Skocz do zawartości
malossi

Szyby dźwiękoszczelne

Rekomendowane odpowiedzi

OK :-)

 

Potwierdzilem w VGP. Tak jest i zmienia cennik.i konfigurator :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O to ciekawe czyli masz również i tylną laminowaną, a boczne trójkąty z przodu mają jakieś oznaczenie ?

 

zdjecia szyba trokatnej, tylnej nie moge zrobic bo jest za ciemna i aparat w komorce to wszystko zlewa ale tylna ma takie samo oznaczenie jak boczne XI i V, pozd.

 

a faktycznie jutro poprawie, moze uda sie zrobic tez tylna:)

Edytowane przez paolokos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To masz zdjęcie szyby przedniej, podgrzewanej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko otóż w wyposażeniu mam podobno przednią szybę elektrycznie podgrzewaną i odbijającą promienie UV natomiast jak się w nią wpatruję to nie widzę tej charakterystycznej siateczki od podgrzewania i ne wiem gdzie się to nawet włącza....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włącza się w menu klimatyzacji, siateczki zaś nie wypatrzysz, można jedynie zobaczyć inny odcień szyby kiedy odbija się w niej światło słoneczne najbardziej widoczne w okularach polaryzacyjnych.

No i samo oznaczenie szyby powinno być IR-H/A

Edytowane przez gromchester

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzednia generacja szyb miała siateczkę , tak miałem w B6 w B8 jest zupełnie inna szyba, grzanie mieści się między warstwami klejonej szyby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oo dzięki panowie :) jutro sprawdzę jakie mam oznaczenie szyby a nie da się tego ogrzewania jakimś prostym sposobem włączyć na guziku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz ustawić w Ustawieniach, żeby Ci się automatycznie włączało ogrzewanie szyby jak wykryje zaszronienie/zaparowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie masz takiego guzika z przednią szybą i kebelkiem na niej na panelu klimy po lewej stronie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie masz takiego guzika z przednią szybą i kebelkiem na niej na panelu klimy po lewej stronie?

 

Volkswagen-Passat_2015_1600x1200_wallpaper_33.jpg

W B8 jest przycisk "MAX Szyba ze strzałkami", ale odpowiada on za szybkie odparowanie szyby przedniej - czyli MAX dmuchawa tylko na szybę czołową, nie grzanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa, myślałem, że jest taki przycisk jak na tym zdjęciu:

http://s225.photobucket.com/user/KlausJ/media/PC040086.jpg.html

W e-upie też mam taki.

 

Pytanie tylko po co ktoś miałby chcieć to samodzielnie włączać? Climatronic chyba sam zadba o to by szyba nie była zaparowana, a żey szybko odmrozić szybę w zimę i tak użyje się opcji "max".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem, cennik i konfigurator już zmienili, - wiec jest już na papierku że wszystkie boczne sa dźwiękoszczelne w tej opcji:

 

"Dodatkowo przyciemniane szyby od drugiego rzędu siedzeń wraz z szybą tylną, szyby boczne dźwiękoszczelne"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylna szyba u mnie w samochodzie.

IMG_20160813_132945[1].jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylna szyba u mnie w samochodzie.

 

Czyli u Ciebie nawet tylna jest dźwiękoszczelna (XI)

U mnie tylko ozn V czyli przyciemniana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w sedanie tylna, przednie boczne, tylne boczne są dźwiękoszczelne (XI)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem ostatnio BMW F10. Tam nawet nie było słychać silnika diesla. Tylko delikatne szumy powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rózżnica jest, aczkolwiek czy aż taka wielka to nie wiem ...

 

1. postaw obok siebie dwa Paski (jeden z szybą dzwiekoszczelną a drugi ze zwykłą.

2. usiądz za kierownica i opuść szybę.

3. puść muze ze smartfona na zewnątrz - i słuchając zamknij szybę. Oceń róznice na skali 1do 6

4. zrób to samo w drugim aucie, przy tej samej głośności muzy i odległości smartfona od kierowcy

5. porównaj wyniki.

 

albo użyj decybelomierza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeździłem ostatnio BMW F10. Tam nawet nie było słychać silnika diesla. Tylko delikatne szumy powietrza.

 

To jest 2 razy droższe auto.

Zanim kupiłem Passata pożyczyłem z salonu F10. Chcąc zachować sensowność tego porównania jeździłem możliwie gołą wersją (520d, wyposażone cennikowo ~240k i tak wyraźnie droższe niż dobrze wyposażony Passat). Wyciszenie było na podobnym poziomie. Nie rzuciło mi się w uszy żeby było nie wiem jak dobrze. Szczerze mówiąc mniej mi się podobał niż Passat. Auto było bardzo ostentacyjne. Duże z zewnątrz ale małe w środku. Prowadziło się dobrze ale silnik jednak był słabszy niż 2.0 TSI i bardzo czuć było masę tego auta. No i co najgorsze czuć było wiek tej konstrukcji w systemie multimedialnym i pseudo cyfrowych zegarach, na których nic poza analogowymi zegarami nie było...

 

Jeździłem też trochę więcej F01 730d i to już jest zupełnie inna bajka, nawet nie poczułem kiedy pokazało mi się na zegarach 200km/h. Auto jest wyraźnie cichsze i jest jakoś magicznie przyklejone do drogi. Choć na miasto i parkingi podziemne nie da się go już polecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zanim kupiłem Passata pożyczyłem z salonu F10.

 

A wiesz z którego roku było to bmw? Zdaje się że produkowane w 2015 mają poprawione wyciszenie względem tych z 2014.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2015 albo 2016. Wczoraj jechałem swoim Passatem 200+ i hałas jest znośny jak na taką prędkość. Silnika w ogóle nie słychać, jedynie szum powietrza. Mam dźwiękoszczelne szyby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności