drogowym jeśli mamy aktywny tempomat. Okazuje sie ze raczej nie , bo funkcja hamowania jest dostępna w pakiecie drogowym plus a w podstawowym jest tylko ostrzeganie.

Skoro nie będę miał tej funkcji hamowania to czego brakuje aby pojawiła sie u mnie - kwestia kodowania czy dodatkowego sterownika/ modułu ?

Pozdrawiam

M.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest aktywny tempomat to hamuje do 0 i rusza sam. W standardzie w highline. Jak jest pakiet z asystentem korka to poza tym utrzymuje auto na środku pasa (bez pakietu od 70km/h)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@paolokos: Kabelki upchnąć to może i żadna sztuka (chociaż trzeba trochę czasu poświęcić, wybadać, żeby czegoś nie urwać), ale podpięcie do instalacji (a nie przez gniazdo zapalniczki) to już inna bajka, bo trzeba cokolwiek o tym wiedzieć - ja o tym bladego pojęcia nie mam. Nigdy nie grzebałem w elektryce samochodów, poza podłączeniem radia w starej Corsie i wymianie żarówek w tejże. Jak się nie wie, to trzeba szukać, czytać. Gdybym chciał to zrobić sam, to pewnie zeszło by mi kilka dni szukania i uczenia się co i jak i nie wiadomo czy bym jeszcze czegoś nie popsuł. W tej perspektywie 500zł (do wrzucenia w koszty) nie wydaje się aż taką dużą kwotą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...W tej perspektywie 500zł (do wrzucenia w koszty) nie wydaje się aż taką dużą kwotą.

Da się przeżyć. To przecież tylko 3-5 razy drożej niż jest warta taka robota w każdym innym serwisie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jot: Jak już wspomniałem - sensownego elektryka pod ręką nie miałem/mam. Dzwoniłem do jednego poleconego, to mi powiedzieli, że oni takimi pierdółkami się nie zajmują :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko, nie kazdy musi wszystko sam robic, tylko 500 zl za taka usluge to jawny rozboj w bialy dzien. Dla elektryka jest to chwila, bo wpiecie kabla pod bezpiecznik i dokrecenie do masy nie zajmuje wiecej jak pare minut, jak masz tryb parkingowy to jeszcze jeden kabel dochodzi, to wszystko. Zdzieraja niemilosiernie, ale z tego zyja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też myślę o montażu kamerki. Poprzednio montowałem a ASO OOOO do A6 C7 zawołali 150 zł "po znajomości" serwis ten sam tylko przez ścianę więc jak krzykną więcej to wyciągnę fakturę z audi... nie znam jeszcze wszystkich w tym serwisie bo jak pisałem kilka ostatnich lat za ścianą :D ale chłopaki byli i są ok. Z tym, że wiem, iż jak kogoś nie znają to mają "specjalny cennik" :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płaci się głównie za wiedzę. Wiedzę gdzie wpiąć, jak podłączyć, jak zdjąć słupki bez niszczenia. I za zdolności manualne aby było estetycznie wykonane. To, że zajmie to 15 minut jest dużo mniej istotne. Nasze auta też nie kosztują po 100-200k bo materiały i wytworzenie auta są drogie i jego produkcja nie zajmuje dużo czasu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności