Skocz do zawartości
Prim

Awarie, naprawy reklamacyjne B8

Rekomendowane odpowiedzi

coś macie nie tak. Normalnie przy rozgrzanym motorze dmucha ciepłem przynajmniej parę minut.

 

zuzywa ci cale cieplo z silnika tj. temp spada ponizej 50stC? i elektryczna pompka wody chodzi caly czas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich,

Passat 1.8tsi, odebrany grudzien 2015 (wyprzedaz),

Funkcja ogrzewania cieplem resztkowym silnika (REST) wg mnie nie dziala jak powinna.

Wg instrukcji gdy silnik jest rozgrzany, akumulator naladowany i zaplon WYLACZONY po wcisnieciu przycisku REST w zaleznosci od dostepnosci ciepla bloku silnika w samochodzie powinno dzialac ogrzewanie do 30minut.

U mnie wyglada to tak: zajezdzam pod sklep, wylaczam silnik/zaplon, wlaczam ogrzewanie REST i okazuje sie ze elektryczna pompka obiegu wody dziala tylko przez okolo 30 sekund (czyli tyle ile chodzi normalnie po wylaczeniu silnika). panel wentylacji pozostaje wlaczony, dmuchawa chodzi (po minucie tloczac juz do kabiny mrozne powietrze wychlodzajac kabine). bylem z tym w serwisie ale nigdy nikt sie do nich z czyms takim nie zglosil i na razie wyslali zapytanie to centrali - do tej pory cisza.

Czy u was ta funkcja dziala tak jak powinna???

 

U mnie też działa w ten sposób - czyli nie działa :-(

Nadmuch ciepłego powietrza trwa kilkadziesiąt sekund (przypuszczam, że tyle na ile starcza ciepła w nagrzewnicy), potem leci zimne. U kumpla w mercedesie grzać potrafi nawet 30 min, ale u niego słychać pracę pompy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zuzywa ci cale cieplo z silnika tj. temp spada ponizej 50stC? i elektryczna pompka wody chodzi caly czas?

 

z ciekawości jutro sprawdzę dokładnie, nigdy się nad tym głębiej nie zastanawiałem. Parę razy zdarzało mi się wrócić do auta po paru (parunastu?) minutach i leciało ciepełko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, po wizycie.

Szarpanie przy zmianie z 3 na 2, nie potwierdzone przez serwis, napisane zapytanie do producenta.

Ubywanie czynnika chłodzącego w silniku, brak wycieków, układ szczelny, zawór wysokiego ciśnienia sprawny, napisane zapytanie do producenta. Odpowiedź: Problem znany w silnikach BiTDI, teoretycznie po przebiegu 5k km powinien ustępować, ale info od dosradcy, że zdarzają się auta z 20k km które przyjeżdzają z tym problemem. Mój ma teraz 10k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- lampka przy osłonie słonecznej dla pasażera nie świeci... :) podobno ledy się tak szybko nie palą....:) bzdura... no ale co zrobisz... mało kto tego użwa:) [ATTACH=CONFIG]140343[/ATTACH]

 

A masz przesłonę lusterka otwartą? Bo przy zamkniętej nie świeci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok, po wizycie.

Ubywanie czynnika chłodzącego w silniku, brak wycieków, układ szczelny, zawór wysokiego ciśnienia sprawny, napisane zapytanie do producenta. Odpowiedź: Problem znany w silnikach BiTDI, teoretycznie po przebiegu 5k km powinien ustępować, ale info od dosradcy, że zdarzają się auta z 20k km które przyjeżdzają z tym problemem. Mój ma teraz 10k.

 

Więc gdzie jest płyn chłodzący? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Więc gdzie jest płyn chłodzący? :)

 

Ja dolałem kiedyś na początku póllitra chyba między 5 a 10 tyś, teraz mam 30 tyś i nic nie ubywa, tak że chyba mówią prawdę ;-)

Nigdzie z tym nie jeździłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie, chyba koło 5-10tyś km spadło do minimum, uzupełniłem płynem z koncentratu (nie pamiętam ile dokładnie ale nie więcej niż 300ml) i teraz przy 17tyś jest wszystko Ok. Więc 2.0 TSI też to dotyczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież gumowe węże się trochę rozciągają jak są nowe więc i płynu ze zbiorniczka trochę ubędzie:) Nie ma się czym przejmować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ubyło ponad 600ml, więc raczej nie zmieściło się to w wężykach :)

 

Czy ktoś rozmwiał poważniej z serwisem nt tego REST?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Wasze telefony, np Samsung S6, łączą się przez profil rSAP z autem? U mnie przy próbie połączenia pokazuje się błąd "Telefon premium (RSAP) Profil Bluetooth obecnie niedostępny."

Usunąłem konto, parowanie i nic nie zmieniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy Wasze telefony, np Samsung S6, łączą się przez profil rSAP z autem? U mnie przy próbie połączenia pokazuje się błąd "Telefon premium (RSAP) Profil Bluetooth obecnie niedostępny."

Usunąłem konto, parowanie i nic nie zmieniło.

A czy czasem nie masz DP i drugiej karty SIM wsadzonej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy Wasze telefony, np Samsung S6, łączą się przez profil rSAP z autem? U mnie przy próbie połączenia pokazuje się błąd "Telefon premium (RSAP) Profil Bluetooth obecnie niedostępny."

Usunąłem konto, parowanie i nic nie zmieniło.

Masz wlozona karte sim w czytnik w schowku? Musisz w ustawieniach telefonu zmienic telefon premium tylko do transmisji danych albo wyjac wogole sima z czytnika. Nie wiem czy die da zrobic zeby dzialaly dwa telefony premium jednoczesnie ale raczej watpie bo nie chce dzialac nawet jeden premium do glosowej obslugi plus drugi telefon po bluetoothie.

A moj samochod zostal w serwisie, szukaja co skrzypi w okolicach popielniczki, rozebrali nic nie znalezli, skrzypi dalej...

Edytowane przez kriss555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Funkcje REST aktywuje sie jakimś przyciskiem ? Nie odczułem działania takiego systemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Przyciskiem koło pokrętła zmiany temperatury po stronie kierowcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

REST działa - :) znowu dzięki Wam! Bez kitu nie widziałem wcześniej tego guzika ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak. Przyciskiem koło pokrętła zmiany temperatury po stronie kierowcy

Wielkie dzięki, ja do dzisiaj też nie widziałem tego przycisku jak kolega Prim :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem , ale nie wiedziałem do czego służy ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mam 2 kartę sim wyłożona, opcje telefon premium zaznaczona i używaj karty tylko do transmisji danych tez. Ale właśnie widzę w instrukcji ze on ta kartę traktuje jako pierwszy telefon i dla niej używa anteny zewnętrznej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a ktoś ma problemy z trzaskami przy ruszaniu z miejsca z pod pulpitu?

Serwis może coś z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności