Skocz do zawartości
ptaku

Opony i Felgi - wszystko na temat

Rekomendowane odpowiedzi

Felgi z większym otworem też posiadają homologację, wystarczy spojrzeć do dokumentacji technicznej danego modelu felg (jest w niej też podana min. max nośność w kg)

Większy otwór stosują producenci by felgi były bardziej uniwersalne i pasowały nie tylko do VW

W swoich dotychczasowych samochodach stosowałem zawsze nieorginalne felgi i zakładałem pierścienie centrujące i nigdy nie było z tym problemu, ważne jedynie żeby sama felga miała w dokumentacji podane zastosowanie do naszego auta (np certyfikat TUV)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kriss555

 

Np te MAKi ktore kupilem (MAK WOLF) maja wymiar 17x 7,5 cala et 47 i taka wlasnie wartosc ma homologacje do b8.

 

Rozglądam się za felgami na zimę.

Najbardziej podobają mi się MAK WOLF 17x7.5 cala.

Mam pytanie czy ET powinno być 40 czy też 47, jak podaje kriss555.

Oryginalne 17" LONDON mają taką specyfikacje -7x17" H2 ET40 5x112. Czy zatem nie powinno się wybrać ET 40?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Chyba znalazłem sam odpowiedź. MAK 17" ET 47 mają szerokość 7.5 cala, a LONDON 17" ET 40 mają szerokość 7 cali. Pewnie stąd ta różnica w ET.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kriss555

 

Np te MAKi ktore kupilem (MAK WOLF) maja wymiar 17x 7,5 cala et 47 i taka wlasnie wartosc ma homologacje do b8.

 

Rozglądam się za felgami na zimę.

Najbardziej podobają mi się MAK WOLF 17x7.5 cala.

Mam pytanie czy ET powinno być 40 czy też 47, jak podaje kriss555.

Oryginalne 17" LONDON mają taką specyfikacje -7x17" H2 ET40 5x112. Czy zatem nie powinno się wybrać ET 40?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Chyba znalazłem sam odpowiedź. MAK 17" ET 47 mają szerokość 7.5 cala, a LONDON 17" ET 40 mają szerokość 7 cali. Pewnie stąd ta różnica w ET.

 

Pomyśl...jeśli London 17" o szerokości 7" ma ET 40 a np Dartford 18" o szerokości 8" ma ET 44 to gdzie tu sens i logika, że te MAK'i szerokie na 7,5" muszą mieć akurat ET47...?

Najważniejsze, żeby opona mieściła się w nadkolu i nic nie obcierało dlatego akurat dla B8 można stosować ET w zakresie 35-50

Szersza felga pozwala po prostu na zastosowanie szerszych opon ET się nie musi w tym wypadku zmieniać chyba,że zależy nam żeby koła na zewnątrz miały identyczny rozstaw (ET to odległość od płaszczyzny symetrii felgi do płaszczyzny montażu)

 

Pod tym linkiem jest wszystko jasno pokazane

http://www.felgi.pl/artykul/szerokosc-felgi-i-odsadzenie-et-offset

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zatem które MAK WOLF wziąć 17x7.5 ET 47 czy 17x7 ET 40 ?

Opony Goodyear 215/55. Podobna szerokość jak fabryczne w felgach LONDON.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładając, że myślimy tu o rozmiarze opon 215x55R17 właśnie to oczywiście Wolf 17x7 ET 40 (posiada otwór 57,1 więc pierścienie są zbędne) i masz 100 % zgodności z oryginalnymi London. Dodatkowo przy węższej feldze nie stresujesz się że porysujesz dojeżdzając blisko krawężnika przy parkowaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do gromchester

 

Dodatkowo przy węższej feldze nie stresujesz się że porysujesz dojeżdzając blisko krawężnika przy parkowaniu.

 

 

 

Zapomniałem o tym argumencie.

Wielkie dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A zatem które MAK WOLF wziąć 17x7.5 ET 47 czy 17x7 ET 40 ?

 

Właśnie ja też nie wiem. Pisałem do sprzedawcy który rozmiar mogę zamontować do Passata. Odpisał że homologację do B8 mają 17x7.5 ET 47.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli podsumowując kupując zastępstwo na zimę dla Londonów najlepiej kupić felgę o parametrach:

 

17 x 7 x ET40 5 x 112

 

a oponę:

 

215x55 R17 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie ja też nie wiem. Pisałem do sprzedawcy który rozmiar mogę zamontować do Passata. Odpisał że homologację do B8 mają 17x7.5 ET 47.

Tez mi tak powiedzieli, co wiecej nie chcieli mi sprzedac felg 7 x17 et 40. Powiedzieli ze nie beda brali odpowiedzialnosci za kola bez homologacji...i to w dwoch sklepach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Przeglądałem certyfikaty homologacyjne TUV dla tych dwóch rozmiarów felg i ta z ET 47 ma max obciążenie 705 kg, a ta z ET 40 tylko 670 kg i może to jest powód braku homologacji? Bo rozmiar jest napewno ok.

Sprawdzałem tez innych producentów z dedykowanymi felgami do B8 (Brock, Rial, AEZ, ATT, Ronal, Oz itd) i wszystkie miały ponad 700 kg max. obciążenia.

Swoją drogą ciekawe jaki ten parametr mają oryginalne felgi... trzeba poszperać w necie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co ciekawe felga SACHSEN ma homologacje do B8 17x7 ET40 i 17x7.5 ET 47.

 

http://www.alusy.pl/fw,3,1127,17,10/felgi-aluminiowe-mak-sachsen-w-silver.html

 

No rzeczywiście jest oznaczona na niebiesko ale certyfikatu TUV ABE nie ma, dziwne...do B7 jest szeroki wybór felg z homologacją, a do B8 kiepsko, czyżby 1 rok na rynku to za krótko na przyzwoitą ofertę?

 

b2b.makwheels.it/ypubcpa.asp?NSIF=MAK&LANG=EN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zaczynam rozglądać się za zimówkami. Niestety ASO nie maja zbyt wielkiego wyboru. W załączeniu skan strony z gazetki VW. Zaznaczyłem felgi Trondheim . Bo 16'' to za mało. ET 38 ,ale serwis potwierdził że będą pasować. Co sądzicie? O cenie, feldze i oponie?. Chce oryginale felgi , no i fakturę potrzebuję.

felgi z oponami.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Straszne pieniądze.... 1695x4... wow!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecyduję się na taki wariant na zimę :

 

Goodyear UG 8 Performance 215/55 R17 V 98 - 589 zł

(do tej pory jeździłem na tych oponach - są bardzo ciche, znakomita trakcja na śniegu)

MAK WOLF 17x7 ET 40 - 566 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

się głupio zapytałem co sądzicie o cenie ,a przecież wiem że drogo :). Tylko ASO handlują oryginalnymi felgami VW?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wybrałem maksymalnie ekonomiczne rozwiązanie: felga stalowa 6,5 X 16 KFZ, opona 215/60/16 michelin a5. Komplet 2400 PLN. Jeszcze tylko szukam kołpaków od Trendline

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja wybrałem maksymalnie ekonomiczne rozwiązanie: felga stalowa 6,5 X 16 KFZ, opona 215/60/16 michelin a5. Komplet 2400 PLN. Jeszcze tylko szukam kołpaków od Trendline

mozna jeszcze tansze opony czemu michelin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mozna jeszcze tansze opony czemu michelin?

 

Oczywiście. Chodziło mi o ekonomiczny rozmiar i felgi stalowe. Na jakości opon nie oszczędzam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności