Skocz do zawartości
Prim

Awarie, naprawy reklamacyjne B8

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym porównał, ale nie po Krakowie bo tam jest mało takich miejsc gdzie te stuki wyraźnie słychać.

Natomiast na odcinku z Wróblowic do Swoszowic jest piękny odcinek testowy.

Jak komuś tam nie będzie nic stukało, to albo ja jestem przewrażliwiony, albo ma ktoś naprawdę dobre zawieszenie.

Jak jadę tamtędy A6 to jest cisza, a B8 stuka dość mocno.

U kolegi urywanie osi pewnie się nie ujawni ze względu na 4X4.

 

pojeździłem troche po kostce. no wali. bardziej duzo niz w B7. chyba taki urok. na psa urok!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak ze skrzypieniem zawieszenie bez DCC, trzeszczą komuś te tuleje jak jest teraz zimno, u mnie na "martwych policjantach" szczególnie jak jednym kołem się najedzie, lekko pod kątem skręconym i to słychać jak podrywa koło w górę a mniej na dobiciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak ze skrzypieniem zawieszenie bez DCC, trzeszczą komuś te tuleje jak jest teraz zimno, u mnie na "martwych policjantach" szczególnie jak jednym kołem się najedzie, lekko pod kątem skręconym i to słychać jak podrywa koło w górę a mniej na dobiciu

To chyba musiałbyś Ty się przejechać takim autem i potwierdzić. Ja jak na razie po około 800km nie zauważyłem nic niepokojącego. No ale może nie zwracam na to uwagi?

Niemniej jednak jestem uczulony na wszelkie skrzypienia, piski, czy inne odgłosy, i raczej zwrocilbym uwagę na jakiekolwiek niepokojące dźwięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To chyba musiałbyś Ty się przejechać takim autem i potwierdzić. Ja jak na razie po około 800km nie zauważyłem nic niepokojącego. No ale może nie zwracam na to uwagi?

Niemniej jednak jestem uczulony na wszelkie skrzypienia, piski, czy inne odgłosy, i raczej zwrocilbym uwagę na jakiekolwiek niepokojące dźwięki.

nie no 800km czy masz 800 tys km :) mój jak był nowy to też nic po pierwszej zimie chyba guma sparciała i wyszły kwiatki...teraz mam 60 tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanko do kolegów posiadających składane lusterka.

Bawiłem się ostatnio pokrętłem od lusterek i wyłapałem coś takiego:

Wsiadamy do bryczki i ustawiamy opcję żeby lusterka się nie składały po zaryglowaniu samochodu, teraz otwieramy i zamykamy drzwi. Czekamy chwilę aby się wszystko powyłączało i przestawiamy pokrętło od regulacji lusterek w pozycję składania ( powinny pozostać rozłożone bo zasilania na pokrętle już nie ma). Ponownie w systemie ustawiamy aby się lusterka składały po zaryglowaniu. Otwieramy i zamykamy drzwi i ryglujemy pilotem.

Ciekawy jestem czy się u was będą składać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pojeździłem troche po kostce. no wali. bardziej duzo niz w B7. chyba taki urok. na psa urok!

 

VW w Niemczech obecnie robi na wszystkim duże oszczędności. Mój kolega stracił pół roku temu pracę - w ramach cięć wzięto na jego miejsce pół-darmowych "internship".

 

Także Panowie - nie ma co liczyć, że wyłożą teraz w połowie życia modelu kasę na poprawę tego zawieszenia a następnie na zmiany na linii produkcyjnej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos (rynek europejski) musi sie na kary nalozone w USA zlozyc :(

 

26.10.2016

' Sędzia okręgowego sądu federalnego w San Francisco Charles Breyer zatwierdził ostatecznie ugodę, na mocy której koncern Volkswagen wypłaci w USA do 16,5 mld dolarów odszkodowań w następstwie skandalu z fałszowaniem pomiarów toksyczności spalin.

 

W lipcu Breyer wstępnie zatwierdził ugodę, która spotkała się z szeroką akceptacją osób i firm uczestniczących w sporze z koncernem. Zdecydowana większość z nich zarejestrowała się już jako akceptanci oferty Volkswagena, przewidującej wypłacenie właścicielom samochodów z silnikami Diesla odszkodowań w kwocie od 5100 do 10 tys. dolarów w zależności od typu i roku produkcji ich pojazdu.

 

Ugoda zobowiązuje ponadto koncern do zaoferowania możliwości wykupu samochodów bądź też dokonania w nich niezbędnych modyfikacji. W Niemczech i innych państwach podobne rozwiązania prawne są na razie tematem rokowań.'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam ze zawieszenie poprawione bedzie wraz liftingiem tak samo było w audi z silnikami tfsi co Piły olej, dopiero po lifcie 100% aut wychodziło z poprawionym motorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem kilka dni temu Varianta Highline. Zauważyłem, iż skóra na tylnym podłokietniku nie jest naciągnięta (widać fałdy). Zerknijcie proszę u siebie czy skóra w tym miejscu jest idealnie naciągnięta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odebrałem kilka dni temu Varianta Highline. Zauważyłem, iż skóra na tylnym podłokietniku nie jest naciągnięta (widać fałdy). Zerknijcie proszę u siebie czy skóra w tym miejscu jest idealnie naciągnięta.

 

idealnie to nie jest ale wystarczająco. Zrób zdjęcia i pokaż co cie niepokoi

 

IMG_20161030_004627.jpg

IMG_20161030_004652.jpg

IMG_20161030_004706.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo. Różnica widoczna.20161030_103337.jpg

20161030_103315.jpg

20161030_103327.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tragedii, mi by nie przeszkadzało. Możesz próbować reklamować ale nie wiem czy to jest warte ryzyka bo mogą przy okazji coś zepsuć bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zareklamował. Denerwuje to trochę. Jednak jest to nowe auto i takie coś nie wygląda za ciekawie. Pewnie wymienią cały podłokietnik, nie da się tego zepsuć:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mysle zeby reklamowac bo wymienia caly podlokietnik, nikt w serwisie tego nie naciagnie chyba ze maja zaprzyjaznionego tapicera ale watpie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja nazbierałem już kilka kolejnych awarii:

1.Wycieki z lewego spryskiwacza reflektorów (prawy wcześniej też przeciekał-wymieniony na nowy)

2.Po wymianie skrzyni biegów, do wnętrza dostaje się dźwięk starego diesla, tak jakby ktoś nagle zabrał jakąś matę wygłuszającą.

3.Trzeszczące uszczelki w drzwiach, głównie kierowcy i szum wiatru dobiegający z tych drzwi, tak jakby cały czas było niedomknięte okno (od strony pasażera nie ma takiego problemu)

4.Zawieszenie wali już tak mocno przenosząc drgania do wnętrza, że plastiki na drzwiach i desce rozdzielczej zaczynają się mocno odzywać

 

W przyszłym tygodniu serwis zmierzy się z tymi wyzwaniami...

 

Ogólnie, to powinienem otrzymać wynagrodzenie od VW jako kierowcy testowego...

 

1. Nie znaleziono wycieku, nagle spryskiwacz przestał przeciekać i jest od kilku dni sucho.

2. Nie stwierdzono żadnych niepokojących dźwięków i faktycznie po odbiorze samochodów dźwięk znikł ;)

3. Drzwi kierowcy wyregulowano i faktycznie lepiej trzymają, odgłosy dobiegające z zewnątrz są mniejsze jednak do ideału daleko. Co do trzeszczenia to niby posmarowano olejem silikonowym, jednak nadal trzeszczą więc w przyszłym tygodniu to zgłoszę przy wymianie filtra powietrza.

4. W zawieszeniu nie słyszą nic niepokojącego, sprawdzono amortyzatory. Wynik w trybie komfortowym 7O%, w trybie normalnym 73%. Wg serwisu to dobry wynik :| Przebieg samochodu 20 tys.

 

Jak żyć Panowie? Jak żyć? :rozpacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Nie znaleziono wycieku, nagle spryskiwacz przestał przeciekać i jest od kilku dni sucho.

2. Nie stwierdzono żadnych niepokojących dźwięków i faktycznie po odbiorze samochodów dźwięk znikł ;)

3. Drzwi kierowcy wyregulowano i faktycznie lepiej trzymają, odgłosy dobiegające z zewnątrz są mniejsze jednak do ideału daleko. Co do trzeszczenia to niby posmarowano olejem silikonowym, jednak nadal trzeszczą więc w przyszłym tygodniu to zgłoszę przy wymianie filtra powietrza.

4. W zawieszeniu nie słyszą nic niepokojącego, sprawdzono amortyzatory. Wynik w trybie komfortowym 7O%, w trybie normalnym 73%. Wg serwisu to dobry wynik :| Przebieg samochodu 20 tys.

 

Jak żyć Panowie? Jak żyć? :rozpacz

 

troche te amorki juz wytrzepane jak na ten przebieg.

 

W zeszlym roku moje poprzednie auto przed sprzedaza mialo 70% skutecznosci amorkow po 8 latach uzytkowania i 130k km przebiegu (mialem je od nowosci)

i przejechane to na oponach 17'' 245/45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wynik w trybie komfortowym 7O%, w trybie normalnym 73%. Wg serwisu to dobry wynik

 

 

troche te amorki juz wytrzepane jak na ten przebieg.

 

Myślisz, że gdybyś sprawdził amortyzatory w NOWYM samochodzie to miałbyś 100% :jupi

 

W nowym też skuteczność tłumienia jest na poziomie ~ 73 - 75% :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień ciśnienie na mniejsze i powtórz test. Wynik może Cię zdziwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w serwisie, bo w swoim 11-miesięcznym samochodzie (przebieg 14kkm) zauważyłem na boczkach siedziska siedzenia kierowcy jakieś dziwne wzorki.

Serwis stwierdził, że to powstało od grzałek i muszą się skonsultować z producentem, co z tym zrobić.

 

Obejrzyjcie dokładnie swoje siedzenia, bo może macie to samo. Te wzorki nie są one jakoś bardzo widoczne, bo to nie jest przetarcie, a raczej zmiana struktury skóry (mam nappę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo. Z tym, ze jest to bardziej widoczne ze wzgledu na jasna skore. Dodatkowo odcisk nabywa koloru od jeansow. Czekam na reklamacje i pewnie skonczy sie wymiana pokrycia. Jednakze takie cos nie powinno sie zdarzac, bo swiadczy to o slabej jakosci i oszczednosci na skorze, gabce etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności