Skocz do zawartości
RADEK

co można zmienić w B8

Rekomendowane odpowiedzi

Nie da się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W ustawieniach klimy można jeszcze włączyć automatyczne grzanie kierownicy, kiedy włączone jest grzanie fotela kierowcy. Wg. mnie jest to wystarczająco wygodne, bo zwykle i tak grzeję oba.

 

W MY2017 tego niestety nie ma. W ustawieniach klimy mam tylko 2 opcje: automatyczny obieg zamknięty oraz siłę grzania kierownicy. Mam co prawda dodatkowy przycisk do tego ale jest w najgorszym możliwym miejscu - za lewarkiem DSG. Nie dość, że ciężko się do niego dostać to jeszcze z pozycji kierowcy go nie widać (ani lampki na nim).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm... początkowo zazdrościłem tego przycisku w MY2017, ale teraz, kiedy faktycznie używam z tej funkcji, to jednak wolę tak jak jest w MY2016. Jedyne co to w nowszym jest o jedną zaślepkę mniej przy skrzyni. Taki estetyczny detal.

 

Swoją drogą mogliby grzanie przedniej szyby też dać gdzieś koło lewarka, bo włączanie tego z menu klimy nie jest zbyt wygodne.

 

Aha i tak przy okazji - w ustawieniach klimy jest opcja załączania grzania przedniej szyby "automatycznie". Co to oznacza? Jeszcze nie zaobserwowałem, żeby się grzanie szyby włączyło kiedyś samo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak właczysz odmrażanie przedniej szyby to ogrzewanie włacza sie automatycznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak właczysz odmrażanie przedniej szyby to ogrzewanie włacza sie automatycznie

 

masz na myśli, że włączenie ogrzewania tylnej szyby - włącza automatycznie ogrzewanie przedniej?

Czy jak włączasz nawiew na MAX to wtedy włącza się ogrzewanie przedniej szyby automatycznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak właczysz odmrażanie przedniej szyby czyli max to powinno sie też właczyc automatycznie podgrzewanie przedniej jak masz zaznaczoną tą opcje w ustawieniach klimatyzacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak właczysz odmrażanie przedniej szyby czyli max to powinno sie też właczyc automatycznie podgrzewanie przedniej jak masz zaznaczoną tą opcje w ustawieniach klimatyzacji.

o dobre nie wiedziałem. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak właczysz odmrażanie przedniej szyby czyli max to powinno sie też właczyc automatycznie podgrzewanie przedniej jak masz zaznaczoną tą opcje w ustawieniach klimatyzacji.

 

Posiadam MY2017 i niestety u mnie to tak nie dziala. W instrukcji wyczytalem cos takiego ze ta opcja automatycznego wlaczania podgrzewania przedniej szyby wlacza sie gdy samochod stwierdzi ze jest duza szansa na zaparowanie szyb. Mozliwe ze np jak mocno leje.

Sprawdzalem u siebie kilka razy i wcisniecie MAX nie powoduje wlaczenia grzania przedniej szyby co wg mnie jest nie logiczne. W starym mondeo tak wlasnie bylo wciskalem MAX i grzanie szyby sie wlaczalo

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Hm... początkowo zazdrościłem tego przycisku w MY2017, ale teraz, kiedy faktycznie używam z tej funkcji, to jednak wolę tak jak jest w MY2016. Jedyne co to w nowszym jest o jedną zaślepkę mniej przy skrzyni. Taki estetyczny detal.

 

Swoją drogą mogliby grzanie przedniej szyby też dać gdzieś koło lewarka, bo włączanie tego z menu klimy nie jest zbyt wygodne.

 

Aha i tak przy okazji - w ustawieniach klimy jest opcja załączania grzania przedniej szyby "automatycznie". Co to oznacza? Jeszcze nie zaobserwowałem, żeby się grzanie szyby włączyło kiedyś samo...

 

Zgadzam sie - majac tyle wolnych miejsc na guziki wstawili tylko guzik grzania kierownicy ale juz grzania szyby przedniej to nie.

Jak odebralem auto to mialem mala zagwozdke gdzie sie grzanie szyby wlacza nie czytajac jeszcze wtedy instrukcji.

Edytowane przez gizmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po odebraniu auta zdziwiło mnie to ze przestrzeń na nogi z tylu u pasażerów nie jest podświetlana , i za Chiny znaleźć nie mogę w której opcji miałem to przegapić , damn!

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Podpinam się z pytaniem Kolegi, dokładnie chodzi o dołożenie możliwości elektrycznie składanych lusterek.

W serwisie powiedzieli, że kwota rzędu 7-10k, same moduły w drzwiach kosztują ponoć 5 tyś?!? - na allegro znalazłem za niewiele ponad 100 pln za sztukę.

Sam serwis raczej nie podejmie się takiej operacji.

 

Niestety nie zdążyłem z dołożeniem tej opcji, a szczerze brakuje mi takiego rozwiązania.

 

 

 

 

Panowie zastanawiam, się czy jest możliwość dołożenia w odebranym już aucie:

- elektrycznie składane lusterka

- elektrycznie zamykanie klapy bagażnika (kombi)

- system bezkluczykowego dostępu do pojazdu

 

jeżeli jest to możliwe, to jakie mogą być koszty? Pewnie drożej niż za takie funkcje w standardowym cenniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropo tych lusterek to mam auto raptem 3 tygodnie a one tak głosno i nieprzyjemnie dla ucha pracują podczas składania/zamykania, że strach pomyśleć co będzie po dłuższym okresie eksploatacji.

Aż zastanawiam się nad tym czy tego składania po prostu nie wyłączyć w opcjach bo to jest na prawde głośne i irytuje a szczerze mówiąc te składanie ile zaoszczędza miejsca po pare cm z każdej strony? Są to tak marginalne różnice, że jak nam ma coś lub ktoś "uwalić" lusterko to i tak to raczej zrobi.

 

Ja najbardziej ubolewam nad brakiem tylnych lamp ze zmienna grafiką.

Same lampy to nie problem bo koszt na allegro 1000-1300 zł za komplet, lecz podłączenie ich jest bardzo kłopotliwe.

Edytowane przez garbeniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie da się.

 

dzięki za info.

To szkoda.

 

p.s. czy wam też "skrzypią" uszczelki na drzwiach przednich gdy jedziecie wyboistą drogą?

tak jakby przednie drzwi były ślabo/ źle dociśnięte po zamknięciu i się minimalnie ruszały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety tak

po najbliższym myciu nasmaruję i powinno być OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć,

 

Podpinam się z pytaniem Kolegi, dokładnie chodzi o dołożenie możliwości elektrycznie składanych lusterek.

W serwisie powiedzieli, że kwota rzędu 7-10k, same moduły w drzwiach kosztują ponoć 5 tyś?!? - na allegro znalazłem za niewiele ponad 100 pln za sztukę.

Co do wymianu modułów w drzwiach - zanim się kupi 'nowe' należy sprawdzić czy te obecne nie obsłużą opcji składania. U mnie tak było. Obyło się bez dodatkowych kosztów. 'Tylko' lusterka + przełącznik lusterek + kodowanie. Wszystko działa jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba właśnie zidentyfikowałem co mi tak denerwująco skrzypi w drzwiach z tyłu. Jak się złapie boczek tylnych drzwi z samego tyłu, za ten wystający jakby róg, to on chodzi i to tak konkretnie. Do tego wydaje nieciekawe odgłosy i jestem przekonany, że to właśnie to mi trzeszczy podczas jazdy i słuchania muzyki.

 

Oddawać to ASO, czy samemu? Ktoś już uciszał te boczki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do ASO nie oddawaj, mi 2-3 razy próbowali to wyeliminować i tylko porysowali listwę na boczku (co oczywiście nie puściłem płazem i wymienili na nową)

Zrobiłem to porządnie w firmie CarAudio i od tego czasu miodzio :) Zdjęcia wygłuszania są w mojej galerii w stopce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile taka usługa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niestety tak

po najbliższym myciu nasmaruję i powinno być OK

 

ja nasmarowałem jakimś smarem/ silikonem do uszczelek. trochę pomogło, ale nadal irytuje. to chyba nie tak powinno być. jeździłem masą różnych aut. i nawet te najtańsze nie "skrzypiały" drzwiami/ uszczelkami jak mój pasek...

tu nie chodzi o jakieś bicia czy stuki poluzowanych elementów drzwi.

 

 

może jest to kwestia regulacji zawiasów lub zatrzasku drzwi. może powinno być mocniej dociśnięte... mniej luzu w jakimś miejscu. od strony pasażera tego nie ma

Edytowane przez lagmar01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ile taka usługa?

 

 

za komplet drzwi (przód+tył) coś koło 1,8-2tyś zł.

Ale już ponad rok na tym jeżdżę i wszystko pięknie. Tak z fabryki powinien wyjechać...

W Pasku B9 pewnie wygłuszenie drzwi będzie jako opcja w konfiguratorze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pasku B9 będzie dopłata za zawiasy do drzwi i uszczelki :) swoją drogą zauważył ktoś jakie cieniutkie i uproszczone są zawiasy w B8 ? W maluchu chyba były solidniejsze. Ciekawe kiedy drzwi będą opadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności