Skocz do zawartości
Prim

Awarie, naprawy reklamacyjne B8

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli odjeżdżanie fotela także?

 

No właśnie to odjeżdżanie usunęli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hey

Mam pytanko , może śmieszne ale jednak ...wycieraczki podlegają też pod gwarancję ?? bo prawa strasznie mi brudzi szybę jak pracuje i już mnie to mo...

i znowu skubaniec ściąga na lewo ,już raz mi to ustawiali :wkurzony

 

Wydaje mi sie ze nie chyba ze to było zaraz o wyjeździe z salonu jak u mnie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Czy problem ze stukającym zawieszeniem został rozwiązany?

W piątek złożyłem zamówienie na B8 1.8 TSI, po czym trafiłem na to forum i od 2 dni nie mogę normalnie spać.

Cieszyłem się, że będzie nowy Passat (teraz jest citroen C5 już leciwy - 2007rok i przez 10 lat nie miałem żadnej awarii), ale jak eksploatacja passata ma wyglądać jak w tym wątku to ja dziękuję bardzo. Jeszcze niczego nie podpisałem, na razie zamówienie złożone telefonicznie, ale chyba trzeba będzie dać spokój i kupić coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie.

Czy problem ze stukającym zawieszeniem został rozwiązany?

W piątek złożyłem zamówienie na B8 1.8 TSI, po czym trafiłem na to forum i od 2 dni nie mogę normalnie spać.

Cieszyłem się, że będzie nowy Passat (teraz jest citroen C5 już leciwy - 2007rok i przez 10 lat nie miałem żadnej awarii), ale jak eksploatacja passata ma wyglądać jak w tym wątku to ja dziękuję bardzo. Jeszcze niczego nie podpisałem, na razie zamówienie złożone telefonicznie, ale chyba trzeba będzie dać spokój i kupić coś innego.

masz kilka wyjść

a) kupić paska - i się cieszyć z najlepszego auta ego segmentu pomimo paru niedoskonałości.

b) poczekać na nowego cc - ma być lepszy jakościowo i droższy

c) kupić z 2015 bmw 5 (koszt około 160k) - cieszyć się dużo lepszym autem, jakościowo nie porównując, - lecz eksploatacja może więcej kosztować.nowinek brak - lecz czy te nowinki nie są zbędne przy lepszym wyciszeniu, lepszym prowadzeniu, lepszym środku (czujesz się lepiej niż w domu :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie.

Czy problem ze stukającym zawieszeniem został rozwiązany?

W piątek złożyłem zamówienie na B8 1.8 TSI, po czym trafiłem na to forum i od 2 dni nie mogę normalnie spać.

Cieszyłem się, że będzie nowy Passat (teraz jest citroen C5 już leciwy - 2007rok i przez 10 lat nie miałem żadnej awarii), ale jak eksploatacja passata ma wyglądać jak w tym wątku to ja dziękuję bardzo. Jeszcze niczego nie podpisałem, na razie zamówienie złożone telefonicznie, ale chyba trzeba będzie dać spokój i kupić coś innego.

 

Wyluzuj kolego. Ja jeżdżę B8 od 9 miesięcy i nie żałuję. I przed zakupem poprzedniego auta i obecnego czytałem fora i zawsze większość narzeka :) taka specyfika, że jak jest dobrze to nie narzekasz :) jakbym miał decydować na tej podstawie to jeździłbym komunikacją :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego kup sobie gwarancje 5 lat i nie denerwuj się :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się ten Passat podoba. Martwi mnie właściwie tylko to zawieszenie, bo całą reszta jak się wejdzie na inne fora wygląda podobnie - skrzypienie plastików czy tam problemy z elektryką mają już chyba wszystkie marki.

Po głowie chodzi mi jeszcze Talizman, ale to też nowość i na pewno wyjdą 'choroby wieku dziecięcego".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę, że ciężko będzie przebić komfort zawieszenia w C5, ale to musiałbyś w Mercedesa się przesiadać żeby być zadowolony.

 

PS.

Nie odbywałeś jazd próbnych Passatem? Słyszałeś hałasy? Pojeździj kilkoma i zwróć uwagę, może to być też indywidualna wrażliwość słuchowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narzekających na forum jest max kilkadziesiąt, a w naszym kraju sprzedały się tysiące tych aut. Zamierzam parę drobnostek zgłosić w serwisie ale całokształt jest bardzo dobry. Moje poprzednie nowe auto było ok 3,5x tańsze i mialem co do niego mniejsze wymagania chociaż stosunek ceny auta do zarobków przy zakupie był podobny. VW reklamuje się podwyższoną jakością, więc jej wymagam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego kup sobie gwarancje 5 lat i nie denerwuj się :).

 

Też tak myślałem, może w innych markach tak jest, na pewno nie w VW.

Co z tego że będzie gwarancja na 5 lat skoro serwisy od ponad roku nie potrafią rozwiązać problemu ze stukającym zawieszeniem.

Na przyjęcie do serwisu czekasz tydzień, na części też ok. tygodnia. W tym czasie jeździsz niesprawnym autem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Narzekających na forum jest max kilkadziesiąt, a w naszym kraju sprzedały się tysiące tych aut.

 

Dokładnie tak samo myślę. Jednak czytając forum, wiedząc, że w Niemczech też jest coś na rzeczy uczucia są mieszane.

Wczoraj przeglądałem forum w UK i w sumie tylko jeden człowiek narzekał na zawieszenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miesiąc temu pojawiło się u mnie ciche, ale słyszalne i irytujące "gwizdanie" dobiegające od drzwi kierowcy przy prędkościach 100-140 km/h. ktoś może przerabiał? standardowe czyszczenie i oględziny uszczelki przy serwisie nic nie pomogły. trzeba wytoczyć cięższe działa ;)

 

p.s.

30k km wybiło i poza pierdółkami dalej oceniam auto bdb :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
miesiąc temu pojawiło się u mnie ciche, ale słyszalne i irytujące "gwizdanie" dobiegające od drzwi kierowcy przy prędkościach 100-140 km/h. ktoś może przerabiał? standardowe czyszczenie i oględziny uszczelki przy serwisie nic nie pomogły. trzeba wytoczyć cięższe działa ;)

 

p.s.

30k km wybiło i poza pierdółkami dalej oceniam auto bdb :)

 

U mnie raz to się pojawiło ale przy wyższej prędkości niż 140 i przy mocnym bocznym wietrze. Póki co nie powtórzyło się więcej, więc póki co kładę to na półkę "docieranie". :)

 

ps: u mnie 9k i tak jak kolega, poza kilkoma pierdółkami, oceniam auto bdb :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie raz to się pojawiło ale przy wyższej prędkości niż 140 i przy mocnym bocznym wietrze. Póki co nie powtórzyło się więcej, więc póki co kładę to na półkę "docieranie". :)

 

ps: u mnie 9k i tak jak kolega, poza kilkoma pierdółkami, oceniam auto bdb :)

 

Panowie, nie wiem czy to jest ta sama przypadłość. W moim przypadku było to jednostajne huczenie od prędkości około 120-140 km/h (zawsze mogłem to wywołać, różnica była taka, że raz było to 120 a raz 140 km/h i raczej to nie z okna). Serwis na Radzymińskiej (W-wa) rozkładał ręce a na Połczyńskiej doskonale wiedzieli co jest przyczyną - nawet bez jazdy próbnej. Wymontowali jekiś element kierujący powietrze do chłodnicy (kierownica powietrza). Serwisant mówił że to znany defekt i że wymontowują to z testowych samochodów.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te auta projektuje teraz zgraja imigrantów nie mających prawdziwego wykształcenia. Kiedyś nie było komputerów i robili lepsze samochody zwłaszcza japońce ale oni też się teraz zepsuli. Oby tylko silniki były trwałe jak kiedyś 1.9 .Ja tam wole wymieniać oleje co 15 tyś nie jak producent nakazuje co 30 . Tak jak kiedyś zalecano w 1.9 co 15-20, lałem od nowości 0w40 Mobil'a to przy przebiegu 370 tyś turbina i silnik były jeszcze fabryczne, a trzymały parametry książkowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te auto jest... a raczej byłoby super gdyby nie wpadki, głowie jedna... jak dla mnie to jakość zawieszenia a raczej brak tej jakości... resztę bym zaakceptował. Wszystkim się zdaża ;-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja Jaca 1973 chyba odpisywałem Tobie w tej sprawie na przeglądzie wymienili mi to samo...zawór od faz rozrządu, na razie spokój i mechanicy od razu znaleźli problem a Ciebie nieźle przewieźli wymieniając "pół" silnika.

 

ps. został tylko piszczący pasek/rolka od osprzętu wyszło na dniach po mrozach, oraz skrzypiące zawieszenie na zimno...

 

piszczący pasek okazał się paskiem....od rozrządu jestem po wymianie wraz z napinaczem po przebiegu 70tys...szybko poleciał i dobrze że się nie rozsypał byłoby po silniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Strasznie mi się rozklekotały drzwi od kierowcy - plastiki wydają odgłosy na nierównościach jakby miały popękać. Auto ma dopiero przejechane 14k.

Myślicie że warto to reklamować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że tak. Poprawią ci. U mnie po kilku naprawach jak nie było poprawy to wymienili cały boczek na nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie miałem o to pisać 13000 km i trzeszczy i klekocze....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności