Skocz do zawartości
RADEK

co można zmienić w B8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Pokusiłem się na wymianę gumowych nakładek na pedałach oraz podstopnicę na bardziej reprezentacyjne

O ile z nakładkami na pedały nie było kłopotu ściągasz z pedału hamulca nakładkę gumową i nakładasz nową

na pedale gazu nakładasz już bezpośrednio bo nie ma tam żadnej nakładki tylko metal.

Ale już z podstopnicą były podchody , przeszukując internet znalazłem dwa sposoby:

 

pierwszy to ściągamy plastiki progu przy drzwiach oraz plastiki gdzie jest rączka od otwierania klapy maski i mamy dostęp do podstopnicy - to stosuje Servis VAG

 

drugi to odchylenie plastiku ( pokazane na zdjęciu )i demontaż podstopnicy ( w kolejności ciągniemy prawą stronę podstopnicy do siebie czyli w prawo a potem lewą krawędź podnosimy do góry

przy montażu nowej podstopnicy jest odwrotnie najpierw wkładamy (mocujemy) prawą stronę podstopnicy a lewą wciskamy w zaczepy

 

mam nadzieje że pomogłem

 

pzdr Picia

 

Wygląd super, gdzie kupowałeś komplet? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wygląd super, gdzie kupowałeś komplet? ;)

 

polecam poszperać na allegro wyjdzie taniej niż w salonie - pasuje od golfa 7 jak i skoda superb

same nakładki na pedały bez podstopnicy salon VW 469zł , salon skody 294zł , allegro do 200zł nakładki razem z podstopnicą !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez wymienilem jakis czas temu. Walka jest z podstopnica. Dodatkowo mozna sobie pomoc odkrecajac jedna srube przy gniezdzie diagnostycznym. Wtedy plastik boku odgina sie latwiej bo ma wiekszy luz i ryzyko ulamania jest nizsze. Dodatkowo sa tam zaczepy, ktore rowniez mozna delikatnie odczepic w okolicy podstopnicy. Nakladke na gaz warto natluscic wazelina techniczna i lekko rozciagnac przed nakladaniem.

Mnie calosc wyszla 230 PLN. Podstopnica - allegro oddzielnie z Audi. Komplet hamulec / gaz - 120.

Wyglad super. Zalosne, ze w highline i to topowych wersjach nie jest to w standardzie. Ech ten VW i jego oszczednosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po bardzo długiej nieobecności .

Mam takie pytanko : czy ktoś z kolegów może zmierzyć i podać długość listwy ochronnej pokrywy bagażnika Variant

Art. nr: 3G9 071 360 oraz cenę tego gadżetu w ASO ...

Edytowane przez miodzik3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co Panowie ... nikt nie wie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I co Panowie ... nikt nie wie ?

 

Widocznie nie... A ciezko do ASO samemu zadzwonic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widocznie nie... A ciezko do ASO samemu zadzwonic?

 

Pewnie że nie ciężko ... Choć zawsze uważałem że na forum są ludzie poważni i życzliwi (...)

 

 

 

Cenę możesz tutaj sprawdzić: http://www.sklep.motorpol.pl/sklep/

 

Dzięki Dominik :kumple

Edytowane przez miodzik3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój z tą blachą , widziałem to w różnych autach i wygląda to tragicznie . Może w pierwszej chwili po przyklejeniu kiedy to rogi nie odstają jest ok , ale po jakimś czasie to jak dla mnie wielka lipa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz podać gdzie kupowałeś i jakie dokładnie. Skoro rok i zastrzeżeń to może kupiłbym w tym samym miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Allegro, ale teraz cieżko mi znaleźć identyczna jak ta lekko zachodząca tył zderzaka , tylko przyklejaj dopiero jak super dokładnie przyłożysz ;-)

http://allegro.pl/listwa-ochronna-na-zderzak-bagaznik-vw-passat-b8-k-i5835350275.html#thumb/1

Edytowane przez IQM1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na progi też zastosowałeś podobne rozwiązanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie na progach mam oryginalne , w bagażniku tylko dlatego ze wożę sprzęt sportowy i w poprzednim miałem cały próg porysowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamera Cofania.

Czy ktos z was 'dokladal' kamere cofania?

Ja bralem auto z 'placu' i jednak takiej kamerki brakuje przy parkowaniu.

Plichta w Gdansku wycenila montaz na:

- oryginalna w znaczku, 2700zeta

- nieoryginalna (montowana gdzies indziej - pewnie w ramce tablicy) 1600zeta.

jakby ktos mial inne 'wyceny' do dajcie znac

 

marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wycenili na 9koła .... Podobno dużo roboty z pruciem wnętrza ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi wycenili na 9koła .... Podobno dużo roboty z pruciem wnętrza ..

 

ale to chyba z area view?? czy sama kamere cofania ci na 9 wycenili????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamera cofania w znaczku to jakies 3-4 godz roboty, kamera do klapy, wiazka i kodowanie. Na allegro jest kilka firm ktore z montazem chca ok 1500-1700zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności